Російська Федерація не зацікавлена мати стабільні держави на своїх кордонах. Сусідні країни в стані постійної нестабільності – ось чого добивається Кремль.
У той час як я зараз говорю, Східноєвропейські країни, які намагаються приєднатися до Європейської родини вільних та демократичних націй, перебувають під постійним тиском і погрозами. Вірменію загнали у кут, змусивши підписати договір з Митним союзом, що не є в інтересах цієї нації чи регіону. Молдова опинилася в блокаді. Україна - під постійними атаками. Азербайджан перебуває під надзвичайним тиском, а Грузія окупована. Чому?
Тому що імперія намагається відновити свої колишні кордони. «Кордони» власне не правильне слово, оскільки імперія – будь це Російська імперія, Радянський Союз, Російська федерація чи Євразійський Союз – ніколи не мали кордонів. Вони мали околиці. Я прийшов до вас, щоб говорити від імені цих околиць.
На відміну від інших народів, Російська федерація не зацікавлена мати стабільні держави на своїх кордонах. Сусідні країни в стані постійної нестабільності – ось чого добивається Кремль. Він відкидає саму ідею сильних урядів в Грузії, Україні чи Молдові, навіть якщо вони намагаються бути дружніми до їхніх інтересів.
Ви думаєте, що поразка у виборах сил, які стояли на чолі Помаранчевої революції, посприяла тому, що Кремль буде більш приязним до цієї країни? Навпаки. Я вчора говорив з моїм колегою Віктором Януковичем. Його уряд перебуває під постійною атакою і тиском з боку Росії. Це відбувається напередодні Європейського саміту в Вільнюсі. А тепер російські офіційні особи відверто говорять про розчленування цієї нації. Чому?
На відміну від інших народів, Російська Федерація не зацікавлена мати стабільні держави на своїх кордонах. Сусідні країни в стані постійної нестабільності – ось чого добивається Кремль.
Тому що сучасне керівництво Росії добре знає: щойно сильні інституції будуть побудовані в Україні, Грузії, Молдові та інших країнах, там з’являться дієві держави, які віддзеркалюють та виконують волю свого народу, а саме – бути повністю незалежними та рухатися в бік Європи.
(З виступу президента Грузії Михайла Саакашвілі на сесії Генеральної Асамблеї ООН).
За матеріалами Голосу Америки.