Польща навчатиме українських солдатів - Сємоняк

23:16 5 квітня 2015 р.

Цього року в Польщі відбудуться три курси, в яких візьмуть у участь інструктори з України, які після цього навчатимуть сержантів української армії.

Про це повідомив віце-прем’єр, міністр національної оборони Томаш Сємоняк: «Розглядалися різні варіанти. Остаточне рішення, прийняте згідно з пропозицією, з одного боку, українських партнерів, а з другого боку – НАТО, є таким, що ці навчання відбудуться в Польщі у три тури. Цього року стосуватимуться п’ятдесяти українських інструкторів для сержантів. Це вишколи для тих, хто навчатиме дальше».

Навчання є частиною натівської програми, покликаної пристосувати українську військову освіту до стандартів Північноатлантичного альянсу. Фінансуватимуть курси польське оборонне відомство і НАТО. Міністр Томаш Сємоняк вважає, що таке тренування дуже потрібне українським партнерам:

«Безперечно, українська армія потребує реформ, і цього не приховували наші українські партнери. Ми готові допомагати в проведенні цих реформ і співпрацювати. Цьому служить створення польсько-українсько-литовської бригади, цьому служитимуть ці навчання, а також те, що українські офіцери навчаються у наших військових вишах».

Подібні курси, як заплановано у Польщі, відбудуться також у інших країнах НАТО.

Польське радіо в Україні