У Львові домовилися співпрацювати керівники прикордонників України й Польщі

11:40 19 березня 2015 р.


Фото: dpsu.gov.ua

Як повідомили в четвер у прес-центрі Державної прикордонної служби, сьогодні, 19 березня, її голова Віктор Назаренко й керівник Прикордонною вартою Республіки Польща Домінік Трач підписали у Львові план розвитку співробітництва на 2015-2016 роки.

Сьогодні у Львові відбулася зустріч керівників прикордонних відомств України та Польщі Віктора Назаренка та Домініка Трача, під час якої вони обговорили питання співпраці на спільній ділянці кордону. Віктор Назаренко зазначив на початку свого виступу: «Відносини з Прикордонною вартою Республіки Польща були і залишаються для наc стратегічно важливими.  Традиційно наше співробітництво було сповнене взаєморозуміння, а діалог із польськими прикордонниками – завжди конструктивним. Переконаний, що ми зможемо підтримати та в подальшому розвинути співпрацю наших відомств, зберігаючи кращі традиції партнерства між прикордонниками України і Республіки Польща».

На порядок денний зустрічі виносилися питання обстановки на українсько-польському державному кордоні, стан реалізації попередніх домовленостей, функціонування пунктів пропуску, а також перспективи подальшої взаємодії тощо. Перед їх розглядом очільник Держприкордонслужби ознайомив свого колегу з ситуацією на сході України та адміністративній межі з тимчасово окупованою АР Крим, проте наголосив, що, не зважаючи на значну концентрацію сил і ресурсів відомства в цих регіонах, охорона кордону із країнами – членами ЄС, та з Польщею зокрема, залишається одним із основних пріоритетів нашого відомства. При цьому він відмітив ефективність прикордонної взаємодії, яка забезпечує належний рівень прикордонної безпеки та протидії протиправній діяльності.

У ході зустрічі керівники прикордонних відомств відмітили, що основними загрозами на спільній ділянці кордону залишаються незаконна міграція та контрабандна діяльність, особливо – переміщення сигарет. Однак впродовж останніх п’яти місяців, завдяки тісній співпраці відомств та посилення безпекової складової, вдалося суттєво знизити рівень протиправної діяльності.

Окрему увагу акцентували на активізації незаконного переміщення сигарет з використанням малих літаків та дельтапланів. Проте прикордонники по обидва боки кордону оперативно реагують на ці загрози та вживають належних заходів.

Позитивно було оцінено і результати спільного патрулювання. Разом з тим, в рамках подальшого співробітництва, запропоновано під час спільного патрулювання більш активно використовувати можливості технічних засобів охорони кордону.

Обговорювалося і питання співпраці оперативно-розшукових органів.

Прикладом ефективності цієї роботи може слугувати спільне викриття міжнародного каналу незаконного переправлення громадян Сирії на ділянці Мостиського прикордонного загону. Затриманих організаторів цього каналу засуджено до реальних строків позбавлення волі як в Україні, так і в Польщі.

Сторони також відмітили збільшення пасажирського і транспортного потоків протягом 2013-2014 років. Незважаючи на постійне зростання кількості осіб і транспорту, що перетинають  спільний кордон, забезпечено їх ритмічний пропуск. Це вдається завдяки злагодженій та чіткій роботі персоналу обох відомств. Крім того, за останні півтора року на спільній ділянці почали функціонувати 2 нових пункти пропуску («Грушів – Будомєж» та «Угринів – Долгобичув»).

Важливим є те, що у цих пунктах пропуску вже запроваджений спільний контроль і це є стратегічним напрямком співробітництва. Крім того, функціонування системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на спільному кордоні сприяє ритмічності роботи пунктів пропуску та дозволяє ефективніше реагувати на зростання потоків.

Позитивно також оцінено і функціонування контактних пунктів. Керівники прикордонних відомств також відмітили високий рівень співробітництва і з обміну статистичною та аналітичною інформацією. Зокрема практика проведення спільного аналізу ризиків та загроз дає можливість виважено оцінити та спрогнозувати розвиток обстановки на кордоні.

У ході обговорення головні прикордонні уповноважені зазначили, що завдяки високому рівню довіри та взаєморозуміння двостороннє співробітництво розвивається динамічно в усіх напрямках. Так, позитивно оцінено виконання протоколу про співпрацю навчальних закладів та реалізацію спільного проекту міжнародної технічної допомоги «Удосконалення сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби» та ін.

Віктор Назаренко також висловив щиру вдячність Домініку Трачу за організацію на території Республіки Польща відпочинку для сімей українських прикордонників, які вийшли з анексованого Криму, та дітей військовослужбовців, які брали участь в АТО.

По завершенню зустрічі Віктор Назаренко та Домінік Трач підписали план розвитку співробітництва між Державною прикордонною службою України і Прикордонною вартою Республіки Польща на 2015-2016 роки. Основним напрямком взаємодії на найближче майбутнє стане поглиблення співпраці щодо спільної охорони кордону, обміну інформацією, співпраці оперативних органів та протидії корупції.

Про це повідомили сьогодні, 19 березня, в прес-центрі Державної прикордонної служби України.

dailylviv.com

Байден назвав Зеленському два ключових елементи, які потрібні для перемоги України

Байден анонсував 8 мільярдів доларів військової допомоги Україні

Компанія Комарека і Козицького 20 років видобуватиме нафту і газ біля Меденичів

В повітрі борти стратегічної авіації росії. Загроза пусків ракет - ПС

Північно-Вівнянську площу 20 років експлуатуватиме «Стрийнафтогаз»

З 1 листопада електроенергія в Україні може суттєво подорожчати

У Самбірському районі роздадуть пільгові картки для проїзду у пасажирському транспорті

Американці профінансували ремонт дороги на кордоні з Угорщиною

Міський голова Львова Андрій Садовий вислухав 20 громадян, яким не допомогли його заступники

Мав стійку громадянську позицію, брав участь у Революції Гідності. Львів прощається з Максимом Романюком

У мерії Львова порахували, скільки людей скористалося вбиральнею у Ратуші

У львівській школі травмувався інструктор з вогневої підготовки

Пістолет - поштою. Зловмисник пересилав зброю, розібравши її на запчастини

На Львівщині урочисто передали 450 безпілотників для семи бойових підрозділів

Спільні молитви на трьох полях почесних поховань Личаківського кладовища у Львові

Гарний номер телефону: що це та для чого він потрібен?

Уночі Росія атакувала три енергооб'єкти

РФ здійснила вранці три пуски «Кинджалів» на Старокостянтинів

Адвокатка на Львівщині взяла гроші за вплив на суддю. Що пообіцяла

На найдовшій європейській міжнародній трасі «Е-40» поставлять яворівську «Пташку Перемоги» (відео)

Від чого з'являється карієс молочних зубів

Нове майно родичів Медведчука та Козака, яке намагались приховати, виявили на Львівщині

Аварія на магістральній тепловій мережі у Львові. Частина будинків у Шевченківському районі без гарячої води

Третю ракетну небезпеку на Львівщині скасували

Артоб'єкт «Пташка Перемоги» в стилі традиційної яворівської забавки встановлять на Львівщині (відеотрансляція)

Забудьте про біль у шиї з ортопедичною подушкою від Ortos

Росіяни втретє атакують Кинджалами Україну. Повітряна тривога на Львівщині

У схемі переважно жінки. Як техніку Apple переправляли через кордон на Львівщині (відео)

Закінчення другої пів годинної повітряної тривоги на Львівщині

У небі Росії - знову МіГи. На Львівщині лунає друга повітряна тривога

З яких з восьми відкритих джерел Львівської громади можна пити воду. Результати дослідження

Ракетна небезпека на Львівщині тривала 35 хвилин

У Кам'янка-Бузькій пожежники врятували з вогню сімох людей та кота

На Львівщині оголосили повітряну тривогу. Летять Кинджали

РФ вночі атакувала Україну ракетами та дронами. Скільки збила ППО

У Пустомитах пішохода, якого збила автівка, госпіталізували

Міорелаксанти: як вони допомагають при болях та спазмах

Михайло Борнатовський, Богдан Війтович, Іван Михальчук, Василь Боєв навіки спочинуть на Львівщині

Центр Івано-Франківська - без світла через атаку дронів

Франція підготує та повністю оснастить українську бригаду