Нардепи схвалили проект закону «Про національну безпеку»

17:45 5 квітня 2018 р.

  • 0
  • 606


Фото: rada.gov.ua

5 квітня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради народні депутати прийняли за основу проект закону «Про національну безпеку».

Про це повідомили в інформаційному управлінні апарату Верховної Ради, де також розповіли: «Законопроектом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки та оборони, унормувати структуру і склад сектору безпеки і оборони, системи управління, координації та взаємодії його органів, запровадити комплексний підхід до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами та формуваннями сектору безпеки і оборони».

«Проект закону містить п’ять розділів. У першому розділі подано визначення термінів, які використовуються у проекті Закону. Другий розділ закріплює правові засади й принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони, фундаментальні національні інтереси України, серед яких – забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північно-Атлантичного договору», – поінформували також у Верховній Раді.

«Третій розділ визначає засади та механізми цивільного демократичного контролю, повноваження у здійсненні такого контролю законодавчої, виконавчої й судової влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Четвертий розділ визначає склад сектору безпеки і оборони та правовий статус основних органів, що входять до його складу, а також управління та координацію у сфері національної безпеки», – розповіли також у Верховній Раді.

«Четвертий розділ регулює планування у сфері національної безпеки і оборони, визначає основні документи довгострокового планування, зокрема – Стратегію національної безпеки України, Стратегію воєнної безпеки України, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегію кібербезпеки України, Національну розвідувальну програму, також порядок їх формування та реалізації у документах середньострокового та короткострокового планування», – повідомили також у Верховній Раді.

«Проект також передбачає скасування трьох законів, об’єднуючи їх. Це закони «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування. Проект закону зареєстровано за №8068», – розповіли також у Верховній Раді.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:24 20 квітня 2018 р.

Міського голову Львова не впустили на зустріч Президента й студентів

За словами речниці міського голови Львова Христини Процак, йому не дозволили пройти до актової зали Національного університету імені Івана Франка на зустріч його студентів із главою держави.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 3000