Дефолту не буде: виконання обласного бюджету Львівської області становить 95%

16:00 14 вересня 2020 р.

Львівщина гідно впоралася з викликами та економічними наслідками пандемії коронавірусу. Область недовиконала лише 5% бюджетного плану, але це число не вплине суттєво на розвиток економіки і життя людей.

Про це повідомив Іван Собко, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації.

- Число 5% не є критичним, адже згідно з бюджетним кодексом критична цифра, яка потребує перегляду - 15 %, - сказав Іван Собко на засіданні «Як створення ОТГ і коронавірусний карантин вплинуть на формування бюджетів 2021» у Львівському пресклубі. – Відтак можу заспокоїти мешканців області: говорити про дефолт чи економічну катастрофу не доводиться.

При цьому Іван Собко визнав, що за підсумками 9 місяців 2020 року експерти-фінансисти вже фіксують недовиконання дохідної частини як державного, так і обласного бюджету у різних регіонах.

- Коронавірус вніс свої корективи у виконання бюджету. Враховуючи світову пандемію, це прогнозована ситуація. Але тішить, що у деяких районах є навіть перевиконання бюджету в окремих галузях. Бюджетів, які потребують перегляду, на Львівщині є не більше п’яти. Всі вони на контролі.

Також Іван Собко розповів, з якими показниками Львівщина підійшла до завершальної стадії реформи децентралізації:

- Із 73 ОТГ лише 8 будуть мати індекс податкоспроможності на рівні 0,3 – це дуже низький показник.  Ще 25 громад прогнозується на рівні 0,3 – 0,5 – це також невелике число. Але решта громад – профіцитні, їхні кошти будуть спрямовані на розвиток.

Заступник голови ЛОДА Іван Собко зауважив, що допоки на проблемних територіях не буде інвестиційної привабливості, інших показників очікувати не доводиться. Але він сподівається, що інвестори знайдуться, а жителі громад оберуть 25 жовтня на місцевих виборах фахових керівників-господарників, які використовуватимуть фінанси з розумом.

- Ми в очікуванні прийняття змін до закону про місцеве самоврядування та змін до Конституції, де мають бути  чітко прописані повноваження обласних рад, обласних адміністрацій та ОТГ, аби бачити функціонал кожного. Коли місцеві бюджети будуть самодостатні та матимуть усі необхідні ресурси, на них лягатиме відповідальність за ефективне використання коштів. А раціональне використання бюджетних коштів має контролювати громада. Люди мають розуміти - за що відповідальний їхній сільський голова чи голова ОТГ, – підсумував Іван Собко.

На Львівщині сімейних лікарів попередили про оргвисновки.

Засідання 14 вересня 2020 року.
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

16:04 25 вересня 2020 р.

Борги Львова розписані на 20 років: їх віддаватимуть навіть ті львів'яни, які не народилися

Борги міста за кредитами розписані аж до 2041 року і віддавати їх доведеться навіть тим львів’янам, котрі ще не народились. А вже з наступного року ми маємо виплатити кредиторам 1 млрд 200 млн грн.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу