Дефолту не буде: виконання обласного бюджету Львівської області становить 95%

16:00 14 вересня 2020 р.

Львівщина гідно впоралася з викликами та економічними наслідками пандемії коронавірусу. Область недовиконала лише 5% бюджетного плану, але це число не вплине суттєво на розвиток економіки і життя людей.

Про це повідомив Іван Собко, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації.

- Число 5% не є критичним, адже згідно з бюджетним кодексом критична цифра, яка потребує перегляду - 15 %, - сказав Іван Собко на засіданні «Як створення ОТГ і коронавірусний карантин вплинуть на формування бюджетів 2021» у Львівському пресклубі. – Відтак можу заспокоїти мешканців області: говорити про дефолт чи економічну катастрофу не доводиться.

При цьому Іван Собко визнав, що за підсумками 9 місяців 2020 року експерти-фінансисти вже фіксують недовиконання дохідної частини як державного, так і обласного бюджету у різних регіонах.

- Коронавірус вніс свої корективи у виконання бюджету. Враховуючи світову пандемію, це прогнозована ситуація. Але тішить, що у деяких районах є навіть перевиконання бюджету в окремих галузях. Бюджетів, які потребують перегляду, на Львівщині є не більше п’яти. Всі вони на контролі.

Також Іван Собко розповів, з якими показниками Львівщина підійшла до завершальної стадії реформи децентралізації:

- Із 73 ОТГ лише 8 будуть мати індекс податкоспроможності на рівні 0,3 – це дуже низький показник.  Ще 25 громад прогнозується на рівні 0,3 – 0,5 – це також невелике число. Але решта громад – профіцитні, їхні кошти будуть спрямовані на розвиток.

Заступник голови ЛОДА Іван Собко зауважив, що допоки на проблемних територіях не буде інвестиційної привабливості, інших показників очікувати не доводиться. Але він сподівається, що інвестори знайдуться, а жителі громад оберуть 25 жовтня на місцевих виборах фахових керівників-господарників, які використовуватимуть фінанси з розумом.

- Ми в очікуванні прийняття змін до закону про місцеве самоврядування та змін до Конституції, де мають бути  чітко прописані повноваження обласних рад, обласних адміністрацій та ОТГ, аби бачити функціонал кожного. Коли місцеві бюджети будуть самодостатні та матимуть усі необхідні ресурси, на них лягатиме відповідальність за ефективне використання коштів. А раціональне використання бюджетних коштів має контролювати громада. Люди мають розуміти - за що відповідальний їхній сільський голова чи голова ОТГ, – підсумував Іван Собко.

На Львівщині сімейних лікарів попередили про оргвисновки.

Засідання 14 вересня 2020 року.
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

23:44 29 липня 2021 р.

На Львівщині вирахували, скільки громади отримають додаткових грошей від продажу пального

Державна податкова служба опублікувала інформацію щодо обсягів реалізації пального в розрізі населених пунктів України у січні-червні цього року. Враховуючи ці показники департамент фінансів Львівської ОДА розрахував можливу частку надходжень акцизного податку Львівщини у другому півріччі цього року.

Рубрика: Економіка

21:13 29 липня 2021 р.

Повідомили найбільші і найменші зарплати на Львівщині

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у червні цього року становила 12903 грн, що у 2,2 раза вище від рівня мінімальної заробітної плати (6000 грн). Про це повідомили у головному управлінні статистики Львівської області.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу