Путін вирощує антиросійські настрої в Україні

Збігнєв Бжезинський, політолог

16:08 22 лютого 2014 р.

США повинні опосередковано взяти участь у переговорах між ЄС і Україною і прямо, на двосторонній основі обговорити тему з Росією.

Захід дуже повільно відреагував на раптову зміну політики Януковича кілька місяців тому. Захід не вніс спеціальних і невідкладних пропозицій з подолання глибокої суспільної та економічної кризи в країні. Лише за останній тиждень він виявив помітну активність. Мені здається, на Заході збільшується розуміння того, що вже настав час запропонувати суттєвий фінансовий пакет і політичні умови, щоб Україна могла залишатися хорошим сусідом для Росії і водночас зміцнювати відносини з Європою.

А США повинні запевнити Росію, що коли надати Україні можливість зближення з Європою, Україна не стане членом коаліції, яка загрожуватиме інтересам Росії. А якщо Росія не готова це прийняти, то їй, очевидно, доведеться мати справу з дедалі більш ворожо налаштованою, і можливо, вибухонебезпечною Україною.

США повинні опосередковано взяти участь у переговорах між ЄС і Україною і прямо, на двосторонній основі обговорити тему з Росією. Хоча і ЄС може виявити бажання брати участь у цьому обговоренні.

Але у довгостроковій перспективі стабільні відносини із США, а не скочування у негативізм холодної війни, відповідають життєво важливим інтересам Росії. Путін повинен був би розуміти, що підтримка Януковича, якого навіть російська преса все частіше називає шахраєм, на якого не можна покластися, в довготривалій перспективі не відповідає інтересам Росії, тому що вона викликає в Україні антиросійські настрої. Можливо, не серед всіх українців, але серед більшості. А це не в інтересах Росії.

DW