Держпродспоживслужба у Львівській області отримала сотню скарг

14:45 5 липня 2016 р.

  • 2

Лише 5% скаржників нарікають на неякісні продукти харчування. Про це сьогодні, 5 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему «Реформа контролю за безпекою харчів. Як нова Держпродспоживслужба запроваджує на Львівщині європейську модель безпеки та якості продуктів харчування?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила в.о. начальника головного управління Олександра Чушак.

Віднедавна замість ветеринарної, фітоконтрольної, санітарно-епідеміологічної служби, управління захисту споживачів та сільськогосподарської інспекції в Україні діє новий контрольний орган – Держпродспоживслужба.

- Інспекція гігієни праці відійшла до Держслужби праці, а епідеміологічний нагляд та спостереження – до Міністерства охорони здоров’я, - перелічує Олександра Чушак ті контрольні служби, які непідконтрольні Держпродспоживслужбі.

Отож, нова служба контролюватиме майже все.  Про це сьогодні, 5 липня,  під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Реформа контролю за безпекою харчів. Як нова Держпродспоживслужба запроваджує на Львівщині європейську модель безпеки та якості продуктів харчування?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила в.о. начальника головного управління Олександра Чушак.

- У нас буде управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії, управління за дотриманням санітарного законодавства, управління фіто-санітарної безпеки, управління у сфері контролю насінництва та розсадництва, управління захисту споживачів та сектор контролю за регульованими цінами. До нашої структури також відійшли лабораторні ланки ветеринарної та фіто-санітарної служби. Лабораторна ланка санітарно-епідеміологічної служби відійшла до МОЗу. Але до закінчення цього року лабораторії санепідемслужби будуть забезпечувати наші потреби, - пояснює Олександра Чушак.

Також вона нагадала, що в Україні діє мораторії на перевірку безпеки харчових продуктів.

- Зараз до Верховної Ради внесено законопроект, який би мав внести зміни до Закону України «Про основні засади господарської діяльності», які мають надати нашій службі дозвіл виходити на перевірки без попереджень. Тому що зараз доводиться попереджати про перевірку за десять днів. І вже після такого попередження на той об’єкт нема чого виходити, - розповідає в.о. начальника головного управління Держпродспоживслужби.
За її словами, як тільки зміни до цього закону стануть чинними, то інспектори відразу розпочнуть перевірки.

- У нас уже є графік перевірок. Сподіваюся, що в третьому кварталі ми вже зможемо розпочати їх, - каже Олександра Чушак.
Наразі, як стверджує Олександра Чушак, працівники Держпродспоживслужби можуть розглядати лише скарги.

- Але і за скаргою ти не можеш прийти за півгодини. Ти спочатку мусиш отримати дозвіл з центрального органу виконавчої влади, - ділиться вона нюансами контрольної роботи.

За словами Олександри Чушак, з часу створення нової служби надійшло до неї понад сто скарг від громадян.

- Здебільшого скаржаться на якість комунальних послуг і на неякісний придбаний товар. Це – непромислова техніка: мобільні телефони, меблі, побутова техніка. На харчові продукти скаржаться близько п’яти відсотків тих громадян,  які звернулися до нас, - каже Олександра Чушак. 

Скаржитися на неякісні послуги, товари і продукти можна до Держпродспоживслужби у Львівській області за адресою: м. Львів, вулиця Промислова, 9, телефон (032) 252 69 59, office@consumer.lviv.ua. 

Прес-клуб реформ 5 липня 2016 року.
Відео: Львівський прес-клуб.

dailylviv.com

Коментарі(2)

Тарас

15:42 18 травня 2018 р.

Відповісти

Для чого створені такі служби,якщо в них зовсім немає прав для професійної роботи

Анна

13:39 11 липня 2016 р.

Відповісти

Та хіба це відповіді кваліфікованого керівника,якому довірили серйозну справу в організації роботи?..

До теми

12:17 5 червня 2020 р.

Перевізники Львівщини пікетують ЛОДА: вимагають роботи

Представники перевізників із усіх районів Львівської області протестують біля Львівської обласної державної адміністраціі з вимогою відновити пасажирські перевезення між містами регіону. Зібрались водії та керівники автотранспортних підприємств.

Рубрика: Економіка

16:36 4 червня 2020 р.

На Львівщині офіційно відкрили автомобільну дорогу Львів – Пустомити – Меденичі

Сьогодні, 4 червня, відбулось офіційне відкриття після ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі.

Рубрика: Економіка

15:05 4 червня 2020 р.

"Сколівські Бескиди" отримають 1 млн 400 тис грн

Сьогодні на сесії Львівської обласної ради затвердили надання коштів у сумі 1 млн 400 тис грн з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2020 році для заходів з розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного екологічного туризму для запобігання пошкодженню природних комплексів НПП “Сколівські Бескиди”.

Рубрика: Економіка

Останні новини

Спортивні бази Львівщини готові відкритися у другій половині червня

У Львові працюють моніторингові групи: порушників штрафуватимуть на 17-34 тис грн (відео)

Денис Шмигаль провів нараду щодо ситуації із Covid-19 у Львові та Львівській області

Кількість нових хворих на Covid зростає сім днів поспіль, - МОЗ

ВООЗ дала нові рекомендації із захисту від коронавірусу

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу