Бюджет Львова прийняли непублічно

15:41 6 лютого 2014 р.


Фото: zaxid.net

5 лютого виконавчий комітет міської ради схвалив проект бюджету міста Львова на 2014 рік, а вже 6 лютого його було винесено на пленарне засідання сесії міської ради. Без будь-яких громадських обговорень і слухань, а також оприлюднення цього проекту за 20 днів до дати розгляду.

Центр «Наше право» вважає процедуру підготовки, обговорення та внесення на розгляд міської ради проекту бюджету міста Львова непрозорою і непублічною. Механізми залучення громади до бюджетного процесу у Львові абсолютно не працюють, а модні тези про «реальне народовладдя» та «революцію свідомості» залишаються голосними деклараціями. Окрім цього, подвійні стандарти у бюджетному процесі та корупційні ризики у його підготовці і затвердженні викликають занепокоєння у представників центру.

Як зазначає експерт центру «Наше право» Тетяна Дембіцька, - ані на офіційному веб-сайті Львівської міської ради, ані на інформаційному порталі депутатів не було оприлюднено тексту проекту бюджету міста.  Міські чиновники порушили положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», належно не оприлюднюючи проекти своїх актів. Адже цей закон чітко вимагає оприлюднення проекту рішення органу місцевого самоврядування не пізніше як за 20 робочих днів до дати його розгляду.

Так само Львівська міська рада не проводила жодних публічних громадських обговорень чи бюджетних слухань проекту бюджету. Принаймні таких повідомлень ні у ЗМІ, ні на офіційному сайті міськради не було, - стверджують громадські експерти. Це ж підтвердили і працівники Департаменту фінансової політики міської ради, які у телефонній розмові з експертам Центру повідомили, що проект бюджету ніде не оприлюднювався, громадські обговорення не проводились, а ознайомитись з ним можна буде лише після його прийняття...

Також працівники міської ради повідомили, що нібито за тиждень до схвалення проекту проводилися його громадські слухання, але знову ж таки на офіційному веб-сайті міської ради у розділі “Громадські слухання” відсутня будь-яка інформація про них (http://city-adm.lviv.ua/lmr-news/public-hearings).

Можливо, міська влада буде говорити про те, що проект бюджету розглядався у депутатських комісіях, але ж в його обговоренні змогли взяти участь обмежене коло «своїх» осіб - депутати і працівники міської ради, про залучення широкого кола громадськості мова не йшла.

Отож, поширена у «кабінетах» Львівської міської влади теза про те, що «неосвічена громада» не зможе зрозуміти складні економічні категорії, є помилковою.

І мерія мала б зробити усе можливе, щоб прозоре формування, виконання та звітування витрачання коштів міського бюджету стало доброю щоденною практикою.

Про це повідомив прес-центр ІПЦ "Наше право".

 

dailylviv.com

До теми

15:07 21 січня 2021 р.

Бюджет розвитку Львова на 2021 рік - понад 6 млрд грн, майже половина з них - кредити

У п’ятницю, 22 січня, у великій сесійній залі Львівської міської ради о 12 годині відбудуться слухання щодо бюджету розвитку на 2021 рік Львівської міської територіальної громади.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу