Дев’ять з десяти працівників міськради треба звільнити, – кандидат в мери

19:41 1 жовтня 2015 р.

Цього року в міський бюджет Львова було закладено 14 мільйонів гривень для соціальних допомог, які особисто мер міста має роздавати соціально незахищеним громадянам. І аналогічно – по 30 тисяч гривень на кожного депутата для такої ж роздачі. Вважаю, що це прихований підкуп виборців, тому що, якщо кожній бабусі дати по тисячу чи навіть 500 гривень особисто від мера, то це гарна мерська кампанія, навіть без якоїсь іншої конкуренції.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час четвертих публічних дебатів на тему: «Хто з кандидатів у міські голови Львова збере найбільше коштів для самоврядної громади міста і як це зробить?», які відбулися у Львівському прес-клубі,  заявила кандидат  на посаду міського голови Львова від партії «Сила людей»
Оксана Жолнович.

Також, на її думку, в міськраді надзвичайно роздуті штати. Причому, дуже багато людей працюють за мізерну зарплату. А правильно буде більшість звільнити, а їхню зарплату платити тому, хто працює.

- Ті зарплати, які у нас сьогодні отримують рядові працівники міської ради, – недостойні для того, щоби люди сьогодні ефективно виконували свою роботу. Але разом з тим і той апарат, який там є, завеликий, щоби ту роботу виконували ефективно. Я маю на увазі, що має бути 10, 20, 30 працівників. Хай краще ці люди отримують 5, 6, 10 тисяч гривень. Але це буде одна людина замість десятьох. Вона впорається з тим обсягом роботи і буде зацікавлена в роботі. А сьогодні ми маємо сотню, дві, три різних працівників, які просто переносять папери, відбувають свій час і не додають містові нічого ефективного, - вважає кандидат на посаду мера Львова.

Відповідаючи на запитання про джерела фінансування міста кандидат сказала:

- Якщо ми говоримо про міський бюджет, про накопичення коштів, то потрібно говорити про декілька складових . Це – саме накопичення, за рахунок чого ці кошти будуть формуватися. І тут в кожної громади не так вже й багато інструментів для впливу, бо основне наповнення бюджету здійснюється за рахунок відрахувань від податків. Основними місцевими податками є податки на майно, нерухомість, транспортний та плата за землю. З них найвагомішим є плата за землю. Щодо податку на нерухомість, то у нас виникає дуже багато застережень і з приводу його формування, і з приводу визначення базової ставки. Знаю точно, що на сьогодні Львівська міська рада зробила дуже багато пільг та винятків при адмініструванні цього податку. Тому, думаю, що в структурі цілого бюджету він не буде багато займати великої кількості надходжень. Що стосується податку на операції з транспортом, то я вважаю, що він неефективний.
Найбільш вагомими є загальнодержавні податки і найбільший – податок з доходів фізичних громадян. Він в вагомій масі залишається у Львові. Це 60%. От про його накопичення варто говорити. Збільшити його можна тільки шляхом робочих місць на території міста. І тут очільники громади не мають такого великого впливу, - каже Оксана Жолнович.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:39 25 вересня 2020 р.

Метикують на трьох: львівський бізнесмен пояснив справжню «прозорість» тендерів від міської влади

Навіть розвинені міста США і Сингапуру живуть у кредит і нічого поганого у цьому немає. Але якщо у цивілізованих країнах світу кредитні кошти використовують для розвитку промисловості, інфраструктури, бізнес- стартапів в індустрії, освітніх проєктів, то у Львові левову частку позичених грошей банально «проїдають».

Рубрика: Економіка

21:20 25 вересня 2020 р.

Міська влада Львова бере в ЄБРР кредити під завищені відсотки, - депутат облради

Таке господарювання, вважає Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської обласної ради, представник Народного Руху України, відлякує від Львова інвесторів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу