Американська організація відновила у Львові понад 2200 вікон

17:10 22 лютого 2024 р.

Фото до новини

Американська організація Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Howard G Buffett Fondation (HGBF) допомагає Львову відновлювати пошкоджені вікна після ракетних обстрілів.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Завдяки допомозі організації вже відновлено більше 2200 вікон на загальну суму близько 1 мільйона доларів. А вже сьогодні розпочався монтаж вікон у Школі вільних і небайдужих, які ударною хвилею вибило тиждень тому.

«Через останню атаку, яка відбулася 15 лютого, постраждало 27 житлових будинків, 2 школи і 1 садочок. В одній зі шкіл – Школі вільних і небайдужих, сьогодні вже розпочали монтаж вікон завдяки підтримці організації Global Empowerment Mission (GEM). Також діє міська програма компенсації вартості вибитих вікон та вхідних дверей у квартирах мешканців.

Ми дуже дякуємо благодійним фондам, зокрема GEM, які оперативно допомагають. Зокрема, під час останніх атак фонд завжди долучався і завдяки їх допомозі будемо мати замінено близько 3 тис. вікон», - наголосив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Встановлювати нові вікна у Школі вільних і небайдужих почали сьогодні. Під час атаки у школі вибило 53 вікна, було зруйновано стіни, вхідні двері, спортивні зали і хіміко-фізичну лабораторію, понищено парти.

«Через наслідки останнього обстрілу нам довелося переселити весь корпус і укрупнили класи. Немає можливості проводити фізкультуру у приміщенні, бо обидва спортзали розбомблені, і знищена хіміко-фізична лабораторія.

Тільки тиждень минув, а відновлення вікон вже тривають. Ми дуже вражені від такої оперативності. Фактично через три години після події фонд нам зателефонував і розпочалася робота. Також ми сподіваємося на ваучерну підтримку від Львівської міської ради», - відзначила Вікторія Христенко, керуючий партнер Школи вільних і небайдужих.

Окрім цього, благодійна організація GEM вже допомогла співвласникам 45-ти багатоквартирних будинків замінити вікна у місцях загального користування та в окремих квартирах мешканців на вул. Сахарова, вул. Стрийській, вул. Остроградських, вул. Бой-Желенського, вул. Каховській, вул. Карпинця, вул. Куликівській, вул. Похилій, вул. Сміливих, вул. Хоткевича, вул. Чукаріна, вул. Максимовича, вул. Скорини. Загальна кількість вікон, які тут замінили - 1485 шт.

Крім житлових будинків, GEM надали допомогу у відновленні вікон у трьох закладах освіти. Це ліцей «Оріяна», ЗДО «Казка» та дитячий будинок «Любисток». Тут замінили 614 вікон.

Оглянути як відбуваються роботи до Львова сьогодні приїхав директор та засновник організації GEM Майкл Каппоні.

«Наша організація допомагає Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вже 25 лютого наша команда була на кордоні з Польщею і допомагала людям, які перетинали кордон. Тобто вже 2 роки ми доставляємо гуманітарну допомогу в Україну і допомагаємо відновлювати вікна», - розповів Майкл Каппоні, директор та засновник організації Global Empowerment Mission (GEM).

Майкл Каппоні також зустрівся з міським головою Львова. Андрій Садовий особисто подякував за допомогу і вручив благодійнику подяку від імені громади міста.

«Дуже важливо в складні часи мати підтримку. Багато фондів потребують багато часу для ухвалення рішень, тому співпраця з вами в цьому плані є унікальною. За лічені години після ракетних обстрілів ви телефонуєте і готові надавати допомогу.

Люди одразу бачать підтримку від вашого фонду і ми це дуже сильно цінуємо. Для мене велика честь подякувати вам сьогодні особисто», – зазначив Андрій Садовий.

Довідка

Загалом, з початку повномасштабної російської агресії у Львові ракетними обстрілами було пошкоджено 5 789 вікон у будинках комунальної, державної і приватної власності. Станом на початок лютого 2024 р 99% вікон вже відновлено.

Відновлення вікон здійснюється з кількох джерел фінансування: за рахунок коштів міського бюджету, міжнародних благодійних організацій, управляючих організацій та коштів власників квартир.

Частка допомоги з бюджету Львівської МТГ на відновлення пошкоджених вікон складає близько 40%, частка благодійних організацій становить 36%, решта здійснюється за кошти співвласників будинків. Зокрема, місто компенсовує мешканцям до 12 тис. грн за одне вибите вікно.

Останній ракетний обстріл Львова відбувся 15 лютого. Тоді було пошкоджено 27 житлових будинків, а це - 665 вікон у квартирах мешканців, 215 вікон на сходових клітках і 138 лоджій.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів