Депутати Львівської міськради дізналися про ТЕО сміттєпереробного заводу

17:00 14 вересня 2017 р.

  • 0
  • 732

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря представив на сесії ЛМР техніко-економічні обґрунтування вибору технології заводу з переробки сміття, який будуватимуть за кошти ЄБРР.

Про це повідомили сьогодні, 14 вересня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Експерти провели морфологічний тест складу сміття і дійшли до висновку збудувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів. Також на сесії зазначили, що суму кредитних коштів ЄБРР збільшили з 25 мільйонів євро до 30 мільйонів євро, однак сума грантових коштів не змінилась».

Директор комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря поінформував: «Місто Львів обрало технологію поводження з відходами. У червні наші консультанти зробили морфологічний тест складу твердих побутових відходів – це дуже важливо, адже ми вперше отримали актуальні реальні дані, які були використані для того, щоб адаптувати техніко-економічні обґрунтування, які на той час ми вже мали. Ця технологія внесла певні корективи: у нас великий склад органічних відходів та вторинної сировини».

Вадим Ноздря також зазначив: «У нас є не більше двох років на те, щоб побудувати комплексне рішення, яке загалом дозволить вирішити цю проблему, що склалась в місті. На сьогоднішній день ми обмежені до джерел фінансування. ЄБРР відгукнувся на наші обґрунтовані пропозиції збільшити об’єм кредитних коштів і ця сума вже складає 35 млн євро, тобто на п’ять мільйонів євро більше. Кредитна складова збільшилась, а грантова не змінилась – 10 мільйонів євро».

Директор комунального підприємства також повідомив: «Ми мали обрати технологію, яка буде мати прогнозований підйомний тариф на перероблення і утилізацію твердих побутових відходів. Ми з колегами побачили в країнах, які мають схожу морфологію сміття, де є недостатньо розвинена система роздільного збору, що там працює одна система. Тому ми вирішили будувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів».

Вадим Ноздря також запевнив: «Перша частина заводу матиме лінію механічного сортування (дві лінії потужністю 120 тисяч тонн щороку), друга – біо-стабілізаційні тунелі (нам потрібно буде 10-12). У програмі «Zero Waste», яка затверджена у Львові, дуже мудро було зазначено, що відходи розділено на дві фракції: на сухе і вологе сміття. Дуже важливим для полегшення технологічного циклу на заводі може стати відділення скла. Я відмітив для себе, що Львів є на декілька кроків попереду, ніж всі міста України з точки зору готовності населення до реальної зміни поведінкових підходів, звичок у частині сортування».

Директор комунального підприємства також поінформував: «Стосовно питання рекультивації полігону, у нас є уява, як це фінансувати. На це нам європейські фонди дають сім-дев’ять мільйонів євро. Але завод має працювати паралельно. Ми маємо великий вміст будівельного сміття, воно потрапляє в контейнери – це до 15%. Місто має створити майданчики для будівельного і великогабаритного сміття. Треба створити інфраструктуру і ми це будемо робити. Ресурси на рекультивацію полігону і на будівництво заводу є».

Про це повідомили сьогодні, 14 вересня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:37 20 вересня 2017 р.

За благодійний подарунок знімуть три податки і один збір

Якщо благодійник може надати комусь гроші, подарунок чи послуги, то він змушений ще й сплатити податки. Не обкладаються податками будь-що тільки на суму не вище, ніж 800 гривень. Якщо благодійність оцінюють у вищу суму, то доведеться сплатити податок на прибуток, податок на додану вартість, ПДФО та військовий збір.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 306

16:11 20 вересня 2017 р.

ЛМР скасувала 42 тендери на понад 200 мільйонів гривень

42 тендери на загальну вартість понад 200 мільйонів гривень, які оголосила Львівська міська рада на різні види закупівель та послуг за державні кошти, були скасовані або не відбулися.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 393

15:59 20 вересня 2017 р.

Львівський чиновник розповів про схеми в «Prozorro»

У першому півріччі цього року у Львівській області проведено 21 771 закупівелю за державні кошти в системі «Prozorro». Це дало можливість зекономити один мільярд 106 мільйонів гривень.

Рубрика: Економіка

  • 1
  • 906

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Адаптація переселенців на Львівщині

Рубрика: Політика

“Бухгалтерська правда”-19 для всіх

Рубрика: Економіка

Prozorro на Львівщині

Рубрика: Економіка

“Читанка для діточок” для львівських шкіл

Рубрика: Освіта і наука

Родинний бізнес чи політична доцільність?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу