Ukrainе Tomorrow: для кого створюється канал Стеця?

1 березня 2015 р.

  • 0
  • 625


Фото:

Міністерство інформполітики анонсувало створення телеканалу Ukrainе Tomorrow, який буде мовити в тому числі англійською. Але хто його буде дивитись, якщо на Заході кажуть, що інформації про Україну там достатньо?

Голова новоствореного міністерства інформації Юрій Стець днями анонсував створення ще одного англомовного телеканалу - Ukrainе Tomorrow. Це викликало хвилю дискусій з приводу доцільності створення медіаресурсу іномовлення, однією з цілей якого є протидія російській пропаганді. На сьогодні в Україні вже існує кілька телеканалів, які мовлять англійською на західну аудиторію, зокрема, Ukraine Today, який належить телевізійній групі "1+1 media" Ігоря Коломойського, та державний канал "Всесвітня служба УТР". Питання, наскільки велика їхня цільова аудиторія, доволі суперечливе. Чи ж потрібен на медіаринку ще один канал іномовлення і чи знайде він своїх глядачів?

На думку представниці міжнародної організації "Репортери без кордонів" Оксани Романюк, у створенні ще одного англомовного каналу, який повідомлятиме на Заході про українські події, немає потреби. "З тактичної точки зору це зараз недоцільно. Можливо, зі стратегічної - років через 10 - це й може бути доцільно, але зараз нагадує "совкові" практики", - вважає експертка.

На нинішньому етапі, наголошує вона, необхідно інтегрувати Україну в світові новини, зокрема, забезпечуючи доступ іноземних кореспондентів, заохочуючи міжнародних мовників відкривати свої кореспондентські пункти в Україні, а ще - покращуючи швидкість та якість роботи прес-служб державних установ, зокрема, силових відомств, оскільки промахи в їхній роботі на сьогодні "є однією з причин поразок в інформаційній війні".

Альтернатива Russia Today

Сам Стець в інтерв’ю DW наголосив, що телеканал має бути не лише англомовним, а й, для початку, російсько- та українськомовним. А мета його - "донесення офіційної позиції Києва стосовно реформ, які ми плануємо робити", а не лише інформування про події на Сході України. Міністр не вбачає проблеми в тому, що в Україні вже є англомовні телеканали. Наприклад, телеканал Ukraine Today - приватний, а тому, наголошує Стець, не є голосом офіційного Києва. "У Європі також існує дуже багато телеканалів, але також є телеканал Euronews, акціонерами якого виступають європейські країни", - нагадує він.

Тим часом Оксана Романюк зауважує, що продуктивність навіть уже створених українських англомовних каналів є низькою і пояснює, чому вони не можуть конкурувати з російським Russia Today. "Цей російський телеканал мовить про Європу, і лише деякі новини стосуються Росії чи України, - зауважує вона. - Якщо буде телеканал, який повідомлятиме лише про Україну, його цільова аудиторія буде дуже малою", - наголошує експертка.

Слід зауважити, що ініціатор створення Ukrainе Tomorrow, міністр інформполітики, проблем у пошуках аудиторії не вбачає. За його словами, за допомогою якісного і цікавого контенту цей медіаресурс дозволить донести альтернативну точку зору - на відміну від повідомлень Russia Today - і буде розрахований, "у першу чергу, на 20 мільйонів українців, які живуть поза межами України, та громадян європейських та інших країн світу".

Успіх залежить від фінансування

Експерт з інформаційної безпеки Дмитро Золотухін не так скептично висловлюється з приводу створення каналу іномовлення, однак вважає, що його успішність залежатиме від обсягів фінансування. "З досвіду розвитку Russia Today ми знаємо, що на його розкручування та донесення контенту до глядачів у перший рік після створення було витрачено 500 мільйонів доларів, а приблизний річний бюджет всієї цієї структури складає близько 300 мільйонів доларів на рік", - зазначає Золотухін.

На його думку, якщо очільнику мінінформації вдасться знайти достатню суму коштів, не обов’язково рівнозначну бюджету Russia Today, то проект може виявитися успішним. "На сьогодні у нас немає проблем ні зі спеціалістами, ні з контентом, ні з відповідними технічними засобами", - додає експерт.

У бюджеті поки що достатніх коштів для нового телеканалу немає. Юрій Стець розраховує для підтримки проекту знайти кошти європейських та американських партнерів, але поки йдеться лише про перемовини - реальних домовленостей ще немає.

"На Заході інформації про Україну достатньо"

Зациклюватися лише на протидії російській пропаганді при визначенні мети створення каналу не слід, оскільки вона "рано чи пізно зійде нанівець", радить експерт з інформбезпеки Золотухін. "На мою думку, глобальний розвиток українського мовлення на Захід має базуватися на тому, що ми будуємо власний інформаційний світ, у якому якщо ми й допускаємо наявність брехні, то вона йтиме не від нас". - зазначає експерт.

Чи буде попит на інформацію Ukrainе Tomorrow за кордоном? Зокрема, щодо Німеччини є чималі сумніви. Речник Німецької журналістської спілки DJV Гендрик Цернер у коментарі DW зауважив, що "повідомлення про події в Україні (на Заході. - Ред.) за останні півтора року були докладними і всеохопними". "Найменше, чого потребує громадськість, це черговий пропагандистський канал. Тому що, цілком імовірно, Ukrainе Tomorrow буде діяти саме так", - наголошує Цернер.

DW

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15