АПК Львівщини замість свободівця керуватиме психолог із «Самопомочі»?

17:55 24 червня 2015 р.

Директор департаменту агропромислової політики ЛОДА Осип Магур написав заяву про звільнення з займаної посади на знак протесту проти свавілля голови ЛОДА Олега Синютки. Заява була написана вчора, коли він перебував на лікуванні у Бориславській міській лікарні.

Директор департаменту агропромислової політики ЛОДА Осип Магур написав заяву про звільнення з займаної посади на знак протесту проти свавілля голови ЛОДА Олега Синютки. Заява була написана вчора, коли він перебував на лікуванні у Бориславській міській лікарні.

Про це він повідомив сьогодні, 24 червня, під час прес-конференції ЛОО ВО "Свобода" на тему: "Директор департаменту АПР про свавілля Синютки".
-Учора на лікарняному ліжку я написав заяву через те, що чинився шалений тиск на медиків у цілій області. До мене дзвонили з Самбірського та Кам’янка-Бузького районів. Казали: «Вас розшукує адміністрація».  Я не проживаю ні в Самборі, ні в Кам’янка-Бузькій. Моє місце проживання – місто Борислав. А тиск, який чинився на лікарів, – мене мертвого чи живого повинні були виписати. Я не хочу підставляти нікого. Але я маю честь і гідність вийти і розказати все, - каже Осип Магур.

За його словами, на цій посаді він пропрацював майже рік. За минулий рік область зібрала 1 мільйон 420 тисяч тон зернових. Це – рекордний урожай за століття, вважає Осип Магур.
- Намагання структур з Києва, які хотіли вивезти все зерно з комор Львівщини – не вдалося. Тому ми з вами зараз не відчуваємо голоду, - каже він.

Початок свого конфлікту з головою ЛОДА Олегом Синюткою Осин Магур датує 28 квітнем цього року. Тоді була сесія облради, де стояло питання про фінансування з бюджету області апарату адміністрації. Ціна питання – 12 млн. гривень. Тоді «Свобода» не проголосувала за це.
- Я проголосував «проти». Наступного дня викликає мене голова облдержадміністрації, тримаючи список поіменного голосування і питає: «Де ви себе бачите?».Проходить два дні і мені дають догану за неякісно підготовлену тематичну нараду про розвиток кооперації у Львівській області, - згадує Осип Магур.

За його словами, він дуже здивований, тому що нараду готував не сам, в підготовці брали участь громадські організації та науковці. Наступним кроком Олега Синютки стало те, що він відмовив у законній відпустці своєму підлеглому.
- Продовжився цей тиск, коли на порядку денному Львівщини постав, так званий, перспективний план колективізації. Тут «Свобода» вирішила не підтримувати цю колективізацію,-  каже голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Йосиф Ситник.
А буквально за два дні Осипу Магуру знов оголосили догану. Цього разу – за невчасно подану інформацію. Зараз він подав до суду і оскаржує справедливість цих доган.

Як стверджують депутати облради від «Свободи», Олег Синютка та «Самопоміч» вже мають кандидатуру на посаду директора департаменту агропромислової політики ЛОДА. Вони не назвали ім’я, але кажуть, що це жінка, за освітою – психолог.   
- Сьогодні «Самопоміч» хоче побудувати на Львівщині чітку корупційну вертикаль в АПК, щоби реалізувати свої традиційні корупційні схеми. Для цього їм потрібна вертикаль управління: міністр АПК Павленко від «Самопомочі», голова ЛОДА Синютка від «Самопомочі» і їхній ставленик має бути в департаменті АПК.

Така людина, до речі, уже є. Вона зарахована в патронажну службу і вже не один місяць ходить по слідах пана Осипа, розказуючи різні небилиці. Але ця людина наближена до приватних структур і її основне завдання: якщо, можливо, колись прийдуть державні кошти на розвиток Львівщини у сфері сільського господарства, їх успішно освоїти за традиційними корупційними схемами, - стверджує Йосип Ситник. 

Він нагадав, що майже всі представники «Свободи» у 2014 році, після того, як не пройшли до ВР, написали заяви про  звільнення із займаних посад. А тих, хто не зробив цього, виживають з посад. Так, заяву на звільнення вже написала і директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук.

Зі свого боку, голова ЛОДА Олег Синютка на своїй сторінці у соцмережі прокоментував звільнення Осипа Магура так: «Директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА О. Магур написав заяву на звільнення за власним бажанням. Підтримую таке рішення. Воно співпадає з моїм розумінням незадовільного стану справ у департаменті та галузі АПК Львівщини.

Це підтверджує і рейтинг областей, який нещодавно оприлюднило одне з ділових видань. У ньому серед найбільших провалів Львівщини назвали падіння сільськогосподарського виробництва: шосте місце серед областей, де зафіксовано це падіння.
Вважаю, що робота департаменту АПР полягає у створенні умов для розвитку галузі. На жаль, у нинішньому вигляді це просто відділ статистики, і то у гіршому варіанті».

dailylviv.com

До теми

18:34 14 травня 2021 р.

За спиртзавод у Рава-Руській змагалися два купці. Переміг той, хто заплатив на 5 млн грн більше

14 травня відбувся онлайн аукціон з приватизації окремого майна Рава-Руського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт», за результатами якого до держбюджету мають надійти 31,74 млн грн.

Рубрика: Економіка

13:24 14 травня 2021 р.

У центрі Львова встановлять пілотну модульну вбиральню: оплата готівкою або карткою

У Львові в рамках пілотного проєкту на пр. Свободи встановлять автоматизовану модульну вбиральню. Відповідне рішення сьогодні прийняв виконавчий комітет ЛМР.

Рубрика: Економіка

09:22 14 травня 2021 р.

У Львові хочуть збільшити податки на землю і нерухомість

13 травня у рамках консультацій з громадськістю відбулось представлення проектів ухвал «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2022 рік» та «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на 2022 рік».

Рубрика: Економіка

07:20 14 травня 2021 р.

Реприватизація чи рейдерство: у Стрию забирають у підприємців майно, придбане на аукціоні

Звинувачені у самозахопленні земель Міноборони стрийські підприємці організовують юридичний самозахист, щоб зберегти свої законні майнові права.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу