Четверо з десяти трудових іммігрантів з України декларують готовність залишитися жити у Польщі

21:22 21 липня 2020 р.

Майже четверо з десяти трудових іммігрантів з України декларують готовність залишитися жити у Польщі, зокрема майже щочетвертий – безповоротно, - читаємо у публікації «Українці хочуть залишитися на довше над Віслою» у газеті «Rzeczpospolita».

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.

Як пише видання, пандемія коронавірусу може зменшити бажання польських фірм наймати працівників з-за кордону, а також сповільнити помітні попередніми роками зміни в особливостях української імміграції до Польщі, що із короткострокової дедалі частіше ставала безповоротною (поселенською), - говориться в опублікованому у понеділок звіті Національного банку Польщі на тему іммігрантів у польській економіці. Дослідження нагадує, що приплив трудових мігрантів (в основному працівників з України) позитивно вплинув на збільшення потенціалу зростання польської економіки в середньому на приблизно 0,5% у 2013-2018 роках.

«Однак у 2019 році це зростання призупинилося, а 2020 рік є великою невідомою», - зазначає автор звіту Павел Стшелєцький. „Великою невідомою” є наслідки Covid-19, але, щоправда, наразі не видно масового відтоку іммігрантів – у березні та квітні їхнє число зменшилося на 223 тисяч, тобто на 10%, порівняно із кінцем лютого цього року. Крім того, 73% фірм, котрі наймали до пандемії працівників, в основному з України, надалі мають намір це робити, на додаток, у подібних масштабах, як і до пандемії, коли головним мотивом працевлаштування іммігрантів були нестача робочих рук та більша гнучкість часу роботи (українці працювали значно більше годин, ніж поляки).

За дослідженнями Національного банку Польщі, у більшості малих та середніх фірм, у яких працювали іммігранти, під час пандемії зменшилися прибутки. Частина з них скоротила кількість працівників, хоча це не завжди стосувалося трудових іммігрантів. Виявилося, що фірми ставилися здебільшого однаково до польських працівників та іммігрантів (рівень оплати праці майже не відрізнявся). На додаток, іммігранти їм потрібні, хоча приблизно 15% фірм стверджує тепер, що у майбутньому буде наймати менше іммігрантів, ніж до пандемії, а 7% має намір цілком від них відмовитися. Введений у середині березня локдаун, закриття кордонів та обов’язковий карантин дуже зменшили потік працівників з України, - пише «Rzezpospolita».

Пандемія може призупинити помітну за останні роки тенденцію зміни короткострокової міграції на тривалу або постійну. За звітом Національного банку Польщі, перед пандемією до 38% збільшилася група іммігрантів з України, які планували залишитися у Польщі на довше, при цьому 24% хотіло залишитися у країні на триваліше, а 14% - щонайменше на три роки. Це пов’язано із приїздом членів родин іммігрантів. 53% українців, котрі живуть у Польщі, приїжджає сюди з членами родини.

dailylviv.com

До теми

16:44 30 жовтня 2020 р.

Міноборони у Львові побудує нове стрільбище за 150 млн грн

Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міністерства оборони України за результатами відкритих торгів уклала два договори на будівництво тиру та реконструкції бліндажів з ТОВ «Вельт Капітал» на загальну суму 148,5 млн грн.

Рубрика: Економіка

16:44 30 жовтня 2020 р.

Квитки у вагонах 1 класу Інтерсіті+ з 1 листопада 2020 року подешевшають на 15%, - Укрзалізниця

Найбільше пасажири поїздів Інтерсіті+ зможуть заощадити на вартості проїзду у вагонах 1 класу, якщо купуватимуть квитки за 30 діб до дати відправлення поїзда.

Рубрика: Економіка

21:23 28 жовтня 2020 р.

Трудові мігранти: виїзд українців до Німеччини за фальшивими документами або польськими робочими візами зріс - ПР

У зв’язку із погіршенням економічної ситуації в Україні, для українських трудових мігрантів пріоритетом є можливість вищих заробітків у Німеччині, Чехії та скандинавських країнах, аніж у Польщі.

Рубрика: Економіка

16:37 28 жовтня 2020 р.

Ціни на овочі «борщового набору» найнижчі за останні три роки, - директор ринку у Львові

У жовтні українські овочі значно здешевшали. На гуртовому ринку «Шувар» фермери продають майже всі складові «борщового набору» за найнижчими цінами за останні три роки.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу