Дев’ять з десяти працівників міськради треба звільнити, – кандидат в мери

19:41 1 жовтня 2015 р.

Цього року в міський бюджет Львова було закладено 14 мільйонів гривень для соціальних допомог, які особисто мер міста має роздавати соціально незахищеним громадянам. І аналогічно – по 30 тисяч гривень на кожного депутата для такої ж роздачі. Вважаю, що це прихований підкуп виборців, тому що, якщо кожній бабусі дати по тисячу чи навіть 500 гривень особисто від мера, то це гарна мерська кампанія, навіть без якоїсь іншої конкуренції.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час четвертих публічних дебатів на тему: «Хто з кандидатів у міські голови Львова збере найбільше коштів для самоврядної громади міста і як це зробить?», які відбулися у Львівському прес-клубі,  заявила кандидат  на посаду міського голови Львова від партії «Сила людей»
Оксана Жолнович.

Також, на її думку, в міськраді надзвичайно роздуті штати. Причому, дуже багато людей працюють за мізерну зарплату. А правильно буде більшість звільнити, а їхню зарплату платити тому, хто працює.

- Ті зарплати, які у нас сьогодні отримують рядові працівники міської ради, – недостойні для того, щоби люди сьогодні ефективно виконували свою роботу. Але разом з тим і той апарат, який там є, завеликий, щоби ту роботу виконували ефективно. Я маю на увазі, що має бути 10, 20, 30 працівників. Хай краще ці люди отримують 5, 6, 10 тисяч гривень. Але це буде одна людина замість десятьох. Вона впорається з тим обсягом роботи і буде зацікавлена в роботі. А сьогодні ми маємо сотню, дві, три різних працівників, які просто переносять папери, відбувають свій час і не додають містові нічого ефективного, - вважає кандидат на посаду мера Львова.

Відповідаючи на запитання про джерела фінансування міста кандидат сказала:

- Якщо ми говоримо про міський бюджет, про накопичення коштів, то потрібно говорити про декілька складових . Це – саме накопичення, за рахунок чого ці кошти будуть формуватися. І тут в кожної громади не так вже й багато інструментів для впливу, бо основне наповнення бюджету здійснюється за рахунок відрахувань від податків. Основними місцевими податками є податки на майно, нерухомість, транспортний та плата за землю. З них найвагомішим є плата за землю. Щодо податку на нерухомість, то у нас виникає дуже багато застережень і з приводу його формування, і з приводу визначення базової ставки. Знаю точно, що на сьогодні Львівська міська рада зробила дуже багато пільг та винятків при адмініструванні цього податку. Тому, думаю, що в структурі цілого бюджету він не буде багато займати великої кількості надходжень. Що стосується податку на операції з транспортом, то я вважаю, що він неефективний.
Найбільш вагомими є загальнодержавні податки і найбільший – податок з доходів фізичних громадян. Він в вагомій масі залишається у Львові. Це 60%. От про його накопичення варто говорити. Збільшити його можна тільки шляхом робочих місць на території міста. І тут очільники громади не мають такого великого впливу, - каже Оксана Жолнович.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:55 22 квітня 2021 р.

За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл

Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури.

Рубрика: Економіка

14:45 22 квітня 2021 р.

Три тваринницькі підприємства на Львівщини офіційно вирощуватимуть племінних корів і свиней

20 квітня департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено виїзне засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві.

Рубрика: Економіка

12:56 22 квітня 2021 р.

Червоноград, Львів, Славське: назвали найбагатші і найбідніші громади Львівщини

Для кращого розуміння фінансового становища громад, можливостей ефективного функціонування та перспектив їх розвитку департамент фінансів Львівської ОДА оцінив та сформував рейтинг громад за окремими фінансовими показниками за підсумками першого кварталу роботи.

Рубрика: Економіка

12:38 22 квітня 2021 р.

В одному з районів Львова помиють пам'ятники на 800 тис грн

Галицька районна адміністрація заплатить приватній підприємиці Оксані Луць 799 тис. грн за послуги з очищення та поточного ремонту міських пам’ятників. Йдеться про 17 об’єктів в центрі міста.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу