Депутати Львівської міськради дізналися про ТЕО сміттєпереробного заводу

17:00 14 вересня 2017 р.

  • 0
  • 1215

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря представив на сесії ЛМР техніко-економічні обґрунтування вибору технології заводу з переробки сміття, який будуватимуть за кошти ЄБРР.

Про це повідомили сьогодні, 14 вересня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Експерти провели морфологічний тест складу сміття і дійшли до висновку збудувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів. Також на сесії зазначили, що суму кредитних коштів ЄБРР збільшили з 25 мільйонів євро до 30 мільйонів євро, однак сума грантових коштів не змінилась».

Директор комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря поінформував: «Місто Львів обрало технологію поводження з відходами. У червні наші консультанти зробили морфологічний тест складу твердих побутових відходів – це дуже важливо, адже ми вперше отримали актуальні реальні дані, які були використані для того, щоб адаптувати техніко-економічні обґрунтування, які на той час ми вже мали. Ця технологія внесла певні корективи: у нас великий склад органічних відходів та вторинної сировини».

Вадим Ноздря також зазначив: «У нас є не більше двох років на те, щоб побудувати комплексне рішення, яке загалом дозволить вирішити цю проблему, що склалась в місті. На сьогоднішній день ми обмежені до джерел фінансування. ЄБРР відгукнувся на наші обґрунтовані пропозиції збільшити об’єм кредитних коштів і ця сума вже складає 35 млн євро, тобто на п’ять мільйонів євро більше. Кредитна складова збільшилась, а грантова не змінилась – 10 мільйонів євро».

Директор комунального підприємства також повідомив: «Ми мали обрати технологію, яка буде мати прогнозований підйомний тариф на перероблення і утилізацію твердих побутових відходів. Ми з колегами побачили в країнах, які мають схожу морфологію сміття, де є недостатньо розвинена система роздільного збору, що там працює одна система. Тому ми вирішили будувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів».

Вадим Ноздря також запевнив: «Перша частина заводу матиме лінію механічного сортування (дві лінії потужністю 120 тисяч тонн щороку), друга – біо-стабілізаційні тунелі (нам потрібно буде 10-12). У програмі «Zero Waste», яка затверджена у Львові, дуже мудро було зазначено, що відходи розділено на дві фракції: на сухе і вологе сміття. Дуже важливим для полегшення технологічного циклу на заводі може стати відділення скла. Я відмітив для себе, що Львів є на декілька кроків попереду, ніж всі міста України з точки зору готовності населення до реальної зміни поведінкових підходів, звичок у частині сортування».

Директор комунального підприємства також поінформував: «Стосовно питання рекультивації полігону, у нас є уява, як це фінансувати. На це нам європейські фонди дають сім-дев’ять мільйонів євро. Але завод має працювати паралельно. Ми маємо великий вміст будівельного сміття, воно потрапляє в контейнери – це до 15%. Місто має створити майданчики для будівельного і великогабаритного сміття. Треба створити інфраструктуру і ми це будемо робити. Ресурси на рекультивацію полігону і на будівництво заводу є».

Про це повідомили сьогодні, 14 вересня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:49 25 травня 2018 р.

Стартапи обіцяють узаконити

В Україні діють дві тисячі стартапів, які зібрали два мільярди доларів. Проте в законодавстві Україні дотепер немає термінологічного визначення «стартапу».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 216

11:33 25 травня 2018 р.

Сьогодні у Львові відкриють перший в Україні Центр підтримки технологій та інновацій

Про це сьогодні, 25 травня, під час прес-конференція на тему «Створення у Львові Центру підтримки технологій та інновацій. Початок формування мережі Центрів в Україні. Головні положення законопроекту про розвиток інновацій» повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 837