22:26 3 грудня 2014 р.
Фото: ua.korrespondent.net
Відео: Львівський прес-клуб
Технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин повідомив у середу на прес-конференції: «Часто на виконання розпорядження «Укренерго» маємо 10 хвилин».
Технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин повідомив сьогодні, 3 грудня, на прес-конференції: «Поки що не налагоджена система аварійних відключень. Оскільки припинення та відновлення подачі електроенергії здійснюється за спецрозпорядженням диспетчера «Укренерго», обленерго не може проінформувати споживачів заздалегідь про час дії аварійного відключення».
«Львівобленерго» скерувало листа до Мінпаливенерго з пропозиціями навести лад щодо часу вимкнень електроенергії, щоб можна було про це заздалегідь повідомити споживачі», – зазначив також Романишин. За його словами, на введення в дію графіка аварійних вимкнень часто дається 10-15 хвилин, тому повідомити заздалегідь споживачів, які потрапляють у ті чи інші черги вимкнення, неможливо.
«Основна проблема, яка зараз існує – це те, що ми не можемо наразі заздалегідь повідомити споживачів, коли графіки аварійного відключення будуть введені. Поки що вона перебуває у стадії розгляду і вирішення. Але вже другий день ми виконуємо розпорядження центральної диспетчерської служби Західної енергосистеми ДП НЕК «Укренерго», і вимикаємо енергопостачання у той час, коли нас зобов’язали. Думаю, найближчим часом буде наведено лад у цьому питанні», – повідомив також Романишин.
Технічний директор «Львівобленерго» також зауважив, що графіки регульованої подачі електроенергії «Львівобленерго» не може запроваджувати самовільно. «Ми мусимо це погоджувати з державним регулятором», – пояснив він.
Відтак «Львівобленерго» звертається до споживачів з проханням: «По можливості не користуйтеся ліфтами. Лікарні та комунальні підприємства, перевірте готовність ваших резервних джерел живлення. Мешканці, вимикайте всі електропобутові приладі з електромережі, коли виходите з дому та загалом раціонально використовуйте електроенергію».
Про це інформує інтернет-видання «іPress.ua».
Нагадуємо, що Національна енергетична компанія «Укренерго» з 1 грудня 2014 застосувала графіки аварійних відключень для всієї території України. Графіки аварійних відключень застосовані через необхідність забезпечити надійну роботу об'єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між виробництвом і споживанням електроенергії, для запобігання порушення гранично допустимих режимів роботи гідроелектростанцій і водосховищ України.
За повідомленням ПАТ «Львівобленерго», аварійне відключення електроенергії буде застосовуватися орієнтовно до 5 грудня. Саме цього дня планується запуск енергоблоку Запорізької АЕС.Проте «Львівобленерго» прогнозує, що відключення повторюватимуся і надалі, зважаючи на ситуацію в Україні».
Натомість у прес-центрі (відділі корпоративних зв'язків) «Львівобленерго» розповіли сьогодні, 3 грудня:
«Енергопостачальна компанія «Львівобленерго заявляє про неможливість попередження споживачів про плановані аварійні відключення електроенергії, введені 1 грудня. Про це йдеться в повідомленні компанії.
«У зв'язку з ускладненням ситуації з дефіцитом потужності в Об'єднаній енергосистемі України 1 грудня за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби Західної енергосистеми Національної енергетичної компанії «Укренерго» введені в дію графіки аварійних відключень «Львівобленерго» у Львові та усіх районах області з 1 по 4 чергу сумарною потужністю 64 МВт», – йдеться у повідомленні.
Припинення дії графіків відключень буде здійснено за спеціальним розпорядженням «Укренерго» після входження області в дводенний ліміт потужності споживання - 773 МВт. 1 грудня у Львові було відключено світло на деяких вулицях, через що призупинили роботу окремі ринки, магазини та установи.
Технічний директор «Львовоболенерго» Володимир Романишин пояснив, що графік аварійних відключень розбитий на 10 черг, а диспетчер повідомляє, скільки з них потрібно відключити (з першої по четверту, або всі 10). «Головна проблема – ми не можемо заздалегідь попередити споживачів, коли графіки аварійного відключення будуть введені. Ми розуміємо цю проблему. Вона у стадії вирішення», – сказав Романишин.
З його слів, обленерго в середу скерувало звернення до Мінпаливенерго з пропозицією навести в цьому порядок, щоб компанія могла попереджати споживачів про відключення. При цьому, за словами керівника відділу корпоративних зв'язків «Львівобленерго» Галини Єлісєєнко, графіки аварійних відключень розробляються енергопостачальними компаніями щороку на випадок дефіциту потужності споживання.
З її слів, область повинна укластися в ту потужність, яку їй доводять, наприклад 800 МВт, зараз же ліміт 730 МВт. Якщо область починає споживати більше, то в першу чергу включаються графіки регулювання підприємств.
У разі, якщо цього не достатньо, то приходить команда диспетчера Західної енергетичної системи, про те, яку чергу потрібно відключати, причому йдеться не про конкретні вулиці, а про мегавати. Як повідомляло агентство, Національна енергетична компанія «Укренерго» з 1 грудня застосувала графіки аварійних відключень для всієї території України».