1 квітня гаряча вода подорожчає в Україні на 55-57%, опалення – на 73% (відео)

18:28 18 березня 2015 р.


Фото: te.org.ua

Як повідомила в середу начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Наталія Хоцяновська, тарифи на централізоване постачання гарячою водою для населення зростуть з 1 квітня 2015 року на 55-57%, а на опалення в середньому – на 73%.

Тарифи на централізоване постачання гарячою водою зростуть для населення з 1 квітня 2015 року на 55-57%, а на опалення в середньому на 73%. Про це на брифінгу заявила начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ (Мінрегіон) Наталія Хоцяновська.

«Опалення збільшиться десь на 73%, а вода (гаряча. – Ред.) на 55-57%», – сказала Хоцяновська й зазначила, що підвищення тарифів обговорювалось на зустрічі представників Мінрегіону та Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). За словами Хоцяновської, національний регулятор запевнив, що нові тарифи буде встановлено для теплопостачальних підприємств до 1 квітня.

Разом з тим, начальник управління повідомила, що НКРЕКП може повернути практику оплати населенням послуги централізованого теплопостачання впродовж усього року, а не тільки в опалювальний сезон. На думку Хоцяновської, завдяки цьому підвищення тарифів на тепло не так суттєво вдарить по населенню.

Начальник управління пояснила: «Аби було зрозуміло, я вам скажу на прикладі однокімнатної квартири. Сьогодні середня вартість опалення квартири (до підвищення тарифів) – 595 грн. Після підвищення тарифів ця вартість (це я вам називаю впродовж опалювального періоду) буде 934 грн. Але якщо цей тариф розкласти в середньому на рік, то це буде 642 грн». 

Водночас, урядовець уточнила, що остаточного рішення з цього питання поки не прийнято. Також Хоцяновська повідомила, що тарифи на централізоване постачання холодної води в середньому в Україні можуть підвищитися на 25% через зростання тарифу на електроенергію.

«Вартість холодної (води. – Ред.) підвищиться, тому що зросла вартість електроенергії... Десь на 25 відсотків підвищиться», – сказала Хоцяновська. При цьому вона не змогла назвати терміни, коли тарифи буде підвищено і зазначила, що зростання тарифів на холодну воду в Україні може виявитись і меншим, оскільки місцева влада буде намагатися стримувати їх до проведення місцевих виборів в Україні, запланованих на осінь цього року.

Хоцяновська також наголосила: «Я переконана, що вони будуть зростати дуже незначно у зв'язку з тим чинником, що у нас в жовтні вибори до місцевих органів самоврядування».

За її словами, на сьогоднішній день у середньому по Україні рівень тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення становить 8,59 грн, зокрема, кияни за цю послугу платять 7,46 грн. Однак, за словами Хоцянівської, нині діючі тарифи на холодну воду не відшкодовують навіть собівартості цієї послуги, в тому числі – через зростання тарифу на електроенергію, який у структурі собівартості виробництва водоканалів займає близько 30%.

«У середньому по Україні за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення тариф відшкодовує лише 79% ... А 21% бере на себе навантаження держава і з державного бюджету виплачується субвенція на покриття витрат підприємств водопровідно-каналізаційного господарства», – пояснила Хоцяновська. Її повідомлення передала сьогодні, 18 березня, інформаційна агенція УНІАН, яка також нагадала:

«На початку березня Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, у рамках виконання меморандуму з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом підвищила з 1 квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 раза – до 3600 грн за тисячу кубометрів палива за споживання до 200 куб. м газу. У період міжсезоння – з 1 травня по 30 вересня – вартість природного газу становитиме 7188 грн за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

Також з 1 квітня буде підвищено тариф на теплопостачання для населення - на 72%, до 537,2 грн за Гкал. Крім того, НКРЕКП з 1 березня 2015 підвищила роздрібні тарифи на електроенергію для енергопостачальних підприємств на 5% і затвердила рішення про підвищення мінімального тарифу на електроенергію для населення на 19% з 1 квітня 2015 року та в 3,5 раза – середнього тарифу до березня 2017 року».


Відео: Перший національний телевізійний канал

dailylviv.com

До теми

14:56 26 травня 2022 р.

Модульне містечко для переселенців, яке закінчують будувати, буде поліпшеного комфорту, - Козицький

У Яворівському районі закінчують будівництво модульного містечка для вимушених переселенців. Тут зможуть жити жінки з дітьми, які змушені були покинути домівки через напад росії.

Рубрика: Економіка

20:23 25 травня 2022 р.

П'ять професій, які здобули переселенці на Львівщині і знайшли роботу

80 переселенців, що тимчасово проживають у Львові, пройшли безкоштовні навчальні курси із здобуття навичок з п’яти професій. Після курсів вони отримали змогу працевлаштуватись.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу