Американське видання The National Interest аналізує п’ять причин чому Зеленський неспроможний бути успішним в Україні як президент.
Про це пише Мелінда Герінґ з Атлантичної ради США.
«Бідний Володимир Зеленський», – починає статтю Герінґ. Лише рік тому комік, ставши президентом, виграв президенство з рахунком три-до-одного, розтрощивши старі українські партії кількома місяцями пізніше під час парламентських виборів. Зараз перед Зеленським майбутнє, в якому зовсім не до сміху». Авторка наводить п’ять причин, чому Зеленському не вдається бути успішним президентом.
«Слуга олігарха»
Зеленський є маріонеткою Ігоря Коломойського, якого звинувачують у пограбуванні «ПриватБанку», з якого було виведено майже 6 мільярдів доларів перед націоналізацією 2016 року.
Зеленський і Коломойський напевно мають тісні взаємини, адже шоу Зеленського було на каналі, яким володіє Коломойський.
За рік перебування на посаді Зеленський «прийняв в обійми олігархів», як зазначає стаття. Зеленський не зробив нічого для переслідування Коломойського, в той час як призначена недавно генеральний прокурор відкрила 24 кримінальні справи проти попередника Зеленського Петра Порошенка. Коломойський має десь 30 лояльних йому депутатів у фракції «Слуги народу», і олігарх постійно нападає на людей, яких Зеленський звільняє з посад.
«Російська маріонетка»
Цього переконання давно дотримуються члени української діаспори і представники націоналістичних переконань на західній Україні і спирається вона на упередженість до Зеленського.
«Українська мова йому нерідна, він не засуджує російського президента Владіміра Путіна коли трапляється нагода і демонструє гнучкість в зусиллях щодо миру у східній Україні», – пише Герінґ.
Цій теорії трохи бракує доказів і вона не бере до уваги повну некомпетентність, яка зараз панує в Києві, додає вона.
Жертва власної недосвідченості
Перед 2019 роком він ніколи не посідав адміністративну посаду і ніколи не був в уряді. Його перший голова адміністрації Андрій Богдан знав як керувати офісом і легко «поганяв» парламентом.
«Поки Богдан був на місці, все працювало в Києві. А після Богдана, все почало валитись», – читаємо в статті.
Згідно з джерелами Герінґ, Зеленський слухає чотирьох друзів, які працюють головою його офісу, чільними радниками і головою СБУ.
«Ніхто з них не розбирається в економіці чи політиці. Коли люди з цього кола з ним не погоджуються, Зеленський не знає що робити», – пише авторка.
Герінґ, спираючись на джерела, додає, що президент нікому не довіряє, хоче розставити своїх людей на всі комітети і в ради директорів, не має ідеології і наполягає, що все має бути зроблено негайно: «Він не вміє делегувати. Він ігнорує свій уряд і діє напряму з міністрами та регіональними керівниками».
«Після низки необґрунтованих кадрових рішень цієї весни, ця теорія виглядає все більш ймовірною», – пише Герінґ
Жертва власної наївності
Зеленський щиро бажав успіху і балотувався в президенти з метою полагодити стан речей у країні. Перед президентством він був багатий, відомий і крутий. Іншими словами, йому ця посада була непотрібною. Він казав, що балотувався, аби його діти могли жити в нормальній країні. Експрем’єр Олексій Гончарук сказав, що Зеленський змінився і що Зеленський, з яким він починав працювати, і нинішній Зеленський – це двоє різних людей.
Зеленський сильно почав, але не впорався з різними інтересами, які суперечили одне одному, кризою та важкими кадровими рішеннями.
Не підходить для системи
«Неможливо змінити Україну. Там все продається, включно з депутатами…», – зазначає авторка, наводячи приклади відсутності правової держави.
Допоки роль грошей у політиці України не зміниться, немає значення, хто президент. Сучасна історія України не дає можливості просто так відкинути цю теорію, читаємо в статті.
Мелінда Герінґ завершує статтю так: «Одна річ є зрозумілою: шоу триватиме в Україні, але чи буде Зеленський зіркою цього шоу – це є іншим питанням. Натомість у Києві справи все більше виглядають як рух назад у майбутнє».
Опубліковано на сайті Радіо Свобода.