Громадські ЗМІ з’являться тільки у громадянському суспільстві

Микола Горинь, екс-голова Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації.

14:37 5 листопада 2013 р.

  • 0
  • 1092

Спроба відродити комунальні ЗМІ обласної ради пов’язана із бажанням влади розтягнути своє існування, сподіваючись, що у цьому їм допоможе своя власна ніша в інформаційному просторі. Зараз я не бачу поки що створеної такої моделі громадського ЗМІ у львівському телевізійному просторі, котре могло б зацікавити максимальну аудиторію та справді стати ЗМІ громади.

Якщо говорити про комунальні ЗМІ, то я завжди вважав, що вони не будуть вільними у своїй діяльності і одне з моїх рішень, коли я був головою обласної ради, було відпустити у вільне плавання такі газети, як «За вільну Україну» та «Високий замок». Зараз бачу таку картину, що в наших ЗМІ, як кажуть, «хто платить, той і замовляє музику». Комунальні ЗМІ спокійно могли б виходити у форматі вісника, чи бюлетеня, подібно до «Урядового кур’єра», чисто інформаційними, без оцінок і коментарів, якщо обласні чи місцеві органи самоврядування хочуть, щоб люди дізнавалися про їхні рішення і діяльність. 

Також вважаю, що є достатньо ЗМІ у нашому регіоні, які могли б висвітлювати діяльність органів місцевого самоврядування і не обов’язково створювати цільове ЗМІ обласної ради чи адміністрації. Гадаю, що спроба відродити комунальні ЗМІ обласної ради пов’язана із бажанням влади розтягнути своє існування, сподіваючись, що у цьому їм допоможе своя власна ніша в інформаційному просторі. Зараз я не бачу поки що створеної такої моделі громадського ЗМІ у львівському телевізійному просторі, котре могло б зацікавити максимальну аудиторію та справді стати ЗМІ громади. 

У нас є крайнощі: або суто викривальні та критичні програми і матеріали, або взагалі низького рівня розважальний продукт, який є примітивним, не допомагає формувати якийсь позитивний світогляд людини. Існування такого формату, як громадське ЗМІ, у нас можливе тільки тоді, коли у нас буде розвинене громадянське суспільство. Подивімося на склад європейських громадських ЗМІ: у них існують якісь наглядові комітети, незалежні професійні редколегії, підбирається штат людей, що є професіоналами, які є відданими і відповідальними перед своєю громадою. 

Проблема комунальних ЗМІ є  також у фінансуванні. У нас органи місцевого самоврядування є посередником між громадою і ЗМІ, а це створює проблеми. Суспільство має бути активним та організованим і готовим споживати якісний продукт. Доки цього немає, надання коштів на комунальні ЗМІ - даремна робота. 

Записав Захар Чорняк

 

Коментарі(0)

Також В коментарях

17:41 14 серпня 2017 р.

Дивізії українців ідуть на Москву... - Гриценко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1399

10:14 13 серпня 2017 р.

За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін

Рубрики: Політика

  • 1
  • 1354

16:51 28 червня 2017 р.

Парламентарі повторять недоторканну долю суддів, - Порошенко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1416

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу