У Львові на вечорі вдячності вшанували світлих людей

16:33 16 листопада 2024 р.

У Будинку офіцерів героям сюжетів ТРК «Перший Західний» - саме військовим, сім'ям загиблих військовослужбовців, громадським діячам, волонтерам - вручили нагороди «Світле Серце вдячності».

Напередодні, 15 листопада, в Будинку офіцерів відбувся вечір вдячності «Світлі люди», організований телерадіокомпанією "Перший Західний". Подія була приурочена до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, аби висловити подяку тим, завдяки кому щодня наближається перемога України. Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com.

На події були присутні військові, ветерани, волонтери, медики, рятувальники, енергетики, а також герої сюжетів «Першого Західного», яким вручили нагороди «Світле Серце вдячності».

Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, уже вдруге телерадіокомпанія «Перший Західний» в особливий спосіб відзначає професійне свято усіх радійників й телевізійників: даруючи вдячність Людям, які, у складний для нашої держави час, роблять особливі вчинки і стають світлом для інших.

«Дякую справжнім людям дії, які отримали «Серця Вдячності» цього разу: ветерану російсько-української війни Ігорю Сабадашу, керівниці волонтерських ініціатив для незрячих Оксані Потимко, співорганізатору ініціативи «На щиті» Юрію Кулику, батькам-героям Ірині та Михайлу Процикам, які виховують 16 дітей, волонтеру й реабілітологу Олексію Кушнєру, письменниці й волонтерці Ірині Вовк, військовій медикині Марʼяні Мамоновій, яка вагітною перебувала у ворожому полоні, а зараз допомагає проходити реабілітацію нашим оборонцям.

Вічна пам’ять Богданові Маркевичу – викладачеві і журналісту, який віддав життя, захищаючи нашу країну. Глибокі співчуття його родині, зокрема батькові, який отримав відзнаку від його імені. Пам'ятаємо про усіх, хто загинув від рук росії.

Історії цих Героїв – це ще одне важливе нагадування, наскільки нелегко залишатися людиною у важких обставинах і наскільки необхідно це робити.

Дякую й тим гідним людям, які вручали нагороди: експертові з комунікації Вікторові Гальчинському, музикантові, учаснику «Піккардійської Терції» Славкові Нудику, настоятелю Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отцеві Тарасові Михальчуку, Герою України Юрію Жуковцю, керівнику офісу дітей та молоді «ДІйМО» Кирилу Невдосі, чемпіону світу з пауерліфтингу Павлу Кордіяці та письменниці й редакторці Оксані Думанській.

Особлива подяка Першому Західному і Ользі Цап за цей вечір. Ви допомагаєте формувати суспільство, яке здатне бачити, відчувати, розуміти та діяти.

Разом ми сильні. Разом – все подолаємо», – розповів Максим Козицький.

Детальніше про героїв:

Ігор Сабадаш – фермер, захисник України, учасник бойових дій, який від початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року зосередився на захисті країни. Перед тим як вирушити на фронт, Ігор передав всю худобу своїм друзям, показавши приклад самопожертви заради країни. У ході бойових дій зазнав поранення і наразі проходить реабілітацію. Попри це, він продовжує займатися фермерством і активно допомагає побратимам, залишаючись прикладом сили духу та відданості Україні.

Оксана Потимко – громадська діячка, яка присвятила своє життя допомозі людям з порушеннями зору. Вона очолює Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами при Національному університеті «Львівська політехніка». Однією з головних цілей Оксани є створення у Львові інклюзивного середовища, яке буде зручним для всіх, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Вона займається розробкою програм, що полегшують життя людей з порушеннями зору, і сприяє підвищенню рівня їхньої самостійності та соціальної активності.

Богдан Маркевич – науковець, журналіст і герой, який віддав своє життя за свободу України. До війни він працював асистентом кафедри мови медіа факультету журналістики у Львівському національному університеті імені Івана Франка. З початком повномасштабної російсько-української війни Богдан приєднався до лав Збройних Сил України, щоб боронити свою державу. Він загинув 28 вересня цього року у віці 38 років під час виконання бойового завдання.

Юрій Кулик – волонтер із багаторічним досвідом, який з вересня 2023 року працює у проєкті «На щиті». Його робота полягає в поверненні на батьківщину загиблих воїнів. Також  надає підтримку під час спілкування з родинами загиблих воїнів. Активно займається волонтерською діяльністю ще з 2014 року, разом із командою проєкту «На щиті» сприяє збереженню пам'яті про полеглих. 

Михайло та Ірина Процики – батьки 16 дітей, які з 2008 року створили прийомну родину. Одним із їхніх прийомних синів був Богдан Рільник, який загинув, захищаючи Україну на фронті. Його смерть стала великою втратою для родини, але Михайло та Ірина продовжують підтримувати пам'ять про нього і допомагають іншим дітям, намагаючись забезпечити їм найкращі умови для життя та розвитку.

Олексій Кушнєр – колишній військовослужбовець батальйону «Азов», який після служби в армії активно займається організацією туризму та реабілітації для ветеранів. Він організовує та проводить для своїх побратимів походи гірськими туристичними маршрутами Карпат, використовуючи методи горотерапії для психологічного відновлення. Його ініціативи також сприяють формуванню згуртованості серед ветеранів та покращенню їх психологічного стану через активний відпочинок та взаємопідтримку.

Мар’яна Мамонова – українська медикиня та військовослужбовиця, капітан Медичної служби Збройних сил України. Під час оборони Маріуполя була на території «Азовсталі», рятувала поранених навіть у найскладніших умовах. Коли «Азовсталь» була оточена російськими військами, Мар’яна була вагітною, але продовжувала виконувати свої обов'язки, рятуючи життя своїх побратимів. Потрапила в полон, однак повернулася в Україну 22 вересня 2022 року після важкого періоду неволі. Після повернення додому Мар’яна заснувала власний благодійний фонд, мета якого – допомагати військовим, пацієнтам та їхнім родинам, а також сприяти реабілітації постраждалих від війни

Ірина Вовк – журналістка, волонтерка та очільниця благодійного фонду «24», який підтримує українських військових та їхні родини. Вона активно займається польовою журналістикою, знімаючи репортажі про події війни в Україні. Ірина Вовк є автором книг, які висвітлюють події війни на сході України та важливі соціальні питання. Її книжки зокрема зосереджуються на реальних історіях людей, які пережили жахи війни та поневолення. 

Під час заходу гості мали змогу насолодитися насиченою музичною програмою, яка включала виступи танц-театру «Життя», яскраві номери від Анастасії та Павла Табакових, чарівний спів SOWA, проникливі пісні Ірини Долі, а також мелодійні композиції дуету «Ріка Життя».

«Вечір вдячності» — це нагадування, що герої серед нас, і завдяки їхнім щоденним подвигам наша країна впевнено крокує до перемоги», – зазначила директорка ТРК «Перший Західний» Ольга Цап.

Цей вечір став даниною поваги, натхненням і вдячністю всім, хто тримає Україну на шляху до свободи та миру.

dailylviv.com

Уперше норвезькі F-35 піднялися в небо під час масованої ракетної атаки рф по Україні

Третина озброєння, яке використовують Сили оборони, – українського виробництва

Роман Лукач, Олег Сенишин. Львівський сурмач на площі Ринок зіграє для них прощальну мелодію

Десяткам тисяч українців, які перебувають за кордоном, видадуть паспорти

Сервісні центри МВС змінюють правила з 4 лютого

Дев'ять умов для оформлення ДТП без участі поліції

Сім днів, щоб подати заявки на будівництво й ремонт укриттів у школах і профтехах

У Львові споруджують «Любінське сяйво», якого ще не бачила Україна

Львівська ОВА шукає директора департаменту економічної політики. Обіцяє 35-42 тис грн

Реєстр збитків для України прийматиме заяви про смерть найближчих родичів

Зеленський порадив майбутньому президенту Польщі вчитися воювати

Через рік орендар не матиме права прямого викупу державного і комунального об’єктів

Майже половина перевізників Львівщини порушує автотранспортне законодавство

Майбутній держсекретар США змінив свою думку щодо України

Систему охорони психічного здоровʼя в Україні по-новому узаконили

Україна і Британія підписали угоду про 100-річне партнерство

17 січня для бездомних у Львові знову працюватиме «Автобус турботи»

Генштаб офіційно підтвердив ураження нафтобази «Ліскінська» у Воронезькій області рф

До суду передали справу Гринкевича про закупівлю неякісного одягу для ЗСУ на понад ₴1 млрд

Перед тим як втекти, росіянин, який незаконно перебував в Україні, «для сміливості» випив і побився з ромами

Потужна циклонічна депресія визначатиме завтра погоду на Львівщині

Мешканець Львіщини поділився невдалим досвідом переплисти крижану Тису (відео)

Цифровий, автомобільний та вітражний хаби запрацювали у львівських ПТУ

Підірвали колію під час руху військового ешелону. СБУ затримала зрадників

У Львові вже закомпостували майже 7 тонн різдвяних ялинок

Львівською політехнікою управлятиме штучний інтелект

Упродовж трьох ночей перекриватимуть проїзд вулицею Сахарова у Львові

Командир військової частини безпідставно нарахував підлеглим майже ₴6 млн бойових доплат

До Києва з візитом прибув міністр оборони Італії

Поляк намагався вивезти з України 17 раритетних книг

В Україні стабілізувалося споживання електроенергії

Екскомбриг бригади ТРО нарахував майже ₴1 млн доплати своїй дружині за нібито участь у бойових діях

26-річний піхотинець з Львівщини повернувся з російського полону

Трамп має намір закінчити війну шляхом поступок путіну

На Курщині українці полонили 27 російських військовослужбовців (відео)

55 шахедів атакували 11 областей України, є пошкодження

У Воронезькій області внаслідок влучання дронів горить нафтобаза

Водій вантажівки з Дніпропетровщини не розминувся з водійкою легковика з Вінниці. ДТП на Львівщині

Україна атакувала Тамбовський пороховий завод

Віталій Черніков, Андрій Беднарчик, Дмитро Ганжа, Володимир Мацьків. Львівщина хоронить Героїв