Яценюк критикує виступ Януковича у Верховній Раді 3 вересня

Арсеній ЯЦЕНЮК

11:13 3 вересня 2013 р.

  • 0
  • 1704

Президент не дав чіткої відповіді парламентарям на питання, коли будуть виконані три критерії для євроінтеграції України: звільнення Юлії Тимошенко, ухвалення закону про прокуратуру і виборчого законодавства.

Опозиція дала президенту можливість виступити в стінах парламенту. Але він виступив не як глава держави, а як кандидат у президенти на 2015 рік, - заявив голова Політради ВО «Батьківщина», голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк парламентським журналістам у вівторок, 3 вересня.

Арсеній Яценюк нагадав, що на останній зустрічі з президентом Януковичем було домовлено, що він прийде до Верховної Ради «і ми як українська опозиція дамо можливість українському президенту виступити в стінах парламенту»: «Це і було зроблено».

Він наголосив, що був «прикро вражений» оцінкою економічної ситуації президентом: «Або він не володіє інформацією, або його дезінформує уряд, але говорити про те, що у нас досягнення - нульовий ріст цін, - це, м’яко кажучи, економічно некоректно і безграмотно. Нульовий ріст цін пов’язаний тільки з одним – в країні рецесія, у людей грошей немає на придбання товарів. А якщо немає грошей, то, відповідно, ціни на товари падають. І Віктор Янукович повинен був нам як членам парламенту сказати свій план дій. Тому що він президент, і його уряд є виконавчою гілкою влади».

За словами Арсенія Яценюка, президент також не дав чіткої відповіді на питання, коли будуть виконані три критерії для євроінтеграції України, а саме звільнення Юлії Тимошенко, ухвалення закону про прокуратуру і виборчого законодавства: «Це його уряд повинен прийняти відповідні рішення. Це не справа парламенту, це відповідальність президента і Кабміну».

«Ми як опозиція готові голосувати за це, і ми це демонструємо своїми діями», - додав він.

«Я очікував, що Янукович дасть відповіді на дуже конкретні питання - що він як президент зробить і що зробить його уряд, щоб Україна інтегрувалась до ЄС. Жодного європейського законопроекту в порядку денному немає, і при цьому Віктор Янукович каже, що парламенту треба голосувати. За що? За пустий порядок денний?» - наголосив він і нагадав, що на вчорашній Погоджувальній раді в парламенті наполягав на негайному створенні спільної робочої групи між адміністрацією Президента, Кабміном і Верховною Радою для того, щоб напрацювати «євроінтеграційні» законопроекти «і прийняти їх в парламенті у першому, другому читанні і в цілому без обговорення»: «Вони повинні бути підготовлені і підписані всіма фракціями, і ми повинні продемонструвати нашу волю ЄС».

Він підкреслив, що у виступі президента «не було жодної фрази про те як виходити із ситуації між Україною і Російською Федерацією: «Вони ховають зараз голову, роблять вигляд, що начебто нічого не сталось. Але 25% українських експортерів до Росії стоять сьогодні на митниці, питання не вирішено».

За словами Арсенія Яценюка, виступ президента Януковича «не була доповіддю глави української держави: «Це була доповідь Віктора Януковича. Я думав, що він виступить як глава української держави, а не як кандидат в президенти на 2015 рік».

Коментарі(0)

Також В коментарях

17:41 14 серпня 2017 р.

Дивізії українців ідуть на Москву... - Гриценко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1399

10:14 13 серпня 2017 р.

За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін

Рубрики: Політика

  • 1
  • 1354

16:51 28 червня 2017 р.

Парламентарі повторять недоторканну долю суддів, - Порошенко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1416

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу