Держкадастр готовий до відкриття ринку землі

17:00 17 грудня 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

Державний земельний кадастр повністю готовий до відкриття ринку земель, а всі державні сільгоспземлі будуть проінвентаризовані до 1 серпня 2020 року.

Про це, як повідомили в «Укрінформі», заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Денис Башлик у ході відкритого пресмарафону в Укрінформі на тему «Земельна реформа: якою вона буде». Зокрема, він зазначив: «Можна побачити деяку різницю по районах, але Державний земельний кадастр повністю готовий до відкриття ринку земель».

За словами Башлика, сьогодні земельний кадастр є сучасною телекомунікаційною системою, яка має наповненість 73 відсотки. У цьому контексті Башлик зауважив, що лише половина країн-членів ЄС мають наповненість кадастрів більше 80 відсотків.

Коментуючи закиди щодо необхідності проведення інвентаризації державних сільгоспземель, голова Держслужби поінформував, що лише в цьому році було проінвентаризовано один мільйон гектарів з них, а до 1 серпня 2020 року, відповідно до планів, вся державна сільгоспземля буде внесена в Державний земельний кадастр.

«Тобто буде проінвентаризовано все», – наголосив Башлик. Він також підкреслив, що після відкриття ринку земель Держгеокадастр буде позбавлений функцї розпорядження землями.

Башлик запевнив: «Наша принципова позиція, що громади мають розпоряджатися землями, землями не мають розпоряджатися з Києва».

Окрім того, він акцентував, що Держгеокадастр також поступово відкриває свої рішення по реєстрації, по клопотаннях, по зняттю і пересенню родючого шару і запроваджує механізм громадського контролю.

Як повідомляв «Укрінформ», Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10). Розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі заплановано на пленарний тиждень 17-20 грудня.

Проєкт закону, зокрема, передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі. Згідно з документом, особами, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та з обов'язком відчужити ділянку протягом року.

Також законопроєкт визначає максимальний обсяг землі в одні руки у розмірі 200 тис га.
Наразі у Верховній Раді зареєстровано понад 4,6 тисячі правок до другого читання законопроєкту.

Як інформував «Щоденний Львів», у селі Малі Підліски Львівщини частково перекрили рух на пішохідному переході з плакатами з написом «Не продамо Батьківщину».

dailylviv.com

До теми

17:52 5 травня 2021 р.

На Львівщині 92 дітей скористалися реабілітаційними послугами

Станом на 1 квітня 2021 року у Львівській області 37,4 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали державну соціальну допомогу на загальну суму понад 265,6 млн гривень.

Рубрика: Економіка

17:31 5 травня 2021 р.

У Львові однаково подорожчає проїзд у маршрутках, трамваях і тролейбусах

Вартість проїзду у львівських маршрутках - 10 гривень - уже погодила регіональна філія антимонопольного комітету. Тому в міськраді Львова почали готувати проєкт рішення, який невдовзі розглянуть.

Рубрика: Економіка

15:43 5 травня 2021 р.

Поїзд Чернівці-Львів ходитиме до Луцька. Маршрут

З 6 травня цього року регіональний поїзд № 701/702 Чернівці – Львів курсуватиме до Луцька. Це допоможе розвантажити автошляхи та зменшити затори, які утворилися через обвал автомобільного мосту в селі Гайок на автодорозі Львів – Луцьк.

Рубрика: Економіка

13:10 5 травня 2021 р.

Банк реструктуризував борг Першої приватної броварні

За даними секретаріату з фінансової реструктуризації, Укрексімбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Перша приватна броварня” і ПрАТ “Пиво-безалкогольний комбінат “Радомишль”.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу