Що й кому надають безплатно на вулиці Науковій, 59-61 у Львові

16:32 5 червня 2025 р.

Центр життєстійкості працює у форматі відкритого простору з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а у п’ятницю – до 16:00.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Центр життєстійкості у Львові на вул. Науковій, 59-61, який запрацював 23 травня на базі Центру соціальних послуг «Джерело», за перший тиждень відвідало 69 людей. Це простір, куди може звернутися кожен, хто потребує психологічної чи соціальної допомоги – і все це безкоштовно.

У безбар’єрному просторі фахівці надають соціальну та психологічну допомогу та підтримку багатодітним родинам, батькам, які самостійно виховують дітей, військовослужбовцям, ветеранам, переселенцям, людям у складних життєвих обставинах. Сюди мешканці зверталися, переважно, для отримання комплексної послуги щодо соціального захисту, медичних послуг, безоплатної правничої допомоги, отримання психологічної підтримки, зниження рівня тривожності і подолання гострого психоемоційного стану.

«Центр життєстійкості може стати у нагоді кожному. Основна мета роботи Центру – це відновлення психоемоційної рівноваги, підтримка. Відвідувачам можемо запропонувати підтримку у форматі індивідуальної консультації з психологом чи соціальним працівником, чи групову роботу. Ми формуємо за запитом кола взаємопідтримки. Люди гуртуються у таких групах і допомагають один одному. Ми йдемо за потребами громади», - коментує Уляна Стефак, керівниця Центру життєстійкості.

Зокрема, за період з 23 до 30 травня у Центр життєстійкості за комплексною послугою (соціальна, медична, реабілітаційна та правова допомога) звернулося 19 осіб. Для них фахівці провели оцінювання потреби, інформування про умови надання комплексної послуги щодо соціального захисту, медичних послуг, безоплатної правничої допомоги, проконсультували та проаналізували життєві ситуації, визначили основні проблеми, шляхи їх вирішення та склали план запобігання виникненню складних життєвих обставин, а також надали психологічну підтримку та допомогу як дорослим, так і дітям.

Упродовж першого тижня роботи у Центрі життєстійкості провели вісім заходів, серед яких тренінги на тему емоційного і психологічного розвантаження, емоційного інтелекту для підлітків, навчання для представників Львівської обласної ради за програмою, яка включає «Основи командної взаємодії», «Основи конфліктології та ефективної комунікації», «Емоційний інтелект».

Крім того, людям, які звернулись у Центр, надали психологічну підтримку з метою пошуку внутрішніх та зовнішніх особистісних ресурсів, які допомагають підвищити здатність до відновлення психологічного стану та запобігання розвитку постстресових розладів «Колесо балансу». А також провели навчання з використання прийомів емоційного та психологічного розвантаження, релаксаційних технік «Тепло всередині: простір спокою», арттерапію «Моє безпечне місце», захід з розвитку нових поведінкових моделей адаптації для психологічного відновлення та повноцінного функціонування «Повернення до себе: техніки релаксації та відновлення» тощо.

«Соціальних послуг багато не буває, особливо таких, що допомагають людям у складних життєвих обставинах відновити внутрішню рівновагу, знайти підтримку та відповіді на важливі питання. Ми щиро вдячні партнерам за те, що перший Центр життєстійкості у Львові вже працює та допомагає мешканцям: тут консультують, підтримують, навчають. Наразі триває робота над облаштуванням ще одного такого центру, і ми сподіваємося, що зовсім скоро зможемо відкрити новий простір допомоги на вул. Грінченка. Запрошуємо львів’ян приходити до Центру життєстійкості, звертатися за допомогою – не залишайтеся зі своїми труднощами наодинці», - коментує Ірина Кулинич, заступниця міського голови з гуманітарних питань. 

Центр життєстійкості працює у форматі відкритого простору з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а у п’ятницю – до 16:00. Графік подій, зустрічей і груп буде опублікувано на інформаційних ресурсах Центру «Джерело». Отримати допомогу чи інформацію щодо роботи Центру життєстійкості можна за адресою: вул. Наукова, 59-61, або за телефоном: 097 400 22 88.

Центр життєстійкості вдалося облаштувати та запустити в межах проєкт, що реалізується Львівським міським центром соціальних послуг і реабілітації «Джерело» спільно з ЮНІСЕФ, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ), через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ  «Кращий догляд для кожної дитини».

DailyLviv.com

Львівобленерго не оприлюднило графіки відключень світла 26 грудня

Корупція завдає Україні більшої шкоди, ніж російські обстріли - опитування

Безпрецедентна підтримка партій, які асоціюються з військовими та ветеранами - опитування

Російські далекобійні бомбардувальники Ту-95МС літали над нейтральними водами

У Львові чоловік вимагав безоплатно ліки в аптеці, погрожуючи зброєю

12 ветеранів-вершників на конях. Такого вертепу Львів ще не бачив (фото)

Графіки відключення світла діятимуть 26 грудня

В історичному ареалі Львова зруйнували монументальний п'ятиповерховий будинок. Що буде

Імпорт електроенергії здійснюється практично цілодобово - Державна інспекція енергонагляду

Хор «Гомін» у Львові виконав скорботні колядки (фото)

Різдвяний графік відключення світла 25 грудня на Львівщині кардинально змінили

У Львові спостерігали за сонячним гало. Що це за явище

У Львові завершують відновлення 14 житлових будинків, зруйнованих обстрілами рф

До кінця тижня до Шевченківського гаю можна дістатися автобусом №99

Уражено Новошахтинський НПЗ - Генштаб

Генштаб підтвердив удари по морському порту «Темрюк» та аеродрому «Майкоп» у Росії

У Чернігові ворожий дрон влучив у багатоповерхівку, є загиблі

Синоптики прогнозують у січні середню температуру в Україні нижчу за норму

У п'ятницю на Львівщині буде від 12° морозу до 1° тепла

У Львові «червоний» бернський трамвай став знімальним майданчиком

На Львівщині затвердили обласний бюджет на 2026 рік. Ключові показники

СБУ вразила важливі об’єкти нафтогазового сектору на Кубані

Львів’ян та гостей міста кличуть на благодійну коляду на Валовій

Стукала по батареях. У Стрию врятували замкнену у ванній жінку

Трамп у різдвяній розмові з дітьми згадав про Україну

У різдвяну ніч РФ вдарила по енергооб'єктах

На Різдво Львівщина оплакує командира радіовідділення взводу Івана Швалючинського

ДТП на автодорозі Львів-Самбір-Ужгород

Два чоловіки загинули під час пожеж на Львівщині у Святвечір - на ліжку і на дивані

Свіжий графік для Львівщини. Три групи споживачів матимуть 25 грудня світло ввесь день

Ранковий графік відключень світла на Львівщині 25 грудня

Приватний дитячий садок у Львові: інструкція з вибору ідеального простору для малечі

У Києві 25 грудня світло вимикатимуть 2-3 рази за добу

Садовий показав Святвечір в мами

Світло на Різдво у Львівській області. Графік на 25 грудня

Святвечір зі світлом для всіх на Львівщині. Найновіший графік

Два графіки електропостачання на Різдво

Вечірній графік світла на Львівщині 24 грудня

Влада кремлівської тиранії, хоча поки що залишається значною, все одно впаде - Епіфаній

Держенергонагляду повернули права контролю електроенергетики й теплопостачання