Чому "Євробачення-2017" пройде в Києві, - Руденко | Новини Львова

Чому "Євробачення-2017" пройде в Києві, - Руденко

16:59 11 вересня 2016 р.

  • 0
  • 929

Журналіст Сергій Руденко в спеціальному коментарі для DW про перипетії, що передували вибору міста-господаря конкурсу "Євробачення", і про передбачуваність рішення організаторів.

9 вересня, після довгих дискусій і суперечок, Україна оголосила місто, яке у 2017 році прийме музичний конкурс "Євробачення". Переможцем, як і прогнозували, став Київ. У фіналі, з перевагою у 17 голосів членів оргкомітету, він обійшов Одесу. Українська столиця вдруге прийматиме найбільший у світі телевізійний пісенний конкурс. Утім, у цій ситуації важливо те, що в суперечці за право його проведення поставлена крапка. Це важливо як для України, так і для Європи.

Битва міст

Після перемоги Джамали на "Євробаченні-2016" у Стокгольмі у боротьбу за право провести наступний конкурс вступили шість міст - Дніпро, Київ, Львів, Одеса, Харків і Херсон. Чотири з них приймали Чемпіонат Європи з футболу 2012 року. Цим можна пояснити їх кандидатури. Не було б війни на Сході України, до боротьби, напевно, долучився б і Донецьк. У країні навіть лунали голоси, які пропонували провести "Євробачення-2017" вже у звільненому від Росії Криму. Останнє, звичайно ж, виглядало малоймовірним.
22 липня до фінального списку кандидатів вийшли Дніпро, Київ і Одеса. А ось оголошення переможця українські організатори кілька разів відкладали. Спочатку з 1-го на 25 серпня, потім - з 25 серпня на 9 вересня. Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія пояснював це організаційними проблемами.
У голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі була своя версія. Він говорив про те, що проти Одеси проводиться "шалена пропаганда". У боротьбі за право проведення "Євробачення-2017" на березі Чорного моря Саакашвілі навіть об'єднався зі своїм опонентом - мером Одеси Геннадієм Трухановим.
Битва українських міст стала змаганням тих, хто хотів отримати як репутаційні, так і фінансові дивіденди. Але у кожного кандидата були проблеми - і з майданчиком для проведення, і з аеропортом, і з наявністю іншої інфраструктури. Тому нічого непередбачуваного не сталося - в цій боротьбі переміг Київ.

Російський слід?

Напередодні російська газета "Известия" написала, що якщо Україна буде тягнути час з оголошенням міста, в якому пройде "Євробачення-2017", то право проведення конкурсу може перейти до Росії. Мовляв, Росія хоч і посіла третє місце, але, на відміну від "срібного призера" Австралії, розташована на Європейському континенті.
Важко сказати, чого в цьому повідомленні було більше - наміру видати бажане за дійсне або продемонструвати нездатність "хунти" організувати захід європейського масштабу. Як би там не було, але, можливо, ця стаття протверезила деякі голови в Україні.
Відмова від проведення "Євробачення-2017" означала би для українського керівництва великі іміджеві втрати. Тільки уявіть собі, що країна, яка вийшла на майдани, вимагаючи асоціації з Європейським Союзом, позбулася права на проведення популярного не лише в Європі конкурсу! Напередодні анонсованого Брюсселем надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС це стало б серйозним політичним програшем.

Чому Київ?

У Києва вже є досвід проведення "Євробачення". Після перемоги на конкурсі Руслани українська столиця приймала його у 2005 році. Тоді "Євробачення" пройшло у столичному Палаці спорту. У 2017 році майданчиком для нього стане Міжнародний виставковий центр. Мер Києва Віталій Кличко вже пообіцяв зробити все, щоб "Євробачення-2017" пройшло на високому рівні.
Поза всяким сумнівом, інфраструктура української столиці - одна з найкращих в країні. Однак для Одеси "Євробачення" стало б шансом для розвитку міста, яке після анексії Криму Росією перетворилося на морську столицю держави. Втім, очікування і одеської влади, і місцевих бізнесменів не справдилися.
У підсумку, якщо відкинути всі залаштункові інтриги, вибір місця проведення "Євробачення-2017" перетворився на чисто технічну процедуру. У Києві добре розуміють, що майбутній конкурс - шанс вкотре заявити: Україна - це Європа і, відповідно, держава готова забезпечити європейський рівень для учасників і гостей "Євробачення".

DW

Коментарі(0)

Також В коментарях

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу