НАТО повинен заборонити Росії змінювати кордони в Європі, - Столтенберґ

12:12 10 лютого 2016 р.

На східних кордонах альянсу буде розгорнуте угруповання швидкого реагування кількістю 40 тисяч військових,

Міністри оборони країн-членів НАТО зустрінуться 10 лютого у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі. Мета – домовитися про вдосконалення безпекових механізмів НАТО. А також – підготуватися до протидії ризикам, які несуть конфлікт у Сирії та дії Росії, яка порушує суверенітет України та інших держав у регіоні, анонсує генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ. Зі свого боку, представники уряду США заявляють про готовність посилити своїми підрозділами і технікою східні кордони альянсу. Російська сторона сприймає такі дії як загрозу власній безпеці.

Північноатлантичний альянс посилює свою присутність на східних кордонах країн-членів НАТО, щоб відповідати новим викликам, серед яких застосування російської армії проти інших держав. Про це заявив журналістам напередодні зустрічі міністрів оборони НАТО генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ.

«Багато років ми бачили, як Росія інвестує у свої збройні сили та активно їх тренує. Але це вже не просто тренування: вона застосовує їх проти інших держав, змінюючи кордони в Європі, як це сталося з Грузією, а потім з Україною», – наголошує Столтенберґ.

Окрім того, він нагадав про порушення повітряного простору Туреччини та країн Балтії, які входять до НАТО, російськими літаками. «НАТО посилює присутність у Туреччині та у Литві, в тому числі на воді та у повітрі, за рахунок Збройних сил США», – додав Єнс Столтенберґ.

Він наголосив, що на східних кордонах альянсу буде розгорнуте угруповання швидкого реагування кількістю 40 тисяч військових, час реагування всіх цих сил має вкладатися у два дні. За словами керівника альянсу, ітиметься про танкові та артилерійські бригади Сполучених Штатів, які матимуть готовий комплект зброї та обладнання на східному фланзі НАТО, і такий самий – у США. Отже, для переміщення бригади достатньо буде літаком перевезти вояків на готову базу, пояснює Столтенберґ. Він уточнив, що НАТО – проти повернення до холодної війни у взаєминах з Росією, однак додав, що «альянсу легше вести політичні переговори за умови, що він стає дедалі сильнішим».

РС