38 підймачів для осіб з інвалідністю встановили у житлових будинках Львова: вартість

12:20 4 жовтня 2023 р.

Фото до новини

У Львові вже кілька років діє «Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи». Завдяки Програмі у житлових будинках міста вже вдалося встановити 38 підіймачів.

Торік, у зв’язку із воєнним станом, встановлення підіймачів було призупинено, бо роботи належать до капітальних видатків. Та цього року роботи відновили і фактично вже встановили 5 підіймачів. Ще на 7 виділили кошти на останній сесії. Вартість встановлення одного підіймачів обходиться місту орієнтовно у 400-600 тис. грн.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

У 2018 році у Львові прийняли «Програму забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи». Відтак можемо облаштовувати елементи доступності для осіб з інвалідністю – встановлювати пандуси, підіймачі чи відкидні пандуси до ліфтів.

Щороку до Програми вносяться зміни і додається новий перелік осіб з інвалідністю, у будинках яких необхідно облаштувати пандус чи підіймач. Перед тим моніторингові групи, які утворені у кожному районі, обстежують будинок, спілкуються з мешканцем – особою з інвалідністю, і визначають, що з елементів доступності технічно можливо облаштувати.

Так, протягом 2019-2021 років нам вдалося встановити 33 підіймачі. У 2022 році, у зв’язку з війною, роботи не проводилися. Натомість на початку цього року в бюджеті розвитку Львівської міської територіальної громади на 2023 рік виділили 2 млн грн на встановлення 5 підіймачів – на вул. Сосюри, Пасічна, К. Левицького, Катедральна, Мазепи. Станом на зараз 3 вже встановлено повністю і ще на 2 тривають завершальні роботи з монтажу.

Також на останній сесії було виділено ще 3 млн грн на встановлення ще 7 підіймачів. Роботи зі встановлення будуть проводити після виготовлення проєктно-кошторисної документації та проходження експертизи», - розповіли у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Орієнтовна вартість встановлення одного підіймача 400-600 тис. грн. Вартість залежить від висоти платформи, від конструкції підіймача (похила чи вертикальна платформа), від конструкції сходової клітки (з поворотом чи без повороту платформи), від системи управління підіймач (керується з майданчика чи індивідуальним пультом). Виконує роботи з облаштування підіймачів ЛКП «Львівсвітло».

«Запитів на підіймачі є багато, але не всюди їх можливо встановити. Складно встановити підіймач у старих будинках, бо там зазвичай мало місця і сам конструктив будинку не дозволяє це зробити. Іноді доводиться змінювати вхідні двері і навіть дверні отвори, щоб мати змогу змонтувати підіймач.

Якщо ж особа з інвалідністю переїжджає в інше місце проживання чи помирає і потреба у підіймачу відпадає, то, знову ж таки, відповідно до Програми, ми переставляємо цей підіймач в інший будинок. Такі роботи теж не дешеві – демонтаж і перестановка коштує 100-130 тис. грн. Адже потрібно виготовляти нове ПКД, проходити експертизу… Загалом, в середньому, роботи із встановлення підіймача тривають до 2 місяців», - розповідають у ЛКП «Львівсвітло».

Після встановлення підіймач залишається на обслуговуванні підприємства, і в разі якихось несправностей їх оперативно усувають.

За інформацією управління соціального захисту ЛМР, відповідно до переліку внесеного до «Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи», станом на 2023 рік у житлових будинках Львова необхідно встановити 44 підіймачі. Але, на жаль, з огляду на війну, кількість може зростати.

Натомість як пояснили у Франківській районній адміністрації, якщо у будинку неможливо встановити ні пандус, ні підіймач, тоді, якщо мешканець погоджується, готують звернення у соцзахист про обмін квартири.

«Кожні три місяці соцзахист оновлює списки осіб з інвалідністю, і якщо там з’являються нові особи, то ми не чекаємо, коли мешканець звернеться до нас, ми йдемо до мешканця, обстежуємо його житло, розповідаємо що є «Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи» і є можливість встановити пандус чи підіймач, відтак запитуємо чи потрібні вони їм, чи ні? Адже є багато осіб з інвалідністю лежачих, чи старших, які кажуть, що не потребують таких елементів. Тому у пріоритеті для нас військові, діти і активні особи на кріслах колісних.

Так, цього року ми облаштували 5 пандусів і 1 підіймач встановили в ЛКП «Вулецьке». Також проводимо пониження пішохідних переходів. На сьогодні 75% пішохідних переходів у нашому районі мають пониження», - розповіла Ольга Струмеляк, заступниця голови Франківської районної адміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів