100% акцій «Приватбанку» належатимуть державі, – Мінфін

11:10 19 грудня 2016 р.

Міністерство фінансів та Національний банк України оприлюднили спільну заяву «щодо рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк».

У спільній заяві міністерства фінансів та Національного банку щодо рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк» зазначено, що Кабінет міністрів України ухвалив на засіданні 18 грудня 2016 року рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк». Відповідно до цього рішення, 100% акцій банку буде належати державі в особі міністерства фінансів. 

Мінфін і НБУ запевнили: «Це гарантує клієнтам ПАТ «Приватбанк» захист розміщених у ньому коштів та заощаджень, допоможе уникнути системних ризиків для банківського сектору та стане запорукою збереження фінансової стабільності у країні.  Це рішення дозволить захистити понад 20 млн. громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. У першу чергу мова йде про 3,2 млн. пенсіонерів та 1,6 млн. інших соціально незахищених верств населення. Усі вони матимуть повний доступ до своїх рахунків».

Наразі банк працює у звичайному режимі та виконує зобов’язання перед клієнтами та партнерами – запевнили також міністерство фінансів та Національний банк України. – 

Держава була змушена взяти на себе відповідальність за подальшу долю Приватбанку та його клієнтів, не допустити поглиблення його проблем».

Мінфін і НБУ стверджують також: «На жаль, проблеми у банку накопичувалися вже багато років та посилилися останнім часом. Основною їх причиною стала невиважена кредитна політика банку, що призвела до втрати банком капіталу.  Понад два роки Національний банк вів роботу із акціонером в напрямку розробки та виконання плану докапіталізації. Проте план виконано не було. При цьому Національний банк України встановив, що на сьогодні загальна потреба Приватбанку в капіталі становила 148 мільярдів гривень».

У спільній заяві міністерства фінансів та Національного банку також запевнили: «Національний банк України, усвідомлюючи всі ці проблеми ПАТ «Приватбанк» та враховуючи важливість його як системного банку для здоров’я фінансового сектору та економіки країни в цілому, не міг чекати довше та відніс банк до категорії неплатоспроможних. Відтак регулятор звернувся до Уряду з пропозицією передати цей системно важливий банк у державну власність».

Мінфін і НБУ стверджують також: «Акціонери надіслали лист до Кабінету Міністрів України з проханням про входження держави у капітал ПАТ «Приватбанк». Цим листом акціонери зобов’язались реструктурувати кредити, надані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Національного банку до 01 липня 2017 року».

«Перехід ПАТ «Приватбанк» у державну власність відбудеться відповідно до статті 41.1 закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб – зазначено також у спільній заяві міністерства фінансів та Національного банку.

А голова НБУ Валерія Гонтарева заявила: «Дотримання законодавства, нормативів та планів капіталізації є принциповим для стійкого розвитку банків та фінансової стабільності країни. Акціонери не виконали програму докапіталізації, тому Національний банк України, зважаючи на системну важливість банку, ініціював входження держави у капітал банку».

Натомість міністр фінансів України Олександр Данилюк наголосив: «З огляду на системне значення цього найбільшого у державі банку було прийнято рішення передати банк у власність державі. Це дозволить зберегти гроші владників та врятувати фінансову систему країни. Уряд виділяє кошти, які стабілізують банк – для цього у бюджеті передбачені необхідні кошти. При цьому бюджет залишиться збалансованим. Бюджетні параметри залишаються в межах, обумовлених програмою МВФ».

Мінфін і НБУ стверджують також: Ситуація під контролем, адже ПАТ «Приватбанк» уже управляє держава. Він здійснює операції у звичайному режимі. Колишнє керівництво банку погодилося сприяти роботі антикризової команди». 

«Перехід Приватбанку у власність держави від приватних акціонерів відбудеться в рамках спеціальної процедури, передбаченої статтею 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».  У зв’язку з цим буде змінено правління та наглядову раду Приватбанку. Інших змін у роботі банку не відбудеться. Усі відділення банку та всі його співробітники працюватимуть й надалі», – повідомили також сьогодні, 19 грудня, на сайті Мінфіну.

dailylviv.com

До теми

12:08 19 січня 2021 р.

Усі газопостачальні компанії виконуватимуть рішення Кабміну. Навіть РГК Фірташа

Газопостачальні компанії готові виконувати рішення уряду про тимчасове встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

11:45 19 січня 2021 р.

НКРЕКП чекає на пропозиції до проекту постанови про зниження тарифів для операторів ГРС від 3,5% до 30%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки операторів газорозподільних мереж.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу