Археологи представлять у Винниках «Дари у світ «Вальхалли»

16:15 8 листопада 2017 р.

  • 0
  • 786


Фото: varianty.lviv.ua

У четвер, 9 листопада, об 11:00 у винниківському «Історико-краєзнавчому музеї» презентуватимуть виставку «Дари у світ «Вальхалли».

У прес-службі Львівської ОДА розповіли сьогодні, 8 листопада: «Завтра в «Історико-краєзнавчому музеї» представлять «Значиму для наукового світу виставку «Дари у світ «Вальхалли». У 2017 року в цей музей за сприяння археолога Віталія Коноплі, було передано випадково виявлені в Сокальському районі археологічні матеріали: залізний меч, наконечники списів, умбони щитів та інше».

В облдержадміністрації також розповіли: «Під час розкопок відкрили залишки трьох кремаційних захоронень, а також ряд поруйнованих оранкою інших об’єктів. Знайдений матеріал підтвердив високу наукову значимість пам’ятки. Він складається з фрагментів різноманітного посуду, в тому числі рідкісної для нашої території чорнолакової кераміки типу «terra nigra», червоноглиняної римської амфори, уламків скляних посудин (наприклад, типу «rippenschalen»), залишків трьох рогових гребенів, наконечника стріли, залізних та бронзових пряжок, фібул тощо».

«Таким чином, нововідкритий могильник є цінною пам’яткою європейської історії. Знайдені речі вказують на високий соціальний статус похованих там людей, а також включають територію України в напрямки міграції германського населення, що на початку нашої ери проживало в межиріччі Рейну та Вісли. Вже сьогодні знайдені речі можна експонувати на виставках в провідних музеях Європи», – повідомили також прес-службі Львівської облдержадміністрації

Як інформував «Щоденний Львів», виставку «Дари у світ «Вальхалли» презентуватимуть у четвер, 9 листопада, об 11:00 у винниківському «Історико-краєзнавчому музеї».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:00 22 січня 2018 р.

Виставка у Львові «розповідає» про сто років боротьби

У понеділок, 22 січня, у Музеї визвольної боротьби України відкрили з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 327

14:48 22 січня 2018 р.

Львів’яни вшанували полеглих Героїв

День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки розпочався у Львові зі вшанування борців за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 402