Звільнений працівник може отримати зарплату за 10 років, які не працював, - експерт

22:13 19 квітня 2017 р.

  • 0
  • 1971

Якщо працівника звільнили, але належно з ним не розрахувалися, то він у будь-який момент може звернутися до суду і вимагати сплати всіх зароблених коштів та компенсації за невикористані відпустки.

Причому, зробити він це може як наступного дня після звільнення, так і через десять років. Останнє звільненому працівникові набагато вигідніше, тому що тоді роботодавцеві доведеться платити зарплату ще й за ті десять років, які працівник уже не працював.

Про це сьогодні, 19 квітня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера»  Мар'яна Кавин.

- Судова практика в нас така, що 99,9 відсотків рішень приймають на користь працівника, - наголосила вона.

Стаття 116 Кодексу законів про працю вимагає, аби працівникові, який звільняється, виплатили всі кошти, що належать йому, в день звільнення. Якщо працівник цього дня не працює, то гроші йому повинні виплатити не пізніше наступного дня, коли він надасть вимогу про розрахунок.

- Перед виплатою коштів роботодавець повинен письмово повідомити про   нараховані суми. Якщо працівник погоджується, то варто, аби він підписав папірчик, що він згоден. Це вбереже роботодавця в подальшому, якщо працівник вирішить, що йому недоплатили. Якщо працівник не погоджується з сумою до виплати, то все одно повинен виплатити неоспорювану суму. А вже потім, якщо суд прийме рішення на користь працівника, доплатити, - пояснює директор.

Також варто наголосити на тому, що потрібно виплатити працівникові при звільненні.

 - Це є виплата заробітної плати, нарахованої на день звільнення, та виплата компенсації за дні невикористаної відпустки, - все є просто, але Мар’яна Кавин знає, де лежать підводні камені.

Вона нагадала, що жінкам, які мають двох і більше дітей до 15 років, належить ще десять додаткових відпускних днів у році.

- Причому вона на них має право, навіть якщо вона пропрацювала, бодай, один день на підприємстві. Наприклад, жінка виходить на роботу 31 грудня 2016 року. Тож ті 10 календарних днів їй належать за 2016 рік. А якщо вона буде звільнятися 1 січня 2017 року, то їй належать ще 10 календарних днів додаткової відпустки за 2017 рік, - Мар'яна Кавин зазначила, що в таку ситуацію можуть потрапити працівниці, які тривалий час перебували у декретних відпустках.

Що ж буде, якщо працедавець неналежно розрахується зі звільненим працівниками? На нього чекають штрафи. 

- Державна служба України з питань праці каже, що в разі недотримання вимоги проведення розрахунку з працівником в день звільнення, до юридичних і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, застосовують штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати, зараз це – 3200 гривень. Хоча я вважаю, що тут є недотримання гарантій в оплаті праці і відповідальність тут складе 32 тисячі гривень, - каже аудитор.

Також підприємство або винну у несвоєчасній виплаті коштів особу можуть оштрафувати від 510 до 1700 гривень. А якщо це порушення повториться впродовж року ще раз або ж буде вчинене щодо неповнолітнього, вагітної чи одиноких батька/матері, то штраф уже складатиме від 1700 до 5100 гривень.

- Крім того, Кримінальним кодексом Україні передбачено, що безпідставна невиплата заробітної плати карається штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімальних доходів громадян або виправними роботами,  або позбавлення волі на строк до двох років. Але це вже вирішує суд, - попередила роботодавців Мар'яна Кавин.

Щоби не потрапити під дію всіх цих покарань, аудитор радить роботодавцеві в день звільнення видати трудову книжку та зробити повний розрахунок. Але перед такою виплатою повідомити працівника письмово про нараховані суми.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

18:07 21 квітня 2017 р.

Майже 5 млн грн скерують на загальнобудинкові лічильники води

Сьогодні виконавчий комітет ЛМР затвердив Інвестиційну програму ЛМКП «Львіводоканал» на 2017 рік. Ця програма була затверджена у 2016 році. Однак, у зв’язку з тим, що Національна комісія внесла зміни, а саме збільшили розмір Інвестиційної програми «Львівводоканалу» з 68 млн. грн. до 74 млн. грн., виконавчий комітет перезатвердив програму вже із внесеними змінами.

Рубрика: Економіка

  • 2
  • 711

22:06 14 квітня 2017 р.

Перелік доріг, які цьогоріч відремонтують за кошти з обласного бюджету, погоджено. Інтерактивна карта

13 квітня на засіданні профільної комісії погодили переліки об'єктів доріг, будівництво, реконструкція та ремонт яких пропонується здійснювати у цьому році в межах "Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, на 2017 рік".

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 1005

20:21 14 квітня 2017 р.

На Львівщині майже вдвічі збільшилася кількість вакансій

Станом на 01.04.2017 року на одне вільне місце праці на Львівщині в середньому претендували 4 особи (у 2016 р. – 9). Майже вдвічі збільшилася кількість вакансій: у базі даних нараховувалося 4,2 тис. пропозицій роботи, тоді як на початку минулорічного квітня було 2,4 тис.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 1041

20:30 10 квітня 2017 р.

На Львівщині ремонтуватимуть дороги в десяти напрямках

На Львівщині торік збудували найбільшу кількість доріг в Україні за найнижчою ціною. Про це свідчать результати моніторингу щодо будівництва доріг в Україні. Такі дані озвучив міністр інфраструктури України Володимир Омелян у межах робочої поїздки на Львівщину у вівторок, 10 квітня.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 1011

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чумак про антикорупційні гальма

Рубрика: Політика

Держстоматологію у Львові збережуть?

Рубрика: Медицина

Росія розвалює Україну зсередини

Рубрика: Політика

Мери міст Львівщини про львівське сміття

Рубрика: Економіка

Самоврядування у стоматології

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу