09:38 25 лютого 2016 р.
Фото: mns.gov.ua
Термометри розбили на вулицях Петлюри й Кошице.
«24 лютого о 19:57 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в квартирі на вулиці Петлюри, 28 у Львові розбився ртутний медичний термометр.
Фахівці групи спеціальних робіт із радіаційного, хімічного та біологічного захисту Загону технічної служби ГУ ДСНС України у Львівській області механічим способом провели збір металевої ртуті, в кількості двох грам, та провели комплекс демеркуризаційних робіт», – повідомили сьогодні, 25 лютого, в прес-службі Львівського обласного управління Національної поліції, де також поінформували:
«24 лютого о 21:30 надійшло повідомлення, що в квартирі на вулиці Кошиця у Львові, в розбився ртутний медичний термометр. Фахівці групи спеціальних робіт із радіаційного, хімічного та біологічного захисту Загону технічної служби ГУ ДСНС України у Львівській області механічним способом зібрали металеву ртуть, в кількості двох грам.
Зібрану ртуть передали у відділ цивільного захисту населення Львівської міської ради на зберігання та подальшу утилізацію.
Шановні громадяни! Якщо ви розбили термометр, головне – це швидко і ретельно прибрати ртуть! При цьому, до прибуття фахівців відповідних служб, зробіть все можливе, аби обмежити та огородити місце, де розбився термометр.
Ртуть липне до поверхонь і може бути легко рознесена, наприклад на взутті в усі кімнати квартири. Відчиніть вікна і зачиніть двері. Це необхідно зробити, щоб провітрити квартиру, але в жодному разі не можна створювати протяг!
Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички та захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбиті частини градусника у скляну банку з холодною водою, щільно закрийте її кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалась.
Банку тримайте далеко від нагрівальних приладів. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотчу або вологої газети. Банку зі ртуттю необхідно передати фахівцям, які прибудуть за викликом. Пам'ятайте, що ви завжди можете звернутися по допомогу до рятувальників за телефоном «101».