36 скотарів Львівщини отримали майже 6 млн гривень

17:39 9 травня 2025 р.

Фото до новини

Серед учасників програми є сімейне фермерське господарство Любомира Федецького, яке створили у грудні 2022 року.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Як заявляють у ЛОВА, в рамках Комплексної програми підтримки сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки Львівська обласна державна адміністрація активно підтримує виробників галузі скотарства та надає пріоритет мікро-  і малим суб’єктам  господарювання.  

В межах програми передбачена фінансова підтримка у вигляді дотації за приріст поголів’я корів усіх напрямів продуктивності. Цьогоріч на цей напрям з обласного бюджету надали 6 млн гривень.

Підтримку у вигляді дотації надавали за прирощене, у період з 1 січня 2024 року до 1 січня  поточного року, поголів’я корів, або створене нове стадо корів, у розмірі 20 тис. грн за одну голову. Максимальна сума підтримки для одного суб’єкта підприємництва становила 300 тис. гривень.

Загалом підтримку в сумі 5,8 млн грн отримали 36 учасників програми, серед яких 24 суб’єкти - сімейні фермерські господарства.

Серед учасників програми і прикладом успішного розвитку малого сімейного бізнесу на селі є сімейне фермерське господарство Любомира Федецького,  яке створили у грудні 2022 року.

Виробничу діяльність сімейне фермерське господарство провадить у с. Сороки Львівські поблизу Львова. У власному господарстві  утримують майже сотню голів великої рогатої худоби, з них 63 корови. Впродовж 2024 року збільшили поголів’я корів на 20 голів завдяки власному відтворенню, то ж господарство отримало максимальну суму підтримки – 300 тис. гривень.

Щодня виробляють приблизно 1 тонну молока екстракласу, яке реалізовують на переробне підприємство «Агропобутсервіс». Середньорічний надій на корову складає  понад 5500 кг молока.

«Наша мета - розвиток молочної галузі шляхом створення і розвитку малих молочних ферм, які вироблятимуть безпечну і якісну продукцію», - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко.

Довідково

Впродовж 2024 року учасники програми збільшили поголів’я корів на 541 голову. У поточному році за даними органів статистики Львівщина є однією з  п’яти областей України,  які приростили поголів’я  корів.  Так, станом на 1 квітня  2025 року поголів’я корів у суб’єктів підприємництва області збільшилось на 0,2 тис. голів або на 3,5% в порівнянні до аналогічного періоду попереднього року.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів