Про походження SARS Coronavirus-2, що викликає інфекційну хворобу COVID-19

1 квітня 2020 р.

  • 0
  • 19

Китай виявив більше 2 тисяч вірусів за останні 12 років і продовжує їх пошук.

"Китайські державні дослідники виділили понад 2 тис. вірусів тварин, включаючи смертоносні коронавіруси кажанів, і вели наукові розробки, пов'язані з цими вірусами, лише за три милі від ринку диких тварин, ідентифікованого як епіцентр пандемії COVID-19, - пише Білл  Герц у газеті The Washington Times. - За останні місяці кілька китайських державних ЗМІ розповідали про дослідження вірусів і, зокрема, розхвалювали ключового дослідника з Уханю, Тяня Цзюньхуа, називаючи його лідером у роботі з вірусами кажанів".

"Той штам коронавіруса, який зараз заражає сотні тисяч людей у всьому світі, мутував від кажанів і ймовірно інфікував тварин і людей на ринку диких тварин в Ухані. Точне походження вірусу, однак, залишається загадкою. Повідомлення про великі дослідження вірусів кажанів у Китаї, швидше за все, спричинять нові заклики до Пекіну оприлюднити те, що він знає про цю роботу ", - пише газета The Washington Times.

"Відеоролик, розміщений в інтернеті в грудні 2019 року і профінансований китайським урядом, демонструє, як Тянь Цзюньхуа у печерах у провінції Хубей збирає зразки у спійманих кажанів і розкладає їх у пробірки. "Я не лікар, але я працюю, щоб вилікувати і врятувати людей, - каже Тянь Цзюньхуа на відеозапису. - Я не солдат, але я працюю, щоб убезпечити невидиму лінію національної оборони".

"Китайські чиновники заявили, що вірус, ймовірно, передався людям від диких тварин людям на гуртовому ринку морепродуктів Хуанань в Ухані, недалеко від Уханьського Центру з контролю і профілактики захворювань, національного китайського центру досліджень вірусів кажанів. (...) Британські новинні агентства повідомили у вихідні, що деякі намети на ринках диких тварин у Китаї, що знову відкриваються, почали продавати кажанів і скорпіонів та відновили сумнівні практики, такі як забій дрібних тварин на місці торгівлі", - повідомлено в публікації The Washington Times.

"Китайські чиновники відмовилися надати зразки штамів свого коронавіруса американським дослідникам невдовзі після того, як спалах став надбанням громадськості, і тижнями не дозволяли міжнародним фахівцям з хвороб відвідати Ухань", - йдеться в статті The Washington Times.

"(..) Китайський відеоролик демонструє необережне поводження дослідників з кажанами, що мають смертельні віруси. У цьому 7-хвилинному відео йдеться, що Китай "взяв на себе ініціативу" в глобальних дослідженнях вірусів і виявив більше 2 тис. вірусів за останні 12 років - з часу спалаху вірусу, пов'язаного з кажанами, що викликає SARS - тяжкий гострий респіраторний синдром (ТОРС). Смертельний вірус, що викликав нинішню пандемію, називається SARS Coronavirus-2 і його походження також простежується до кажанів, - передає The Washington Times. - У відео йдеться, що до китайських відкриттів за минулі 200 років було виявлено всього 2284 типу вірусів. Китайські державні ЗМІ повідомили, що Тянь Цзюньхуа одного разу не вдягнув захисне спорядження в печері і через це вступив у контакт з сечею кажана. Щоб уникнути зараження, він пішов на самоізоляцію на 14 днів - на такий же період, який рекомендують для людей, які зазнавали впливу нового штаму COVID-19".

"Тянь Цзюньхуа працює у відділі дезінфекції та профілактики і контролю біологічних переносників захворювань в Уханьскому Центрі з контролю і профілактики захворювань. Згідно з повідомленням Wuhan Evening News у травні 2017 року, з 2012 року Тянь зібрав тисячі кажанів для дослідницької роботи над вірусами кажанів. "Летючі миші мають велику кількість невідомих вірусів на своєму тілі, - розповів Тянь Цзюньхуа. - Чим ретельніше будуть наші дослідження кажанів, тим більше користі вони принесуть здоров'ю людини". Дослідник також збирав віруси кліщів, мишей і ос. (...) У замітці Wuhan Evening News розповідається, що збір дослідних зразків є важким та небезпечним, і вишукувати для нього фінансування непросто".

"У грудні видання Shenzhen News (...) розповіло, як Тянь Цзюньхуа подорожував печерами і джунглями у пошуках вірусів кажанів і кліщів, які називаються" організмами-переносниками", в прагненні розробити вакцини (...)".

Однак "пошук на веб-сайті Центру з контролю і профілактики захворювань в Ухані після спалаху нового коронавіруса не видає згадок про Тянь Цзюньхуа або про його роботу, хоча він є співавтором, щонайменше, двох наукових досліджень щодо уханьських вірусів і їхніх впливів. Спроби зв'язатися з Тянь Цзюньхуа не були успішними. Прес-секретар китайського посольства у Вашингтоні не відповів на повідомлення електронної пошти з проханням надати коментарі", - пише The Washington Times.

"(...) Представник Держдепартаменту США заявив, що інформація про Тянь Цзюньхуа і його роль у роботі з вірусами кажанів викликає тривогу. "Він живе і працює в Центрі з контролю і профілактики захворювань в Ухані, за кілька сотень ярдів від дикого ринку Хуанань, - підкреслив чиновник. - Він входить у невелику групу в Ухані, яка в останні роки внесла вклад в одержимість Китаю пошуком вірусів і дослідженнями".

"Деякі американські та міжнародні вчені спростували повідомлення, що зв'язують новий вірус з однією з дослідницьких лабораторій Китаю. Вони наполягають на тому, що вірус природним шляхом передався людям, а потім почав поширюватися від людини до людини. Але інші кажуть, що все більше свідчень вказує на то, що вірус, можливо, вивчався в китайській лабораторії і потрапив назовні - або інфікувавши співробітника, або через заражену лабораторну тварину", - передає видання The Washington Times.

"Дослідник з питань біобезпеки Річард Ебрайт, професор Університету Рутгерса в Інституті мікробіології Ваксмана, зазначив, що коронавірус, який викликав пандемію, на 96,2% схожий на вірус кажана, виявлений в Уханьському інституті вірусології в 2013 році і досліджуваний в Уханьському Центрі з контролю і профілактики захворювань. Вірус цілком міг передатися природним чином від тварини до людини, підкреслив він, але також він міг і поширитися з лабораторії. "Коронавіруси кажанів збираються і вивчаються лабораторіям у багатьох частинах Китаю, включаючи Уханьський муніципальний Центр з контролю і Уханьський інститут вірусології, - сказав він The Washington Times. - Отже, перше зараження людини також могло бути лабораторною подією".

"До недавнього спалаху всі, крім двох коронавірусів, у Китаї вивчалися в установах рівня біобезпеки 2 (BSL-2) (а не в лабораторії BSL-4 з високим рівнем безпеки в Уханьського інституті вірусології), "які забезпечують лише мінімальний захист від зараження працівників лабораторії", - сказав Річард Ебрайт.

"Збір вірусів, культивування, виділення або зараження тварин у лабораторіях BSL-2 вірусом, що володіє такими характеристиками передачі, які можуть викликати спалах, будуть становити високий ризик випадкового зараження працівника лабораторії, а - через цього співробітника лабораторії - суспільства", - заявив Річард Ебрайт.

Ебрайт зазначив, що на китайському відео показані працівники Уханьського Центру з контролю і профілактики захворювань під керівництвом Тяня  Цзюньхуа з неадекватними засобами індивідуального захисту, включаючи незахищені обличчя і зап'ястя та відсутність захисних окулярів або захисних щитків. Такі практики "створюють суттєвий ризик зараження вірусом, що володіє властивостями передавання, подібними до властивостей вірусу, який викликав спалах", вважає він.

"За словами Ебрайта, новинне повідомлення від 2017 року і відео від 2019 року вказують на кілька варіантів випадкового зараження. Вони включають випадкове зараження в печерах або польових лабораторіях осіб, що не мають належного захисту, випадкове зараження під час перевезення зразків з печер або польових лабораторій, випадкове зараження в лабораторії Центру з контролю і профілактики захворювань в Ухані через погані заходи безпеки і випадкове зараження під час спільної роботи між Уханьським Центром з контролю і профілактики захворювань і Уханьським інститутом вірусології через недостатні заходит безпеки в Центрі ", - передає газета The Washington Times.

"Однак Кеннет Планті, помічник директора Всесвітнього центру реєстрації вірусів та арбовірусів у Медичній школі Техаського університету в Галвестоні, сумнівається в тому, що новий вірус з'явився з лабораторії." Існує багато теорій змови про те, що він з'явився з об'єкта, пов'язаного з біологічним контролем, і т.п., - сказав він на минулому тижні. - Але ці віруси тісно пов'язані з летючими мишами. Про фактичний механізм повторного виникнення цього вірусу гіпотези висувалися ще під час первісного коронавіруса SARS".

"І все ж Тівен Мошер, фахівець по Китаю з Інституту досліджень в галузі народонаселення, вказує, що Китай уже багато років проводить дослідження, які детально описуються в наукових журналах - коронавірусів підковоносних кажанів, які можуть бути небезпечні для людини", - підкреслює The Washington Times.

"Вони пишуть про збір SARS-подібних коронавірусів підковоносних кажанів і доводять, що, як і сам вірус SARS, деякі інші коронавіруси, що виникають природним шляхом, можуть безпосередньо інфікувати людей, - сказав Мошер. - Вони пишуть про генну інженерію нових і смертоносних вірусів, здатних інфікувати легеневу тканину людини - так само, як це робить Уханьський грип ".

The Washington Times

 

До теми

11:02 28 серпня 2021 р.

Коронавірусний локдаун в Україні запланували на листопад

Маски, щеплення щороку і ревакцинація, постійне тестування невакцинованих - так Україна житиме впродовж наступних 3-4 років, обіцяє головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 16

17:26 25 липня 2021 р.

Наша мета - до кінця року вакцинувати від COVID 70% населення України, - головний санлікар Ігор Кузін

Проміжні результати репрезентативного національного дослідження показують, що принаймні 30% українців, не враховуючи вакцинованих людей, вже перехворіли коронавірусом.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 63

16:43 11 липня 2021 р.

Куди та на яких умовах нині пускають українських мандрівників, і як змінюватиметься ситуація надалі?

Оскільки кількість вакцинованих у світі та в Україні зростає, а туризм приносить помітні прибутки багатьом державам, то варіантів подорожей для українців лише побільшає.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 21