Бюджет-2018 буде дохідним для Адміністрації Президента, Кабміну, Верховної Ради, – нардеп

16:57 4 грудня 2017 р.

Кабінет Міністрів розглянув усі правки та пропозиції, які подавали народні депутати до бюджету 2018 року. Окремі правки враховані, окремі – проігноровані.

Про це сьогодні, 4 грудня, під час прес-конференції на тему: «Обласний та державний бюджети: прогнози на 2018-й рік», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Лев Підлісецький.

Він нагадав, що кожного року депутати Верховної Ради затверджували бюджет наступного року «під ялинку». Проте цього року пропозиції до бюджету були подані трохи раніше.

- Фракція «Самопомочі» у Верховній Раді цей бюджет не підтримувала. Ми не є в коаліції. І ми не можемо нести відповідальність за цей уряд, який буде використовувати та розподіляти ці кошти. Оскільки, нести відповідальність за людей, які не зовсім адекватно, на наш погляд, це роблять і з великими корупційними підходами, не прийнятно, - каже нардеп.

Він пояснив, чому фракції «Самопомоч» проект бюджету не подобається. Депутати вважають, що має місце значне збільшення витрат для потреб Адміністрації Президента, Кабміну, Верховної Ради.

- Також ми бачимо значне збільшення витрат на прокуратуру. При тому, що прокуратура вже втрачає низку своїх повноважень. Але їм додається ще майже 12 млрд гривень. Ми бачимо збільшення витрат на поліцію, - натомість Лев Підлісецький вважає, що збільшення витрат на армію це – нормально, але мусить бути контроль за цими коштами.

Лев Підлісецький зауважив, що в бюджеті на наступний рік є також збільшення витрат на субсидії. Очікують, що на субсидії буде надано понад сімдесят млрд гривень.

- Якщо врахувати, що населення збідніло, то це зрозуміло. Але треба також давати людям можливості самим регулювати деякі процеси. Наприклад, наша вимога була – збільшення витрат на енергозберігаючі технології. Так, у Фонді енергоефективності передбачили лише 14 млн гривень. Я є співавтором законопроекту, який передбачає як мінімум 10 відсотків від обсягу субсидій скеровувати на енергоощадні заходи. Тоді ми можемо сподіватися, що в наступні роки в нас тих субсидій буде менше, - народний депутат сподівається на плідну дискусію з  колегами.

Водночас депутат Верховної Ради від фракції «Самопоміч» не бачить кроків уряду до наповнення бюджету.

- Не бачимо щоби уряд щось робив, аби бюджет не втрачав через різні тіньові схеми – як офшори чи конвертаційні центри. Одна із пропозицій, яку фракція «Самопоміч» відстоює вже не один рік, - це запровадження податку на виведений капітал, - Лев Підлісецький вважає, що діяльність нечесних бізнесменів треба ускладнювати.

За оцінками інституту соціальних економічних трансформацій, втрати України від офшорів – 50-60 млрд гривень, від діяльності конвертаційних центрів – 12-15 млрд гривень, а порушення митних правил та контрабанда завдали бюджету країни шкоди на суму від 25 до 70 млрд гривень.

Також фракція «Самопомочі» у Верховній Раді неодноразово виступала проти реверсної дотації.

- Усі доходи місцевих бюджетів, якщо він є вищим, ніж певний показник, будуть забиратися до державного бюджету. Громади, які повірили владі та утворили свої об’єднання, зараз можуть залишитися ні з чим, - нардеп передбачає, що громади  більше не за хочуть утворювати ОТГ.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:52 28 вересня 2020 р.

Вулицю Бандери у Львові ремонтуватимуть довго і дорого. Зміни в русі транспорту

Від сьогодні стартували масштабні ремонтні роботи з реконструкції вул. С. Бандери. Роботи відбуватимуться поетапно і розпочалися з відрізку від вул. Чупринки до вул. Антоновича. Загалом буде відремонтовано всю вулицю, протяжність якої 1,05 км.

Рубрика: Економіка

21:39 25 вересня 2020 р.

Метикують на трьох: львівський бізнесмен пояснив справжню «прозорість» тендерів від міської влади

Навіть розвинені міста США і Сингапуру живуть у кредит і нічого поганого у цьому немає. Але якщо у цивілізованих країнах світу кредитні кошти використовують для розвитку промисловості, інфраструктури, бізнес- стартапів в індустрії, освітніх проєктів, то у Львові левову частку позичених грошей банально «проїдають».

Рубрика: Економіка

21:20 25 вересня 2020 р.

Міська влада Львова бере в ЄБРР кредити під завищені відсотки, - депутат облради

Таке господарювання, вважає Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської обласної ради, представник Народного Руху України, відлякує від Львова інвесторів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу