До Львова завітали єврокомісар і голова делегації ЄС в Україні (відео, оновлено)

16:00 20 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Йоханнес Хан взяв участь у Міжнародній інвестиційному ланчі в готелі «Citadel Inn».

Комісар Євросоюзу з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган 19 листопада, відвідуючи Львів, наголосив, що дія з 1 січня Угоди про зону вільної торгівлі надасть великі можливості українським підприємцям знайти новий ринок збуту в Європі. До того ж, Європейський союз допоможе Україні у підвищенні професійного рівня працівників у різних галузях. Йоганнес Ган також відповів і на кілька запитань «Радіо Свобода».

Європейський комісар Йоганнес Ган взяв участь в інвестиційному форумі, спілкувався з львівськими студентами, прогулявся містом. Єврокомісар зауважив креативний потенціал Львова і оцінив те, що місто має намір розвивати діловий туризм. А це проведення у місті численних міжнародних конференцій і симпозіумів, що дасть Львову прибутки.

Із 1 січня 2016 року почне діяти Угода про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС. Це, за словами єврокомісара, добра нагода для українських підприємств знайти нові ринки у країнах Євросоюзу. Це стане ще й викликом для українського бізнесу, бо йому доведеться підлаштовуватись під європейські стандарти і вимоги, здобувати нові навики.

Український бізнес має шанс знайти нових покупців

Йоганнес Ган зауважив, що ЄС виділить для України 100 мільйонів євро на підтримку малого і середнього бізнесу. Росія погрожує, що з 1 січня введе ембарго на імпорт сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України у зв’язку з набуттям чинності економічної частини Угоди про асоціацію України і ЄС.

Український прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна втратить від заборони продажу продуктів у Росії 600 мільйонів доларів. Європейський комісар вважає, що для українських бізнесменів із 1 січня відкриваються великі можливості для пошуку покупців у Європі, вийти на нові ринки країн ЄС.

«Невідомо, чи Росія ще запровадить ембарго, поки що це все залишається на рівні заяв. Наразі невідомо, чи така заборона буде введена. Це залишається на рівні заяви. Європейський союз надає Україні всіляку підтримку різним галузям і секторам, щоб Україна могла підготуватись до виконання вимог і зобов’язань, які є частиною набуття чинності Угоди про зону вільної торгівлі», – наголосив єврокомісар, відповідаючи на запитання «Радіо Свобода» про намір Росії ввести проти України продовольче ембарго.

Йоганнес Ган також зазначив, що дія Угоди про зону вільної торгівлі ніяк не пов’язана з лібералізацією візового режиму. Однак це створить можливості для представників бізнесу пошуку ринку і партнерів у Європі, а для цього вони їздитимуть у країни ЄС і саме лібералізація візового режиму полегшить для підприємців пересування країнами Євросоюзу.

Йоганнес Ган такох зазначив: «Хочу закликати Верховну Раду і уряд ухвалити всі ініціативи, щоб було позитивне рішення з питань лібералізації візового режиму».

Європейський комісар закликав міжнародну спільноту бути єдиною і спільно боротись проти тероризму. Він розділяє позицію французького президента Франсуа Олланда, який збирається співпрацювати з Росією у боротьбі з тероризмом.

Єврокомісар Йоганнес Ган зауважив: «Важливо пам’ятати, що терористичні акти перед Парижем були у Бейруті, а ще авіакатастрофа російського літака, терористичні напади в Анкарі. Тому не лише європейська, а й уся міжнародна спільнота мають діяти у єдності. Представники угруповання «Ісламська держава» здійснили напади на наші держави, наші суспільства, на наш спосіб життя, це є неприйнятне, ми маємо чинити цьому суворий опір. І я погоджуюсь з президентом Франції Олландом у тому, що це є війна». 

20 листопада він має зустрітися у Києві з прем’єр-міністром України. Про це повідомили 19 листопада на «Радіо Свобода».  Натомість в прес-службі міської ради розповіли в четвер:«Щоденному Львову»

« 19 листопада, у Львові перебуває делегація ЄС на чолі з комісаром з питань розширення та політики сусідства Йоханнесом Ханом. Таким чином, Львів став єдиним містом, окрім Києва, яке відвідує комісар ЄС Йоханнес Хан в Україні/

У Львові Йоханнес Хан взяв участь у Міжнародній інвестиційному ланчі, що проходить в готелі «Citadel Inn». Єврокомісар зазначив:

«Дякую за теплий прийом, я вже давно з нетерпінням очікував приїзду до міста Львова. Мені було надзвичайно приємно долучитися до інвестиційного ланчу у Львові, і те все, що я почув і побачив, вселяє багато надій та обіцянок і надихає на те, що і Львів, і Україна загалом мають яскраве майбутнє.

1 січня 2016 року вступить в силу Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі і це буде чудова нагода для підприємств України знайти нові можливості на ринках Європейського Союзу. Дуже важливо підготуватися до дії цієї Угоди, бо, насправді, це великий виклик і, водночас, це створює великі можливості.

І те, що я почув і побачив сьогодні, знову ж таки, вселяє надію що все можливо. Зокрема, я вражений креативним потенціалом міста Львова, тому вірю в  те, що у Львова та в України є шанси на яскраве майбутнє».

Я також прибув до міста Львова, щоб поспілкуватися з паном міським головою та іншими керівниками міста та області, зокрема, про децентралізацію, про досвід міста та області із впровадження реформи децентралізації. Раніше я був Єврокомісаром з питань регіональної політики, тому маю значний досвід та дуже добре розумію всі переваги децентралізованої країни.

Тому що, чим ближче рішення приймається до самої громади, до самих людей, тим більша відповідальність буде відчуватися з боку самих людей  і будуть більші шанси на успіх впровадження. Тому від імені Представництва Європейського Союзу в Україні, від імені всього Європейського Союзу хочу зазначити, що ми радо вітаємо будь-які ініціативи, будь-які програми, які спрямовані саме на децентралізацію для того, щоб самі люди більше відчували відповідальність та брали на себе відповідальність за ті зміни, які відбуваються.

Львів – найбільш європейське місто України, адже знаходиться всього за 60 км від кордону і є дуже привабливим для туристів. До того ж, я думаю, близько 80% пам’яток ЮНЕСКО в Україні розташовані саме в цьому місті та області. Я дуже радий сьогодні бути тут, і буду ще більш щасливим якось повернутись сюди знову.

Хочу зазначити, що Україна перебуває на правильному шляху, звичайно, попереду ще дуже багато роботи. Ми донесли відповідним керівникам України, що потрібно зробити для того, щоб Україна отримала безвізовий режим. Дуже сподіваємося, що, щонайпізніше до кінця цього року, ми зможемо представити звіт, який буде мати певні попередні заключення і будемо сподіватися, що це будуть позитивні заключення, бо в нас є чітка ціль – безвізовий режим для України, але є певні методологічні процедури та принципи, яких нам потрібно дотримуватися.

Я вірю в те, що рішення для України буде позитивне. Безвізовий режим є також частиною впровадження Угоди про зону вільної торгівлі.

Мені було дуже приємно почути, що Львів робить великий акцент на розвитку ділового туризму. Я сам з Відня, і я дуже добре знаю всі переваги ділового туризму для будь-якого міста. Адже діловий туризм може привабити людей високого рангу, які будуть витрачати більше грошей у місті.

Також мені було цікаво почути про великий акцент на розвитку креативного потенціалу міста Львова. До прикладу, була презентація про створення Креативного Кварталу у Львові. Якщо навіть половина цього проекту буде реалізована, то це вже буде великий успіх для міста Львова».

Також на сьогодні Єврокомісар побуває на львівському заводі «Електрон» і виступить перед студентами Українського католицького університету тощо. Разом із ним до Львова завітав також голова делегації Європейського Союзу в Україні Ян Томбінскі, який зазначив:

«Дуже завжди приємно бути у Львові. Сьогодні ми сюди приїхали, щоб говорити про майбутнє. Місто – це площадка, яку треба наповнити людьми і їхніми ініціативами. 

Європейський Союз сьогодні підходить до розвитку з тим баченням, що міста – це двигун розвитку, бо вони об’єднують людей, об’єднують інфраструктуру, ідеї. Те, що нам сьогодні дає Львів, можливо донести як внесок України до європейського простору. 

Не стільки говорити про те, що можна отримати, а також про те, який може бути внесок. Ті, які приходять пізно, можуть дати щось доброго. Бо їм даний час, щоб перескочити різні етапи і зайти вже зі своїми думками та своїми ідеями.

Ми дуже надійно бачимо Львів як місто, яке може принести внесок і вже показати, що можна щось зробити. Це продукція трамваїв і тролейбусів – це також внесок, і можна говорити, як цей потенціал вже сьогодні задіяний до того, щоб будувати майбутнє України».

dailylviv.com

До теми

17:52 5 травня 2021 р.

На Львівщині 92 дітей скористалися реабілітаційними послугами

Станом на 1 квітня 2021 року у Львівській області 37,4 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали державну соціальну допомогу на загальну суму понад 265,6 млн гривень.

Рубрика: Економіка

17:31 5 травня 2021 р.

У Львові однаково подорожчає проїзд у маршрутках, трамваях і тролейбусах

Вартість проїзду у львівських маршрутках - 10 гривень - уже погодила регіональна філія антимонопольного комітету. Тому в міськраді Львова почали готувати проєкт рішення, який невдовзі розглянуть.

Рубрика: Економіка

15:43 5 травня 2021 р.

Поїзд Чернівці-Львів ходитиме до Луцька. Маршрут

З 6 травня цього року регіональний поїзд № 701/702 Чернівці – Львів курсуватиме до Луцька. Це допоможе розвантажити автошляхи та зменшити затори, які утворилися через обвал автомобільного мосту в селі Гайок на автодорозі Львів – Луцьк.

Рубрика: Економіка

13:10 5 травня 2021 р.

Банк реструктуризував борг Першої приватної броварні

За даними секретаріату з фінансової реструктуризації, Укрексімбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Перша приватна броварня” і ПрАТ “Пиво-безалкогольний комбінат “Радомишль”.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу