П’ять причин неуспіху Зеленського | Новини Львова

П’ять причин неуспіху Зеленського

9 липня 2020 р.

  • 1
  • 1

Американське видання The National Interest аналізує п’ять причин чому Зеленський неспроможний бути успішним в Україні як президент.

Про це пише Мелінда Герінґ з Атлантичної ради США.
«Бідний Володимир Зеленський», – починає статтю Герінґ. Лише рік тому комік, ставши президентом, виграв президенство з рахунком три-до-одного, розтрощивши старі українські партії кількома місяцями пізніше під час парламентських виборів. Зараз перед Зеленським майбутнє, в якому зовсім не до сміху». Авторка наводить п’ять причин, чому Зеленському не вдається бути успішним президентом.

«Слуга олігарха»

Зеленський є маріонеткою Ігоря Коломойського, якого звинувачують у пограбуванні «ПриватБанку», з якого було виведено майже 6 мільярдів доларів перед націоналізацією 2016 року.
Зеленський і Коломойський напевно мають тісні взаємини, адже шоу Зеленського було на каналі, яким володіє Коломойський.
За рік перебування на посаді Зеленський «прийняв в обійми олігархів», як зазначає стаття. Зеленський не зробив нічого для переслідування Коломойського, в той час як призначена недавно генеральний прокурор відкрила 24 кримінальні справи проти попередника Зеленського Петра Порошенка. Коломойський має десь 30 лояльних йому депутатів у фракції «Слуги народу», і олігарх постійно нападає на людей, яких Зеленський звільняє з посад.

«Російська маріонетка»

Цього переконання давно дотримуються члени української діаспори і представники націоналістичних переконань на західній Україні і спирається вона на упередженість до Зеленського.
«Українська мова йому нерідна, він не засуджує російського президента Владіміра Путіна коли трапляється нагода і демонструє гнучкість в зусиллях щодо миру у східній Україні», – пише Герінґ.
Цій теорії трохи бракує доказів і вона не бере до уваги повну некомпетентність, яка зараз панує в Києві, додає вона.

Жертва власної недосвідченості

Перед 2019 роком він ніколи не посідав адміністративну посаду і ніколи не був в уряді. Його перший голова адміністрації Андрій Богдан знав як керувати офісом і легко «поганяв» парламентом.
«Поки Богдан був на місці, все працювало в Києві. А після Богдана, все почало валитись», – читаємо в статті.
Згідно з джерелами Герінґ, Зеленський слухає чотирьох друзів, які працюють головою його офісу, чільними радниками і головою СБУ.
«Ніхто з них не розбирається в економіці чи політиці. Коли люди з цього кола з ним не погоджуються, Зеленський не знає що робити», – пише авторка.
Герінґ, спираючись на джерела, додає, що президент нікому не довіряє, хоче розставити своїх людей на всі комітети і в ради директорів, не має ідеології і наполягає, що все має бути зроблено негайно: «Він не вміє делегувати. Він ігнорує свій уряд і діє напряму з міністрами та регіональними керівниками».
«Після низки необґрунтованих кадрових рішень цієї весни, ця теорія виглядає все більш ймовірною», – пише Герінґ

Жертва власної наївності

Зеленський щиро бажав успіху і балотувався в президенти з метою полагодити стан речей у країні. Перед президентством він був багатий, відомий і крутий. Іншими словами, йому ця посада була непотрібною. Він казав, що балотувався, аби його діти могли жити в нормальній країні. Експрем’єр Олексій Гончарук сказав, що Зеленський змінився і що Зеленський, з яким він починав працювати, і нинішній Зеленський – це двоє різних людей.
Зеленський сильно почав, але не впорався з різними інтересами, які суперечили одне одному, кризою та важкими кадровими рішеннями.

Не підходить для системи

«Неможливо змінити Україну. Там все продається, включно з депутатами…», – зазначає авторка, наводячи приклади відсутності правової держави.
Допоки роль грошей у політиці України не зміниться, немає значення, хто президент. Сучасна історія України не дає можливості просто так відкинути цю теорію, читаємо в статті.
Мелінда Герінґ завершує статтю так: «Одна річ є зрозумілою: шоу триватиме в Україні, але чи буде Зеленський зіркою цього шоу – це є іншим питанням. Натомість у Києві справи все більше виглядають як рух назад у майбутнє».

Опубліковано на сайті Радіо Свобода.

Коментарі(1)

Тінь

12:03 10 липня 2020 р.

Відповісти

Все це трохи так трохи і не так проте не воно є визначальним і шановна авторка не згадала головну причину невдач пана Зеленського як і усіх його попередників. А вона полягає в тому що аби в Україні сталися суттєві зміни на краще владі необхідно буквально ламати і знищувати усі старі налагоджені працюючі схеми і законного і напівзаконного і незаконного функціонування економіки та управління в Україні. Але яка ж влада буде сама себе знищувати ? Тому усі можновладці й владоможці в Україні вважають за краще пристосуватися до існуючого функціонуючого механізму життєдіяльності України. Бо усі вони є страшенні боягузи і не зважуються на кардинальні реформи - хоча громадяни України вже зачекалися на них і прекрасно почуваються-працюють-живуть у європейських країнах в нових умовах життя. І не все продається в Україні бо в такому випадку Москва давно купила б усе що можна і повернулася б на кордони Луцька-Львова-Ужгорода-Чернівців-Одеси. І нашим американським "друзям та братам" слід було б надати більшу підтримку усьому в Україні що є непродажним - а саме українському народові. Європейські і американські і світові політики вдаються до фатальної помилки коли ототожнюють українську владу з українським народом і зменшуюють або й припиняють допомогу Україні через корупційні дії чиновників чи бізнесменів. Здається у Москві це зрозуміли і почали волати про те як вони "люблять великий український народ" який тимчасово потрапив під владу "радикалів-нациків" ... Коли це зрозуміють на Заході і почнуть тиснути і вимагати від української влади справжніх реформ в економіці і в управлінні і в суспільстві ???

До теми

18:44 2 серпня 2020 р.

Конфлікт між Мінськом і Москвою: що буде далі?

Відносини Мінська з союзною Москвою останнім часом не просто "іскрять", а загрожують вибухом на тлі скандалу із затриманням під Мінськом російських громадян, яких Білорусь називає російськими найманцями з "ПВК Вагнера".

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1

15:22 16 січня 2020 р.

"Путін вирішує проблему-2024". Що відбувається в Росії?

Відставка російського прем'єра Дмітрія Медведєва - це найбільший струс для російського уряду за останні майже 10 років правління президента РФ Владіміра Путіна, пишуть західні ЗМІ.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1

23:09 30 грудня 2019 р.

Львів: як журналістам погрожують за статті про псевдоактивістів

Про погрози через професійну діяльність заявили журналісти львівського видання Zaxid.net Андрій Дрозда і Марта Когут. Поліція відкрила за цим фактом кримінальне провадження.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу