30 років тому Львівська міськрада хотіла збудувати готель за драмтеатром, а тепер у суді вимагає створення там скверу
17:43 22 травня 2025 р.
Причина образи позивача з Ратуші - міськраду викинули зі складу спільного підприємства, що мало спорудити готель.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Справу щодо території колишнього ринку «Добробут» почали повторно розглядати у Господарському суді Львівської області. Місто хоче скасувати протиправний державний акт на право постійного користування цією земельною ділянкою та незаконну реєстрацію будівлі, де зараз працює торговий центр.
Справа щодо ринку «Добробут» тягнеться ще з 90-х років. 30 років тому було створено спільне українсько-австрійське підприємство «Галінвест», в якому Львівська міська рада була учасником. Підприємство мало побудувати п’ятизірковий готель. Однак готелю так і не було побудовано, а частку міськради в цьому процесі було розмито і місто викинули зі спільного підприємства, тобто було порушено інтереси громади Львова.
Після цього там тривалий час функціонував ринок «Добробут». Місто завжди хотіло навести там порядок, але підприємці прикривались торгівцями ринку, що це робочі місця людей і в такий спосіб не давали зробили мерії жодних кроків. Закінчилось тим, що сама ж фірма «Галінвест» викинула торгівців з цієї території і зачистила територію, де зараз в незаконно зареєстрованій будівлі працює торговий центр. Також незаконно та без жодних документів було сформовано земельну ділянку, на якій зараз розміщено торговий центр.
«У Господарському суді слухалась справа за нашим позовом до підприємства «Галінвест» про скасування державного акту на право постійного користування земельною ділянкою та скасування реєстрації в реєстрі нерухомого майна на об’єкт нерухомості за адресою вул. Стара, 3. Львівська міська рада хоче привести у відповідність ті обставини, які існували до 2020 року, коли не було інформації про жодне право постійного користування відповідачем, а в 2020 році такі дані з’явились у державному реєстрі. Ми почали досліджувати, чому такі дані появились, і з’ясували, що ця історія триває ще з 90-х років. Всі документи, які підтверджують позицію міста, ми надали суду і хочемо скасувати ці всі відомості, адже вважаємо, що вони внесені протиправно», – пояснює Андрій Кулик, представник юридичного департаменту Львівської міської ради у цій судовій справі.
«Місто наполягає на тому, що це була афера і на цю земельну ділянку за театром було незаконно оформлене постійне користування. Докази про це є. Зрештою, Верховний Суд скасував перший етап судової тяганини, яка була не на користь міста, і повернув справу на повторний розгляд.
Позиція міста проста – тут має бути громадський простір, сквер. Вже навіть є рішення виконавчого комітету про проведення відкритого архітектурного конкурсу на найкращу проєктну пропозицію розвитку історичної дільниці «Кракідали». Місто дуже розраховує, що його інтереси буде застережено, а справедливість відновлено», – наголошує Любомир Зубач, заступник міського голови з містобудування.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook