Путін не контролює ситуацію в російській армії

18 липня 2014 р.

  • 0
  • 801

Збитий в небі над Донбасом пасажирський літак сколихнув увесь світ. Міжнародна спільнота вимагає розслідування всіх обставин трагедії. Кабмін України створив урядову комісію з розслідування катастрофи.

Зв'язок із літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував на висоті понад 10 тисяч метрів з Нідерландів до столиці Малайзії, за свідченнями авіадиспетчерів зникла, о 16-20 за київським часом. О 16-45 літак впав в трьох кілометрах на північний захід від населеного пункту Грабове Шахтарського району Донецької області. А вже годиною потому в соціальних мережах з'явилися перші "звіти" терористів про збитий український військово-транспортний літак. Згодом до них був доданий відеозапис падіння літака, які продублювали російська агенція "РИА-Новости" та російський телеканал "Lifenews".

На тлі повідомлень з європейського боку про зникнення зв'язку з пасажирським лайнером над Луганською областю за 50-60 кілометрів до російського кордону, з українського боку були висунуті версії про можливу причетність до падіння літака через його ураження терористами. Першим про це у своєму інтернет-блозі написав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. "Щойно що над Торезом терористами з люб'язно переданого Путіним зенітно-ракетного комплексу "Бук" був збитий цивільний літак. Сьогодні вранці місцевими патріотами було зафіксовано переміщення цього комплексу з боку Тореза в Сніжне", - написав радник.

За півгодини після цієї публікації були помічені спроби знищити публікації сепаратистів про знищення літака під Торезом. Але завбачливо збережені українськими користувачами скрін-шоти цих повідомлень свідчили, що про збитий літак доповіли особисто командувачу силами терористів Ігорю Гіркіну. "В районі Торезу щойно збили літак "АН-26", який валяється десь за шахтою "Прогрес", - написав Гіркін у своєму блозі.

Київ звинувачує сепаратистів

У ніч на п'ятницю, 18 липня, офіційний Вашингтон із посиланням на експертів спецслужб США підтвердили, що "з високою мірою імовірності" йдеться про те, що падіння літака відбулося внаслідок ураження ракетою "земля-повітря", - повідомила інформаційна агенція AFP. Поки експерти продовжують роботу над тим, аби встановити, ким і звідки було випущено ракету.

Тим часом проросійські сепаратисти відхрещуються від збиття літака. Вже за кілька годин після того, як бойовики "ДНР" і російські ЗМІ повідомили, що збили "український військово-транспортний літак", сепаратисти передували і звинуватили у падінні літака українську сторону. У відповідь штаб АТО повідомив, що цього дня авіація в боях не використовувалася. Прес-служба Міноборони заявила, що за весь час АТО жодного разу не застосувала зенітно-ракетних комплексів та не вчинила жодного пуску зенітних керованих ракет. Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки та оборони назвав катастрофу літака "Malaysia Airlines" терористичним актом, повідомив у своєму мікроблозі у Twitter речник президента Святослав Цеголко.

Записи СБУ

Одразу після цього Служба безпеки України оприлюднила в інтернеті запис розмов терористів, з якого випливає, що літак Малайзійських авіаліній був збитий "казакамі", які "стояли на Чернухінському блокпосту". Речник Ради нацбезпеки та оборони України Андрій Лисенко за кілька годин до того повідомив, що в терористів на озброєнні є "установки, які мають можливість збивати літаки на великих висотах, серед них була і установка Бук".

Про те, що "Буки" потрапили до рук терористів раніше повідомляло і російське агентство "РИА-Новости", а також низка інших російських ЗМІ. "Представники ополчення проголошеної Донецької народної республіки взяли під контроль військову частину № А-1402 протиповітряної оборони з зенітно-ракетними комплексами "Бук", йшлося в повідомленні агентства. Як не виключають українські військові, саме ракетою, що була запущена із "Бука" міг бути збитий 16 липня на висоті шість тисяч метрів українській літак АН-26 і пошкоджений в повітрі винищувач СУ-25.

Кабінет міністрів України створив урядову комісію з розслідування катастрофи літака. Але дослідження його уламків, як повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій, ускладнене великою площею, на яку вони впали, а також "присутністю на місці великої кількості озброєних людей". Пізніше терористи заявили, що вони знайшли "чорні скриньки" знищеного літака і мають намір "передати їх до Москви".

Політолог Сергій Таран сказав в інтерв'ю DW, що західні супутникові системи стеження за пусками ракет невдовзі мають надати незаперечні свідчення про місце запуску ракети, яка вразила пасажирський літак. "Терористи не дають можливості дослідити місце падіння літака міжнародній комісії. Це переконає міжнародну громадськість у тому, що Росія є спонсором тероризму. А якщо з'ясується, що пуск ракети відбувся з російської території, то це означатиме, що Росія є країною-терористом і воюючою стороною у конфлікті на Донбасі", - сказав Таран.

Москва намагатиметься звинуватити в падінні малайзійського літака Україну, але це буде дуже важко зробити, вважає політолог Віктор Небоженко. "Путін не контролює ситуацію в російській армії, але нестиме відповідальність за цей інцидент. Генерали вийшли з-під контролю президента Росії і втягують його у збройний конфлікт із Заходом", - припустив політолог у розмові з DW.

DW

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 12

11:02 2 лютого 2024 р.

Залужний про неспроможність держінституцій в Україні покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних зах

Стаття Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного: «Щодо сучасного дизайну військових операцій у російсько-українській війні: в боротьбі за ініціативу»

Рубрика: Політика

  • 0
  • 85