Від Президента вимагають зброї для населення

10:28 10 жовтня 2014 р.


Фото: Radiosvoboda.org

В Асоціації власників зброї напрацювали текст законопроекту «Про цивільну зброю» і звернулися до президента Петра Порошенка з вимогою зробити все можливе для реєстрації, розгляду та ухвалення Верховною Радою цього закону.

Воєнні дії на території України наводнюють мирні регіони зброєю, яка потрапляє переважно до рук злочинців, заявляють в Асоціації власників зброї. Там вимагають від Президента зробити все можливе, щоб парламент ухвалив закон, який зробить законослухняних громадян більш захищеними у такій ситуації – дозволить населенню носіння пістолетів. Утім, противники такої новації свою позицію пояснюють також тим, що в Україні відбуваються воєнні дії.

«Держава практично втратила контроль за обігом зброї серед населення, і, очевидно, така ситуація буде погіршуватись», – стверджують в Асоціації власників зброї. – Вже тепер зростає кількість злочинів, скоєних з використанням нелегальних «стволів». А з настанням холодів, через нестачу продовольства та руйнацію інфраструктури з Донбасу почнуть втікати озброєні бойовики, більшість із яких тепер не мислить інших видів заробітку, крім збройних пограбувань, вважають в асоціації».

І додають, що події останніх місяців виявили глибокі прогалини у системі безпеки та неспроможність правоохоронних органів захистити населення. В цій ситуації особливого значення набуває питання самооборони громадян. Відтак в Асоціації власників зброї напрацювали текст законопроекту «Про цивільну зброю» і звернулися до президента Петра Порошенка з вимогою зробити все можливе для реєстрації, розгляду та ухвалення Верховною Радою цього закону.

«Законодавче врегулювання легального володіння зброєю законослухняними громадянами є питанням збереження життя не тільки українців, але України в цілому», – наголошує керівник юридичної групи з розробки законопроекту Владислав Збаранський.

«Цей закон має стати або останнім законом, який ухвалить ця Рада, або першим, який ухвалить наступна Рада. Мова не йде про роки, навіть не про місяці, питання тижнів. Чому ми звертаємося до президента? Це єдина людина, яка може вплинути на ситуацію. Він отримав безпрецедентну довіру з боку українців. Якщо ця довіра є односторонньою, вона буде зруйнована дуже швидко. Ми хочемо, щоб він зробив свій історичний внесок у здобуття українцями права на самозахист», – каже Збаранський.

Проект закону передбачає дозвіл на приховане носіння короткоствольної зброї: пістолетів та револьверів. Йдеться не про вільне використання зброї, а про володіння з певними обмеженнями після отримання відповідних ліцензій повнолітніми, працездатними та психічно врівноваженими громадянам за умови навчання та складання іспитів, наголошують експерти.

«Зловмисник завжди знайде зброю»

Утім воєнні дії в Україні наводить як і аргумент проти легалізації зброї. «Нині легалізовувати вогнепальну зброю в Україні категорично не можна, – заявляє заступник генерального прокурора Олексій Баганець.

«В нашій державі йде війна. Коли це потрібно держава дозволяє для захисту країни отримати вогнепальну зброю. Другий момент – масово зброя, яка здобута під час бойових дій, на превеликий жаль, розтікається по всій країні. Тобто в нас і так на сьогоднішній день маса не облікованої зброї на руках у громадян. На превеликий жаль, народ України зубожіє. Коли зброя буде вільно у продажу, то не виключено, що цю зброю будуть використовувати у злочинних цілях», – вважає Баганець.

У Асоціації власників зброї зазначають, що зловмисник завжди може знайти зброю на чорному ринку, тим більш тепер, коли зброю завозять з зони бойових дій. Але навіть бандит, озброєний кулеметом чи гранатометом, не так легко наважиться грабувати магазин чи відділення банку, коли розумітиме, що серед покупців чи клієнтів може бути кілька людей з пістолетами. Саме тому, як свідчить світова практика, дозвіл для населення на приховане носіння короткоствольної зброї зменшує кількість насильницьких злочинів, зауважують експерти.

«Загалом йдеться про відновлення базових прав і свобод українців», – відзначає голова наглядової ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

«Саме за свої права і свободи, а не за зміну одного президента на іншого, українці в цьому столітті вже двічі влаштовували революції, наголошує він. Відтак, надання українцям права на самозахист може стати одним з основних надбань Революції Гідності», – вважає Учайкін.

«Є антизброярське лобі, а є зброярське лобі. Зброярське лобі чомусь в усьому світі представлене громадськими організаціями, а антизброярське лобі завжди представлене владою, державою, яка намагається забрати у людей ці права. Чому? Тому що неозброєних людей контролювати простіше», – зазначає Учайкін.

Нині в Україні у населення понад мільйон одиниць зареєстрованої зброї (переважно мисливської). Водночас кількість нагородних пістолетів, за словами експертів, не можуть назвати ані у Службі безпеки, ані в міністерствах оборони та внутрішніх справ, тобто в жодному відомстві, що має право видавати такі нагороди. А скільки нині в Україні нелегальної зброї залишається лише здогадуватися, кажуть експерти.

Про це повідомив у сьогоднішній публікації «Від Порошенка вимагають зброї для населення» на сайті «Радіо Свобода» журналіст Дмитро Баркар.

dailylviv.com

Одесу атакують ракети і дрони, лунають вибухи. Влучання в будинок в центрі міста

Студенти Львівської політехніки поскаржилися на умови навчання, проживання в гуртожитках і студентську їдальню, яка не працює з 2020 року

Жив у Франції, на війну повернувся в Україну. Львів прощається з Тарасом Угерою

Meta Platforms оштрафували за зловживання на користь Facebook Marketplace

Чому споживач одержує три платіжки за один газ

В Україні про повітряні загрози попереджатимуть тривимірні радари

Пасажирам у Львові шкода готівки на громадський транспорт

Скільки тисяч вчителів бракує Львівщині - дослідження

У Львові нагородили і преміювали 20 найкращих акторів, музикантів та менеджерів (фото)

Повербанк на колесах. Замість гучного генератора - тихий електромобіль

З військової служби звільнятимуть тих, хто втратив на війні неповнорідних брата чи сестру

У парку Франка вакцинували від сказу майже 150 котів та собак

Судитимуть жительку Шептицького, яку обвинувачують у вбивстві співмешканця

У Стрию загорівся автобус з пасажирами

Зупинку на вулиці Дорошенка у Львові переносять, щоб підлаштувати її під швейцарські трамваї

Львівський обласний госпіталь ветеранів війн очолив лікар-хірург з Вознесенська

Завтра 8-річний ерудит з Львівщини встановлюватиме рекорд України

ЄС просить Байдена збільшити підтримку України до президентства Трампа

Майже ₴700 тис. на закупівлю дронів повернули Стрийській громаді

У Дрогобицькому педуніверситеті у пам’ять про двох захисників встановили меморіальні таблиці

Екологи просять Папу не встановлювати різдвяну ялинку

Податківець два роки отримував зарплату, вдаючи військового

На Донеччині окупанти розстріляли цивільну жінку

Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Львова і Трускавця

У Львові затримали водія маршрутки, позбавленого за п'яну їзду посвідчення

В Україні продовжує рости споживання світла. Рятуватиме імпорт з чотирьох країн

Синоптики на вихідні заповідають в Україні потепління до +12°

У Польщі бус з українцями влетів у загородження. Усіх постраждалих гелікоптером доправили до лікарні

АРМА розшукало перші активи посадовців Міненерго

На Львівщині затримали водія маршрутки, який нецензурно лаявся і виганяв пасажира

14 листопада - апостола Пилипа, завтра - пилипівський, різдвяний піст

На Львівщині затримали водія, який вчинив смертельну ДТП і втік

90-річна пішохідка загинула у Яворові

З 59 шахедів, запущених рф по Україні, 38 зникли з радарів

90% опіків тіла отримав чоловік, який гасив пожежу у гаражі на Львівщині

Олександр Скарбик, Роман Дорош, Альберт Ябонжі, Степан Рибойчук, Ігор Легкий навіки спочинуть на Львівщині

Олена Шуляк розказала, як влада допомагає ветеранам створювати власний бізнес

ZEN скасовує комісії на перекази в Україну: спеціальна акція до 23 листопада

Зеленський не підписав і не ветував 47 ухвалених Верховною Радою законів. Перелік

З 15 листопада військовим дозволили за власною ініціативою переводитися з частини в частину частині. На відповідь - 72 години