Зеленський одержав нову підтримку від США і Канади

25 вересня 2023 р.

  • 0
  • 23

Чотириденний візит Президента України Володимира Зеленського до США виявився дуже продуктивним.

Прго це написав Центр протидії дезінформації при РНБО, інфоhмує Dailylviv.com.

У результаті перемовин з американськими топпосадовцями, бізнесменами й особистої зустрічі з лідером США стало відомо про нові масштаби американської підтримки України в оборонній та економічній сферах. 

Широкого резонансу набула промова Президента з трибуни Генасамблеї ООН і його заклик до просування Формули миру, ядерного роззброєння кремля та оновлення ООН. 

Не стала «яблуком розбрату» і зернова суперечка між Україною та Польщею. Після своїх некоректних заяв у Нью-Йорку Президент Польщі А. Дуда підтвердив свою готовність і далі говорити і

зі В. Зеленським «як друзі» та обговорювати продовження експорту української агропродукції з урахуванням як польських, так і українських інтересів. 

Результативною стала двостороння зустріч з ізраїльським прем’єром Б. Нетаньягу, під час якої він пообіцяв надати Україні гуманітарну допомогу, а також обладнання для розмінування територій. 

Всупереч певним розбіжностям з питань досягнення миру в Україні, в Офісі Президента назвали «відвертою і конструктивною» зустріч  Зеленського з президентом Бразилії Л. Сілвою, як домінуючої країни в Південній Америці, що може впливати на думку інших країн регіону. 

Зустріч зі впливовим у США дипломатом і політиком Г. Кіссінджером перетворила колишнього противника членства України в НАТО в його лобіста, про що свідчать його слова, що «ідея нейтральної України вже не має сенсу», а членство Києва в Альянсі — це краща інвестиція в безпеку Європи на довгі роки.

Після перебування у США 22-го вересня Президент відвідав Канаду.

Прем’єр-міністр країни Д. Трюдо у зверненні до парламенту підтримав Українську формулу миру і завершення війни відновленням її кордонів та підкреслив роль місцевої української спільноти в Канаді в підтримці України. Канадський лідер підтвердив постійну військову, економічну, гуманітарну підтримку України і оголосив про надання Україні довгострокового (на три роки) пакету допомоги на суму близько 482 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на виготовлення 50 броньованих машин, а також спеціальних машин санітарної евакуації та залучення канадських інструкторів для навчання українських військових управлінню винищувачами F-16. 

Крім того, досягнута домовленість щодо участі Канади у відновленні Каховської та реконструкції Канівської ГЕС. 

В частині економічного співробітництва Президент України і премʼєр-міністр Канади підписали оновлену Угоду про вільну торгівлю між двома країнами, яка несе суттєві зміни до торгового режиму між Україною та Канадою з захисту інтересів бізнесу та інвестицій, розширені та спрощені умови для в’їзду працівників українських компаній до Канади, що має сприяти максимальному розвитку торгівлі послугами між обома країнами. 

Не менш важливою стала готовність Канади профінансувати добудову другої черги будівництва Національного музею Голодомору в Києві.

Російські ЗМІ намагалися використати в пропагандистських заходах з дискредитації візиту Зеленського факт його привітання під час засідання канадського парламенту 98-річного Я. Хунку – українця, який під час Другої світової війни служив у німецькому підрозділі. У російсько- та українськомовному інфопросторах наразі розгортається широкомасштабна інформаційно-психологічна операція під загальним наративом «Захід поставив на чолі України етнічного єврея, щоб у такий спосіб прикрити героїзацію нацизму».

Для провокування політичного скандалу в Канаді були використані проросійські лобісти в певних західних ЗМІ, опозиційні політичні сили Канади та єврейські організації. В результаті масованої пропагандистської атаки спікер палати громад Канади Е. Рота вибачився за ситуацію перед «єврейськими громадами Канади», лідер канадської опозиційної консервативної партії П. Пуальєвр звинуватив прем’єр-міністра у відповідальності за інцидент, а канадська єврейська організація CIJA та ізраїльська організація «Друзі Центру Симона Візенталя» висловили протест щодо вітання ветерана підрозділу, який начебто брав участь у геноциді євреїв.

Російські провокації та спекуляції на тему «українських колаборантів під час Другої світової війни» не набули подальшого розголосу, адже Нюрнберзький трибунал не визнав добровольчий підрозділ «Галичина» винним у жодних воєнних злочинах, а організація CIJA, крім антиукраїнської риторики, не надала жодних офіційних доказів того, у чому звинуватила Хунку.

Тож черговий закордонний тур Президента України, який відбувся в досить складній політичній обстановці у світі, в повній мірі можна визначити як успішний. Усі спроби російської пропаганди нівелювати та зіпсувати результати візиту Президента України до США й Канади виявилися марними, а розгорнута в російськомовному та іншомовних інфопросторах кампанія з дискредитації візиту не досягла своєї мети.

Dailylviv.com

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15