12:44 18 квітня 2016 р.
Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»
В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР закликають не торкатись підозрілих предметів.
«У суботу у Львові виявили два артилерійські снаряди, фугасну авіаційну бомбу часів Другої світової війни та сучасний патрон до стрілецької зброї», – повідомили сьогодні, 18 квітня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також поінформували:
«Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, у суботу, 16 квітня, трапились три події надзвичайного характеру. Зокрема, 16 квітня об 11:19 під час проведення змагань із спортивного орієнтування в лісі неподалік вулиці Замарстинівської виявили 122-міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни війни. Місце події огородили, виставили охорону. 16 квітня о 16:00 піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (Дрогобич) виявлений боєприпас вилучено та знешкоджено згідно встановленого порядку.
Своєю чергою, 16 квітня о 12:21 під час прибирання узбіч автодороги у Винниках виявили 76-міліметровий артилерійський снаряд та фугасну авіаційну бомбу ФАБ-100 часів Другої світової війни. Місце події огородили і виставили охорону. 16 квітня о 19:00 піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (Дрогобич) виявлені боєприпаси вилучено та знешкоджено згідно встановленого порядку.
Натомість 16 квітня о 8:57 на відстані 20 метрів від житлового будинку №28 на вулиці Чукаріна в Сихівському районі Львова виявили сучасний патрон до стрілецької зброї. Повідомлено правоохоронні органи і подано заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (Дрогобич) для вилучення та знешкодження виявленого боєприпасу.
У разі виявлення боєприпасів або предметів, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно: зберігати спокій; негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП); за можливістю попередити про підозрілий предмет осіб, які знаходяться поруч; позначити місце перебування предмета, а при можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо); негайно повідомити про знахідку чергові служби МНС та МВС за номерами 101,102 (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження ВНП);
не палити, не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню та предметами, що можуть його утворювати; не торкатись підозрілого предмету; у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення; очікувати на безпечній відстані від місця знаходження ВНП або предмета, схожого на нього, представників органів місцевої влади, МНС, МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Слід пам'ятати, що при виявленні ВНП або предметів підозрілого характеру, лише виконання заходів безпеки є гарантією того, що не станеться загибелі чи каліцтва людей».