50 % львів'ян готові моніторити бюджетний процес

11:33 26 червня 2014 р.

Понад 90 % респондентів знають, що таке бюджет, 80% - знають, що громадськість може впливати на бюджетний процес.

Такі результати  соціологічного опитування «Бюджетний процес очима молоді» озвучили організатори прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Як територіальні громади контролюють використання коштів місцевих бюджетів».

Вони повідомили, що в травні-червні 2014 році було проведено соціологічне опитування 600 респондентів у м.Львові віком від 16 до 36 років.

Респонденти - чоловіки /жінки - 50%-50%;  вік: 16-20 років - 65 %, 21-25 – 20%, 26-30 років – 5%, 31-36 років - 10%; освіта: повна середня – 20%, середня спеціальна – 10%, неповна вища - 50%, вища - 20%.

Мета дослідження - з’ясувати думку молоді Львова про роль громадського моніторингу бюджетного процесу в регіоні, а також про їхню обізнаність із звітом про використання бюджетних коштів на Львівщині та із текстом Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік».

Понад 90 % респондентів знають, що таке бюджет, 80% - знають, що громадськість може впливати на бюджетний процес.

90% вважають що громаді потрібно здійснювати моніторинг бюджетного процесу у своєму регіоні, 70 % хочуть впливати на бюджетний процес на Львівщині.

Однак тільки 50 % готові брати участь у здійсненні моніторингу бюджетного процесу у своєму регіоні.

Лише 20% ознайомленні із звітом про використанні бюджетних коштів на Львівщині та 20% - із текстом ЗУ «Про державний бюджет на 2014 році».

"Потрібно, починаючи із школи,запроваджувати дисципліни, які будуть підвищувати фінансову грамотність та розуміння інструментів впливу громади на владу. А владі потрібно виставляти інформацію про виконання бюджетів у зрозумілій для громадськості формі (використовувати інфографіку та надавати деталізовану інформацію)",- підсумував Іван Кульчицький, керівник проектів, ГО «Агенція європейських інновацій».


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:06 30 вересня 2020 р.

У Львові вимагають офіційної реєстрації Uber, Bolt, Uklon і сплати податків

Це - транспортні компанії, а не мобільні додатки, як вони себе позиціонують. Відтак, компанії мусять пройти процедуру офіційної реєстрації і сплачувати податки до бюджету міста. Однак є підозра, що цих перевізники покривають можновладні особи, через що вони безперешкодно працюють в Україні, і зокрема на Львівщині, із порушенням законодавства.

Рубрика: Економіка

18:58 30 вересня 2020 р.

Ще п’ять років тому пільговики Львова могли їздити у транспорті з електронними квитками. Але мерія не захотіла

Ще 2015 року профспілка автотранспортників звернулася до управління транспорту ЛМР із пропозицією впровадити електронний квиток для пільговиків у транспорті. Але влада сказала: «Ні!».

Рубрика: Економіка

18:46 30 вересня 2020 р.

Львівський лікар пропонує впровадити соціальну картку для громадського транспорту і монорейк

Таким чином ми заберемо готівку під час розрахунків між водієм і пасажиром, встановимо точний облік пасажирів і зможемо скерувати кошти від прибутку на розвиток альтернативних видів транспорту в місті.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Туризм на Львівщині: епідемічний синдром

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу