Лише зараз ми починаємо розуміти масштаб путінської агентури в Європі і США, - Каспаров

24 жовтня 2016 р.

  • 0
  • 750

В операціях по розширенню впливу президента РФ Владіміра Путіна задіяні західні політики різного спектру, від ультраправих до ультралівих, вважає російський опозиційний політик Гаррі Каспаров.

Захід традиційно намагається уникнути непотрібної конфронтації з Росією, і президент РФ Владімір Путін намагається це використати, в тому числі підключаючи свою агентуру в ЄС і США. Такою думкою поділився російський опозиційний політик Гаррі Каспаров в інтерв'ю "Радіо Свобода". "Після закінчення холодної війни виник консенсус західних еліт, що треба домовлятися, треба шукати можливість домовитися, тому що будь-яка домовленість краще конфронтації. У цьому є певна логіка за умови, що всі інші її дотримуються", - зазначив він.

На думку опозиціонера, російський президент скористався цією особливістю західної політичної культури. "Путін виявився в цьому плані хорошим психологом, зрозумівши, що Захід готовий йти на різноманітні поступки для того, щоб уникати потенційно великий конфронтації, почав реалізовувати свою програму розширення особистої влади за межами Росії. Можу сказати, що тільки зараз ми починаємо розуміти масштаб путінської агентури і лобістських можливостей в Європі і в Америці ", - підкреслив він.

Каспаров зазначив, що навіть в роки розквіту Комінтерну Йосип Сталін "не міг мріяти про такий ступінь впливу всередині головних політичних і фінансових інститутів на Заході". Він пояснив, що вплив СРСР йшло через комуністичні партії, робочі руху і профспілки, а в операціях по розширенню впливу Путіна беруть участь політики самого різного спектру, від ультраправих до респектабельних правих і лівих і навіть ультралівих.

"Інша справа, що та ж логіка історичного процесу говорить нам, що рано чи пізно, момент цей зараз вже настає, Захід починає реагувати. Процес йде дуже повільно, тому виникає ілюзія, що цей момент ніколи не настане, завжди вони будуть відставати, завжди вони будуть реагувати дуже повільно, навіть якщо будуть якісь санкції, вони будуть слабкі, ми знайдемо тих, хто виступить проти них", - продовжив опозиціонер.

Він звернув увагу, що в Європі дійсно дуже багато політиків і бізнесменів, які пропонують скасувати санкції, ігнорувати анексію Криму і робити бізнес з Росією, однак ця обстановка змінюється. Каспаров припустив, що зараз Росія відкрито втрутилася в американські вибори і відкрито підтримує кандидата від республіканців Дональда Трампа і намагається зламати бази виборців в ряді ключових штатів, щоб створити ситуацію хаосу під час виборів. На думку політика, це можливо, оскільки американська виборча система децентралізована, а бази виборців управляються на регіональному або муніципальному рівні, представляючи "легку здобич" для професійних хакерів.

"Уявити собі ситуацію, коли сотні тисяч людей у ключових штатах не зможуть проголосувати через збій в базі, мені здається, не так складно. Американці зараз зрозуміли, наскільки небезпечний такий сценарій. І головне, що нічого Путіна не стримує рівно тому, що йому весь час поступалися зі страху перед більшою конфронтацією ", - зазначив він.

Каспаров припустив, що нова адміністрація, яку, найімовірніше, очолить Хілларі Клінтон, займе жорстку позицію стосовно Росії.

"Захід вичерпав обсяг поступок, на які західний політик може піти. Тобто аргумент" а якщо ми щось зробимо в Сирії, може бути війна з Росією "- він перестає діяти. Є якась територія, на якій західний політик може відступати , але з якогось моменту починають діяти закони зворотного тяжіння ", - підкреслив він.

На думку російського опозиціонера, провали зовнішньої політики Барака Обами виявилися занадто очевидними.

"Світ в 2008 році був, звичайно, не найбезпечнішим місцем, але абсолютно очевидно, що в 2016 році ситуація не тільки на Близькому Сході, але практично в будь-якій точці світу сьогодні виглядає набагато більш вибухонебезпечною. І цілком очевидно, що нова американська адміністрація повинна буде розробити адекватні плани для протидії цим загрозам. Цілком очевидно, що центром цих загроз, концентрованої однією загрозою для вільного світу є путінська диктатура"- підсумував Каспаров.

Хакерів, які діють з Росії або підтримуваних цією країною, підозрюють в серії атак на іноземні структури. 31 липня кандидат в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон заявила, що комп'ютери комітету партії зламали роcсійскіе спецслужби.

7 жовтня влада США офіційно звинуватили Росію у втручанні в процес президентських виборів в Сполучених Штатах, намічених на 8 листопада. "Розвідувальне співтовариство США впевнене, що уряд Росії управляло недавніми зломами електронних поштових скриньок американських громадян і установ, в тому числі політичних організацій", - сказано в заяві.

Гордон

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15