Четверо з десяти трудових іммігрантів з України декларують готовність залишитися жити у Польщі

21:22 21 липня 2020 р.

Майже четверо з десяти трудових іммігрантів з України декларують готовність залишитися жити у Польщі, зокрема майже щочетвертий – безповоротно, - читаємо у публікації «Українці хочуть залишитися на довше над Віслою» у газеті «Rzeczpospolita».

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.

Як пише видання, пандемія коронавірусу може зменшити бажання польських фірм наймати працівників з-за кордону, а також сповільнити помітні попередніми роками зміни в особливостях української імміграції до Польщі, що із короткострокової дедалі частіше ставала безповоротною (поселенською), - говориться в опублікованому у понеділок звіті Національного банку Польщі на тему іммігрантів у польській економіці. Дослідження нагадує, що приплив трудових мігрантів (в основному працівників з України) позитивно вплинув на збільшення потенціалу зростання польської економіки в середньому на приблизно 0,5% у 2013-2018 роках.

«Однак у 2019 році це зростання призупинилося, а 2020 рік є великою невідомою», - зазначає автор звіту Павел Стшелєцький. „Великою невідомою” є наслідки Covid-19, але, щоправда, наразі не видно масового відтоку іммігрантів – у березні та квітні їхнє число зменшилося на 223 тисяч, тобто на 10%, порівняно із кінцем лютого цього року. Крім того, 73% фірм, котрі наймали до пандемії працівників, в основному з України, надалі мають намір це робити, на додаток, у подібних масштабах, як і до пандемії, коли головним мотивом працевлаштування іммігрантів були нестача робочих рук та більша гнучкість часу роботи (українці працювали значно більше годин, ніж поляки).

За дослідженнями Національного банку Польщі, у більшості малих та середніх фірм, у яких працювали іммігранти, під час пандемії зменшилися прибутки. Частина з них скоротила кількість працівників, хоча це не завжди стосувалося трудових іммігрантів. Виявилося, що фірми ставилися здебільшого однаково до польських працівників та іммігрантів (рівень оплати праці майже не відрізнявся). На додаток, іммігранти їм потрібні, хоча приблизно 15% фірм стверджує тепер, що у майбутньому буде наймати менше іммігрантів, ніж до пандемії, а 7% має намір цілком від них відмовитися. Введений у середині березня локдаун, закриття кордонів та обов’язковий карантин дуже зменшили потік працівників з України, - пише «Rzezpospolita».

Пандемія може призупинити помітну за останні роки тенденцію зміни короткострокової міграції на тривалу або постійну. За звітом Національного банку Польщі, перед пандемією до 38% збільшилася група іммігрантів з України, які планували залишитися у Польщі на довше, при цьому 24% хотіло залишитися у країні на триваліше, а 14% - щонайменше на три роки. Це пов’язано із приїздом членів родин іммігрантів. 53% українців, котрі живуть у Польщі, приїжджає сюди з членами родини.

dailylviv.com

До теми

16:14 25 січня 2022 р.

Новий перевал збудують між Львівською і Закарпатською областями (відео)

На Закарпатті збудують нову дорогу, яка з'єднає Закарпатську і Львівську області. Йдеться про дорогу Верхній Студений - межу Закарпатської та Львівської областей, яка після закінчення робіт стане для Закарпаття п’ятим перевалом.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу