Найбільші доходи - в Аграрної партії, «Укропу», «Свободи» та «Демальянсу» - експерт

20:14 7 квітня 2017 р.

  • 0
  • 1017

Малі непарламентські партії фінансують фізичні особи. Причому, ці фізичні особи сплачують часто, але невеликі кошти. Це свідчить про реальну підтримку виборців.

Про це сьогодні, 7 квітня, під час круглого столу на тему: «Фінансова еволюція українських партій: реформа чи імітація?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», голова наглядової ради при НАЗК  Віктор Таран.

- Досліджуючи фінансові звіти непарламентських партій, які під час останніх виборів подолали двовідсотковий бар’єр, ми можемо сказати, що в більшості з них немає юридичних осіб, які би їх фінансували. Проте є велика кількість внесків від фізичних осіб малими сумами, - каже він.

Нагадаємо, що після наступних чергових або позачергових парламентських виборів партії, які подолають двовідсотковий  бар’єр, але не пройдуть до парламенту, зможуть розраховувати на фінансування з державного бюджету. Зараз таке фінансування отримують тільки ті партії, які пройшли до Верховної Ради.

Тому фахівці центру політичних студій та аналітики «Ейдос» вже зараз досліджують фінансово-господарські звіти партій, які подолали двовідсотковий бар’єр на минулих виборах. Таких парій нарахували дев’ять. Це – Аграрна партія, «Демальянс», «Укроп», «Свобода», «Наш край», «Сила людей», «За конкретні справи», «Успішна країна» та «Громадянська позиція».

- Найбільшими є доходи в Аграрної партії, «Укропу», «Свободи» та «Демальянсу». Найменші – у партій «Громадянська позиція», «Успішна країна» та «Сила людей», - зауважив Віктор Таран.

Витрачають непарламентські партії кошти на рекламу та пропаганду своїх ідеологій та цінностей, на оренду приміщень та заробітну плату.

- Найбільш прозоро прозвітували про свою фінансову діяльність Аграрна партія. «Демальянс» та «Свобода».  Найбільше приховують – «Наш край» та «Громадянська позиція», - такі висновки незалежних експертів.

Також, за словами Віктора Тарана, непарламентські партії, на відміну від парламентських,  не приховують даних про своїх працівників аж до рівня  районних організацій. У цих партій менша заборгованість та вища зарплата працівників.

Координатор проектів «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу», на кошти якого і робили аналіз фінансових статків партій, Володимир Олійник зауважив, що закон «Про фінансування політичних партій» є для України одним із найбільших досягнень.

- Цей закон наразі на повну не запрацював, але це - дуже важлива передумова і важливий крок на шляху до очищення українського суспільства та контролю громадянського суспільства за всіма гілками влади, - каже він.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

17:55 25 червня 2017 р.

У Львові провели «сміттєве» віче

Біля Ратуші у Львові відбулося громадське віче, присвячене вирішенню питання вивезення сміття з міста.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 297

12:40 25 червня 2017 р.

Пезидент України призначив нового голову РДА на Львівщині

На сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України опублікували його розпорядження №133/2017-рп «Про призначення Романа Токая головою Сокальської районної державної адміністрації Львівської області».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1785

Останні новини

У Львові провели «сміттєве» віче

Львів’яни пом’янули розстріляних в’язнів

У Львові стартував День молоді

Працівники «Львівводоканалу» ліквідували аварію

«Карпати» вирушили на збори Польщі

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кооперація ЗМІ у Тернополі

Рубрика: Політика

Ювілейний фестиваль "Молода Галичина"-2017

Рубрика: Культура

Небанківські фінансові установи України очима споживача

Рубрика: Економіка

Сміттєва війна у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

«Міс Львів-2017»: учасниці і організатори

Рубрика: Культура

Всі відео розділу