У центрі Києва зараз вирішується доля не тільки України, але й усього пострадянського простору і Заходу, наголошує політолог Вадим Карасьов.
"Ми бачимо, що у ці хвилини силовики зачищають вулицю Грушевського і Майдан. Тобто влада взяла курс на силове розв’язання конфлікту. А це означає, що у ці хвилини стара Україна помирає. Тихої України, такої, знаєте, України-неньки, солов’їної та калинової, вже не буде. Україна буде іншою. І не важливо, хто переможе. Хоча, найімовірніше, переможе влада". Про це в ефірі програми "Окрема думка" на ТВі заявив політолог Вадим Карасьов.
"Протест уже не можна подолати, його можна лише загнати в підпілля, – переконаний Карасьов. – Тому протести перейдуть у партизанські, екстремістські форми".
"Водночас, – вважає політолог, – зміниться і політична культура в Україні. До сьогоднішнього дня питання, у принципі, можна було розв’язувати шляхом перемовин. Від сьогодні все зміниться".
Експерт наголосив, що все, що відбувається сьогодні в Україні, – це не тільки проблема нашої країни. "Справа в тому, – зазначив він, – що пострадянська система готує масштабний реванш за геополітичну катастрофу – розвал СРСР. Якщо влада переможе із силовою компонентою, а Європа промовчить – Європи вже не буде. Європа стане нецікавою та невпливовою. Не тільки доля України, доля всього пострадянського простору, а доля Заходу загалом вирішується у ці хвилини в центрі Києва".
"Майдан засвідчив, що опозиція вже не може контролювати суспільні процеси, – заявив політолог. – Їй потрібно було грати на розкол влади, потрібно було давати гарантії владі. У перші дні Майдану такий момент був. А сьогодні – вже все, влада отямилася, оговталася".
"Опозиція що думала, що будуть президентські вибори, такі, як були в 2004-му чи в 2010-му? На жаль, вони готувалися до минулих воєн, а потрібно було готуватися до майбутніх воєн. Так, як влада".
"Опозиція має тиснути на владу, а, з іншого боку – захистити активістів. Ціна поразки буде зависокою для всіх, – наголосив Карасьов. – По-перше, опозиції потрібно зробити все, щоб не було більше жертв. Адже якщо виграє влада, щоб події пішли не за занадто жорстким сценарієм. Щоб не було "горя переможеним". По-друге, потрібно не ослаблювати далі України, бо вона дуже ослабла за ці два місяці. Ми бачимо, як підняли голову екстремістські проросійські організації".
"На жаль, опозиція не змогла здійснити революцію в Україні. Завтра – без Майдану – ми прокинемося в іншій країні", – сказав Вадим Карасьов.
"Однак і владі потрібно готуватися до того, що так просто миру вона досягнути не зможе. Це буде уявна стабільність. Приміром, Західна Україна не підкориться владі. Тому ставка на силу може дати лише тимчасовий виграш. Той, хто виграє війну, – не означає, що виграє мир. Війна буде тривати, лише в екстремістських формах. Владі потрібно все-таки робити ставку на діалог, якщо вона хоче здобути не тактичну, а стратегічну перемогу", – зауважив експерт.
"Хоча, спостерігаючи за поведінкою влади, беруть сумніви, що вона зацікавлена у мирному та демократичному врегулюванні ситуації, – заявив політолог. – У місті йде війна, а український парламент на канікулах".
"Чому "Беркут" саме сьогодні пішов у наступ? Та тому, що саме сьогодні набули чинності так звані закони 16 січня. Отже, норми суспільного життя починають регулюватися карним правом, а не адміністративним, – нагадав Карасьов. – Тому потрібно їх скасувати, щоб завтра не пересадили всіх майданівських активістів".
"Отже, необхідна дорожня карта виходу із кризи, яку мають малювати саме в парламенті. Крок за кроком, а не все відразу – відставка, дострокові вибори тощо. Адже влада сьогодні набагато сильніша за опозицію, тому потрібні вимоги будуть звучати з вуст опозиції несерйозно".