Більше 900 компаній Львівської області перебувають в офшорах

11:46 27 лютого 2019 р.

Про це інформує YouControl.

Але у выдсотках частка "офшорних" компаній серед усіх в регіоні незначна ‒ 1,9%. Дещо інша ситуація - з їхніми грошима. За 2017 рік ці 900 компаній згенерували трохи більше 11% доходу всіх підприємств області. Це порівняно невисокий показник.Наприклад, у Дніпропетровській та Одеській областях він досягає 33%, хоча в Харківській області він був лише на рівні 7%. 

“Відносно низька частка виручки в “офшорних” компаній Львівщини може бути пов’язана з вищою вагою малого і середнього бізнесу в структурі економіки, а також вищою моноетнічністю порівнянно з Одещиною чи Дніпропетровщиною”, ‒ пояснив кандидат економічних наук, фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк. 

Для українського бізнесу досить тривалий час "улюбленим офшором" був Кіпр. Підприємці Львівщини вирішили підтримати тренд. Тож більшість "офшорних" компаній області зареєстровано саме там.

"Однак невдовзі ситуація може змінитися. 2018 року Кіпр змінив своє ставлення до можливостей приховувати на острові свій бізнес. Тепер він декларує суттєве посилення норм фінмоніторингу і боротьбу з фіктивними компаніями, які не ведуть діяльності на території Кіпру. Хоча це поки не допомогло йому покинути список низькоподаткових юрисдикцій, затверджений в Україні Постановою Кабміну №1045", ‒ розповів Роман Корнилюк. 

Також в ТОП-3 "улюблених офшорів" Львівщини потрапили сусідні для України Туреччина та Молдова, яким так само, як і Кіпру,  загалом віддають перевагу українські підприємці. 

Однак при розгляді компаній, засновниками якої є представники "офшорів", потрібно звернути увагу на один момент. "Не за всіма низькоподатковими юрисдикціями стоять українські резиденти. Це дійсно можуть бути іноземні бенефіціари. Вони своєю чергою або стоять за якимось класичним острівним "офшором", або ж можуть бути громадянами традиційних торгових партнерів України ‒ наприклад,  Молдови чи Туреччини, операції з якими увійшли до розряду контрольованих в рамках трансфертного ціноутворення”, ‒ запевнив кандидат економічних наук, фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

dailylviv.com

До теми

12:37 22 жовтня 2020 р.

У Львові призупинятимуть роботу котелень

У Львові з 16 жовтня розпочався опалювальний сезон. Однак, з огляду на потепління, там, де є технічна можливість, на день котельні будуть призупиняти, а де такої можливості немає, котельні працюватимуть на мінімальному режимі.

Рубрика: Економіка

17:24 21 жовтня 2020 р.

Де закопали мільйони? Синютка і 11 нардепів від «ЄС» надіслали офіційне звернення до Садового з приводу ремонту вул. Бандери

Переписування кошторисів, відтермінування початку ремонтних робіт, і що найгірше, ймовірне розкрадання на цій вулиці суми у майже сто мільйонів гривень. І при цьому – жодної реакції з боку міської влади на запитання – чому так?

Рубрика: Економіка

16:57 21 жовтня 2020 р.

Розпочато реконструкцію дороги державного значення Жовква-Кам‘янка-Бузька

Сьогодні, 21 жовтня, на Львівщини дали старт початку реконструкції автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-25 Миколаїв — Городок — Жовква — Кам’янка Бузька — Бібрка на ділянці км 97 + 863 — км 123 + 370.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу