Археологи представлять у Винниках «Дари у світ «Вальхалли»

16:15 8 листопада 2017 р.

  • 0
  • 456


Фото: varianty.lviv.ua

У четвер, 9 листопада, об 11:00 у винниківському «Історико-краєзнавчому музеї» презентуватимуть виставку «Дари у світ «Вальхалли».

У прес-службі Львівської ОДА розповіли сьогодні, 8 листопада: «Завтра в «Історико-краєзнавчому музеї» представлять «Значиму для наукового світу виставку «Дари у світ «Вальхалли». У 2017 року в цей музей за сприяння археолога Віталія Коноплі, було передано випадково виявлені в Сокальському районі археологічні матеріали: залізний меч, наконечники списів, умбони щитів та інше».

В облдержадміністрації також розповіли: «Під час розкопок відкрили залишки трьох кремаційних захоронень, а також ряд поруйнованих оранкою інших об’єктів. Знайдений матеріал підтвердив високу наукову значимість пам’ятки. Він складається з фрагментів різноманітного посуду, в тому числі рідкісної для нашої території чорнолакової кераміки типу «terra nigra», червоноглиняної римської амфори, уламків скляних посудин (наприклад, типу «rippenschalen»), залишків трьох рогових гребенів, наконечника стріли, залізних та бронзових пряжок, фібул тощо».

«Таким чином, нововідкритий могильник є цінною пам’яткою європейської історії. Знайдені речі вказують на високий соціальний статус похованих там людей, а також включають територію України в напрямки міграції германського населення, що на початку нашої ери проживало в межиріччі Рейну та Вісли. Вже сьогодні знайдені речі можна експонувати на виставках в провідних музеях Європи», – повідомили також прес-службі Львівської облдержадміністрації

Як інформував «Щоденний Львів», виставку «Дари у світ «Вальхалли» презентуватимуть у четвер, 9 листопада, об 11:00 у винниківському «Історико-краєзнавчому музеї».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:40 8 листопада 2017 р.

Львів’яни вшанували організатора Листопадового Чину

У середу, 8 листопада, у Львові відбулися урочистості з нагоди 130-річчя від дня народження сотника легіону Українських січових стрільців, організатора Листопадового Чину, полковника Української галицької армії, військового і громадського діяча Дмитра Вітовського.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 537

Останні новини

Спортивний директор львівських «Карпат» звільнив наставника, – ЗМІ

650 новобранців ЗСУ присягнули на Львівщині

Аварії знеструмили на Львівщині 17 населених пунктів

Синоптики застерегли львів’ян про ожеледицю

Голова Львівської ОДА запросив генконсула Польщі пояснити інцидент на кордоні

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Особливості розрахунків за електроенергію юридичних споживачів

Рубрика: Економіка

Найбільші неплатники аліментів на Львівщині

Рубрика: Кримінал

Звіт голови Львівської облради за 2-й рік

Рубрика: Політика

Як правоохоронці визискують аграріїв

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-23-2017

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу