18-ти тергромадам Львівщини "вручили" майже 28 тис га сільгоспземель, які належали державі

20:51 14 грудня 2020 р.

За останній тиждень головне управління Держгеокадастру у Львівській області передало 27 903 гектарів сільськогосподарських земель державної власності у комунальну власність 18 ОТГ Львівщини.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

Як повідомили у вищезгаданій установі, акти прийому-передання земельних ділянок у комунальну власність громад  головам Великолюбінської, Жовтанецької, Кам’янко-Бузької, Розвадівської, Щирецької, Лопатинської та Новокалинівської територіальних громад вручив начальник головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький.

«У співпраці з громадами ми здійснюємо процес передачі земель на Львівщині, ініційований головою Держгеокадастру Романом Лещенком, який зазначає що реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця.

Ми повертаємо землі у повноцінне розпорядження місцевих громад, людей які там проживають, працюють з покоління в покоління на цих землях. Люди краще знають як господарювати на своїй землі, в рамках чинного законодавства, звичайно. Передаємо в руки людей ресурс, який дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях за умови ефективного та раціонального використання цих земель. До кінця цього року ми плануємо передачу всіх земель держвласності у розпорядження ОТГ»,- наголосив Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

З переліком земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які передані у комунальну власність, можна ознайомитися на офіційному сайті головного управління Держгеокадастру у Львівській області у розділі «Передача земель громадам».
«Президент України, 15 жовтня, підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», а Урядом, 16 листопада, ухвалив відповідну Постанову № 111.Дані документи запускають механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об’єднаним територіальним громадам. Відтак, запустився той процес, до якого готувались протягом останнього часу всі без винятку: громади, кадастр, населення. Відтепер розширяться можливості ОТГ приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Наші громади отримують безцінне джерело для своєї спроможності. Необхідно також наголосити, що 30 листопада відбулася презентація «Практичного посібника з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність», де детально наведено варіанти та алгоритми передачі земель, а також виділено особливості окремих етапів таких алгоритмів, витяги з нормативно-правових актів, що стосуються процесу передачі та інвентаризації земель, зразки документів”, - зазначила директор депатаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

dailylviv.com

До теми

21:43 26 лютого 2021 р.

Фіксована річна ціна на газ для населення: у Кабміні повідомили про старт

Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить силу встановлена державою "стеля" у 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

19:51 26 лютого 2021 р.

П’ять додаткових потягів на Львівщину скерувала "Укрзалізниця"

На останні дні зими й початок весни Укрзалізниця призначила 5 додаткових потягів, які курсуватимуть через Львівську область. У 3 випадках обласний центр є проміжною станцією, ще у 2 – кінцевою.

Рубрика: Економіка

12:48 26 лютого 2021 р.

Забудовників Малоголосківської загальмували на Кульпарківській. Бракує школи

Виконавчий комітет Львівської міської ради 26 лютого переніс затвердження містобудівних умов та обмежень ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на продовження будівництва багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові. Йдеться про комплекс «Safe Town», який зводять на території громадської забудови.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу