Банки не повертатимуть строкові депозити достроково

15:38 14 травня 2015 р.

Фото до новини

Верховна Рада сьогодні ухвалила закон про умови повернення термінових депозитів (законопроект №1195), що надає банкам право пропонувати вкладникам термінові депозити без можливості їх дострокового зняття. Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

Законом внесено зміни до Цивільного кодексу України, відповідно до яких за договором банківського вкладу на вимогу банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Умова договору вкладу на вимогу про відмову від права на одержання вкладу на першу вимогу є нікчемною. За договором банківського строкового вкладу банк зобов'язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом зі спливом строку, визначеного у договорі банківського вкладу.

Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

Крім того, із Закону «Про цінні папери та фондовий ринок» виключити норму про те, що у разі дострокового пред'явлення ощадного (депозитного) сертифіката до оплати банк виплачує суму вкладу та відсотки (за вкладами на вимогу), якщо умовами випуску сертифіката не передбачено інший розмір відсотків.

У Прикінцевих положеннях зазначається, що положення цього Закону не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання ним чинності.

Голова профільного підкомітету і автор законопроекту Павло Різаненко пояснив, що закон ділить термінові депозити на термінові й термінові з можливістю дострокового повернення, а також залишає депозити до запитання.

Документ вносить зміни до Цивільного кодексу, передбачаючи, що за договором банківського термінового вкладу банк зобов'язаний видати його і нараховані за ним відсотки із закінченням терміну, визначеного в договорі банківського вкладу.

Ухвалення цього законопроекту в першому читанні на початку квітня цього року вітали комерційні банки й НБУ, які неодноразово скаржилися, що чинна законодавча база практично прирівнює термінові вклади до вкладів до запитання, знижуючи стабільність банківської системи в кризу, подібну до сучасної.

Про це повідомляють кореспонденти інформагенцій, акредитовані у Верховній Раді.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів