Путінська гвардія гвалтівників, садистів і мародерів заохочена до нових злочинів в Україні

20 квітня 2022 р.

  • 0
  • 14

18 квітня президент рф владімір путін надав 64-й окремій мотострілецькій бригаді збройних сил рф почесне звання "гвардійської".

Як ідеться у наказі, "особовий склад бригади проявив масовий героїзм, відвагу, стійкість та мужність у бойових діях із захисту вітчизни та державних інтересів в умовах збройних конфліктів".

Надаючи почесне звання 64-й бригаді, підозрюваній у скоєнні воєнних злочинів у Бучі, Путін продемонстрував, що не помічає розправ над мирними жителями, вважає російський публіцист Федір Крашенінніков.

Як стало відомо, востаннє перед нагородженням "масовий героїзм, відвагу, стійкість і мужність" новоявлені гвардійці проявили у Бучі, котра стала символом убивств, зґвалтувань, мародерства та інших можливих воєнних злочинів, скоєних на території України армією Росії. Незважаючи на те, що крім 64-ї бригади у Бучі були й інші підрозділи російської армії, медійну славу здобула саме вона завдяки даним української розвідки. І тому її заохочення видається символічним і навіть демонстративним.

Заохочення жорстокості

Від самого початку війна в Україні вразила спостерігачів жорстокістю і варварством, яких Європа не бачила понад 70 років. Віроломний напад, обстріл мирних міст, людиноненависницька пропаганда, воєнні злочини - хто міг повірити ще недавно, що все це можливо в ХХІ столітті?

Здавалося б, навчене досвідом ХХ століття людство виробило норми, покликані у будь-якій ситуації захищати мирне населення. Але виявилося, що армія Росії, держави-члена Ради Безпеки ООН, з цими нормами зовсім не знайома, як незнайомі її солдати й офіцери з поняттям "злочинний наказ".

За минулі два місяці керівництво Росії не тільки не визнало жодного зафіксованого міжнародною пресою, медиками та криміналістами злочину, вчиненого російською армією в Україні, але й не висловило готовності до їхнього розслідування. Усі вони незмінно оголошуються російським керівництвом провокаціями українців.

В умовах війни важко очікувати від керівництва будь-якої армії публічного визнання злочинів своїх солдатів. Але після того, як трагедія Бучі прогриміла на весь світ, з'явилася надія, що буде проведено якесь внутрішнє розслідування і подібна поведінка щодо мирних громадян буде засуджена або хоча б не заохочуватиметься.

Ці надії, якщо вони взагалі в когось були, виявилися марними. Рішення Путіна присвоїти почесне звання тим, хто підозрюється в участі у різанині в Бучі, позбавляє сенсу будь-які розмірковування про те, що злочини російської армії в Україні пояснюються неадекватністю їхніх безпосередніх виконавців. Тепер очевидно, що керівництво Росії та особисто Владімір Путін не лише не засуджує, але й вітає жорстоке ставлення окупантів до мирних жителів. Можливо, їм здається, що розправи, грабування і знущання мають нагнати на українців жах і схилити їх до припинення опору. Втім, у заохоченні злочинів можна побачити й інші резони.

Плювок в обличчя Заходу

Путін любить нагороджувати тих, кого преса і громадськість, що критикує його, називає організатором або співучасником якогось гучного злочину, і вже не раз робив це. Найхарактерніший випадок - нагородження Сулеймана Геремєєва медаллю ордена "За заслуги перед Батьківщиною" у п'яту річницю вбивства Бориса Нємцова, в причетності до якого він і підозрювався. Швидше за все, це цілком осмислене рішення Путіна показати і своїм, і чужим, що він завжди на боці тих, хто виконує його накази. І що більше обурюється Захід, то з більшим задоволенням Путін демонструє йому свою готовність і далі зневажати все те, чим там найбільше дорожать - ті самі загальнолюдські цінності, про які у путінській Росії прийнято говорити з неприхованою зневагою.

У якомусь сенсі вся ця війна - криваве і страшне "свято непослуху" Владіміра Путіна, який нарешті дозволив собі і всім тим, хто готовий йти за ним, все, що у сучасному світі засуджується, критикується чи забороняється. І в цій логіці заохочення підозрюваних у причетності до злочинів у Бучі - це ще й черговий плювок Путіна в обличчя західній громадській думці та всій сучасній цивілізації.

Публічно відзначаючи особливою увагою тих, кого ввесь світ підозрює у нелюдській жорстокості, Путін провокує повторення таких епізодів, демонструючи і армії, і російському суспільству, і українцям, і всьому світу: з боку керівництва Росії вбивць, ґвалтівників, мародерів у погонах чекає тільки підтримка, і стримувати себе не треба - ні рядовим, ні генералам, ні пропагандистам, що підбурюють їх на "подвиги".

Путіна зовсім не турбує, що згодом вбивці й мародери повернуться до міст Росії та застосовуватимуть отримані в Україні навички. Навпаки, ветерани війни в Україні, всі ці "гвардійці" з Бучі стануть ще однією опорою його влади. Знаючи, що в усьому світі їх вважають злочинцями, вони будуть зацікавлені у збереженні путінського режиму за будь-яку ціну. Можливо, у цьому головний внутрішньо політичний сенс всього, що відбувається, - не лише розправитися з Україною та демонстративно розтоптати всі цінності сучасної цивілізації, а й помазати кров'ю українців якнайбільше росіян, щоб усі вони стояли на сторожі режиму Путіна, альтернативою якому буде покарання для них.

Коментар висловлює особисту думку автора. Вона може не збігатися з думкою української редакції і Deutsche Welle загалом.

До теми

17:31 14 травня 2023 р.

Прихильники Путіна адаптувалися в Німеччині, - експерт

Вони спритно змінили, якщо не вектор, то відтінок своїх виступів, почали вести потрібну Путіну агітацію, але під іншим ракурсом. Всі, кого завербували спецслужби Росії серед німецької еліти або просто серед німецького суспільства, залишаються на гачку.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 7

13:17 5 травня 2023 р.

Кривавий місяць головування РФ у Раді Безпеки ООН

Рада Безпеки ООН – міжнародний орган, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки. Створений після перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Як самопроголошена правонаступниця СРСР Росія досі самочинно посідає тут місц

Рубрика: Політика

  • 0
  • 2

11:15 19 лютого 2023 р.

США та ЄС не мають іншого вибору у війні Росії в Україні, - The Washington Post

Через рік після того, як Путін розв’язав війну в Україні, спричинену прагненням Києва бути європейським і назавжди звільненим від московського ярма, головною метою Заходу має бути забезпечення того, щоб тиран нічого не отримав від своєї агресії.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 5