«Пікапи для миру»: британські фермери показують приклад польським аграріям

14:45 2 березня 2024 р.

Сьогодні, 2 березня, в межах акції «Пікапи для миру» волонтерська група фермерів з Великої Британії передала 27 позашляховиків для наших захисників на фронт.

Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com.

«Поки фермери наших найближчих сусідів організували блокаду українсько-польського кордону, висипають зерно, яке наші люди збирають під обстрілами, ризикуючи життям, і затримують фури, які везуть життєво необхідну допомогу українським воїнам, інші фермери їдуть тисячі кілометрів, щоб подарувати свої позашляховики, аби наша держава перемогла.

Сьогодні британський фермер Марк Лерд та ще 45 його друзів привезли на Львівщину 27 пікапів. Машини наповнені інструментами, лопатами, запасними шинами, медикаментами, одягом, генераторами, палатками, спальними мішками та іншою гуманітарною допомогою для наших оборонців.

Ці 27 позашляховиків, відповідно до запитів, які військові частини скерували у Львівську обласну військову адміністрацію, ми передали 24 ОМБр імені короля Данила, 125 окремій бригаді територіальної оборони Збройних сил України, 150 навчальному центру Командування Сил ТрО ЗСУ, спецпідрозділу «Омега» та для підсилення мобільних вогневих груп на Львівщині.

Щиро дякую Маркові Лерду, який допомагає ЗСУ з 2014 року, а з початком повномасштабної війни залучив до цього багато своїх друзів. У межах акції «Пікапи для миру» загалом вони передали на передову уже понад 300 машин.

Дякуємо народові Великої Британії за лідерство у підтримці України! Це дуже мотивує.

Вірю, що в ситуації на кордоні здоровий глузд нарешті переможе. І Україна обовʼязково переможе», – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Свою акцію британці називають Pickups for Peace «Пікапи для миру». Благодійну ініціативу започаткував британський фермер Марк Лерд, який допомагає ЗСУ з 2014 року. Щоб передати машини, він приїхав особисто.

«Ми прагнемо допомогти Україні, адже бачимо, як відчайдушно ви боретеся. Тому не плануємо зупинятися та продовжуватимемо передавати авто, наповнені гуманітарною допомогою, до завершення війни. Дякую усім, хто підтримує нас та донатить. Завдяки цим людям 27 автомобілів проїхали через усю Європу, аби допомагати вам у вашій меті наближати перемогу», – зазначив Марк Лерд.

На початку повномасштабної війни благодійника підтримали десятки аграріїв Сполученого Королівства та вже віддали на потреби українських військових 274 машини, до слова ініціативу розпочали у лютому 2023 року. Так, враховуючи сьогоднішні 27, кількість автівок перетнула межу у 300 одиниць.

З початку ініціативи фермери віддавали власні машини. А зараз, коли їх кількість збільшується, організовують збори, на які купують, та самі ж і доставляють пікапи в Україну. Так, сьогодні на передачі були присутні 45 британців – волонтерів та їхніх рідних.

За словами волонтера, який підтримує ініціативу, машини ніколи не їдуть порожніми, вони завжди завантажені гуманітарним вантажем. За ввесь час було багато допомоги для переселенців, зокрема, й дитячих речей. Дуже важливим вантажем серед усього є засоби тактичної медицини, які необхідні для стабілізації поранених, турнікети, кровоспинні препарати. А також інвентар, який полегшує виконання завдань на фронті: лопати, інструменти, запасні шини, аптечки, генератори, спальні мішки, палатки, бензопили. На початку цієї зими привозили рибальські сітки, таким був запит ППО.

«Як військовий, який довгий час воював у Донецькій області, я знаю, якою цінною є ця ваша допомога. Пікапи – це порятунок для мобільних вогневих груп. Багато часу нам доводиться проводити під відкритим небом, тому ми потребуємо захисту не лише від дощу, снігу чи спеки, а й від ворожих  «шахедів». 

Та віримо, що усьому приходить кінець, і їхнім «шахедам» теж. Що більше допомоги, то швидше настане перемога», – наголосив т.в о командира інженерно-маскувальної роти Повітряних Сил України капітан Олександр Коріньовський. 

DailyLviv.com

Помер президент Асоціації професійного боксу Львівщини Сергій Янчишин

ДБР встановлює обставини смертельної ДТП на Львівщині, у якій загинув народний депутат Орест Саламаха

У Києві розгорнули наметові містечка, розраховані на перебування сотень людей (відео)

У ДТП біля Львова загинув народний депутат

Графік світла у Львівській області на понеділок. Від 3,5 до 8,5 години без електроенергії

Єрмак не пішов на фронт, а повернувся в адвокати

Укрзалізниця розгорнула перший пункт незламності у польському Холмі

26 січня графіки відключень будуть застосовувати у всіх регіонах України

Ідеологія «русского міра» суперечить загальнолюдським цінностям

Львівобленерго змінило графік відключень світла в неділю ввечері. Пощастило одній групі

Папа Лев XIV з болем стежить і молиться за тих, хто страждає в холод в Україні

Львівщина прощається з Юрієм Бігуняком. Йому було 32 роки

На Львівщині зменшили тривалість вимкнення електроенергії. Графік 25 січня

Неявку за повісткою у ТЦК не завжди карають адміністративною відповідальністю

У Львові горіла СТО з автомийкою

12 фотографів у Львові працювали впродовж фото-Day на підтримку комендатури «Шквал»

Через коротке замикання інвертора у Львова спалахнув багатоквартирний будинок

У Буковелі не вимикають світло за графіками і - шалені черги на витяги (відео)

Знешкоджено 87 ворожих БпЛА вночі

Автомобіль, яким керував іноземець, потрапив у ДТП на Львівщині. Пасажирка - у лікарні

Рухаючись заднім ходом, наїхав на пішохідку. ДТП у Новому Роздолі

Кому вимикатимуть електроенергію на Львівщині після 11 години. Графік 25 січня

Три випадки отруєння чадним газом на Львівщині

У Києві не мають опалення 1676 багатоповерхівок

Наступні вимкнення світла на Львівщині - після 16 години. Новий недільний графік 25 січня

Москва оновлює далекобійні ударні безпілотники

Перемовини в ОАЕ продовжать наступного тижня. Як бої та повітряні атаки

Єврокордон від Росії та Білорусі охоронятимуть роботи і дрони. Eastern Flank Deterrence Line

Як вимикатимуть світло у Львівській області у неділю. Ранковий графік 25 січня

У Києві розгорнули польові кухні

На Львівщині встановили рекорд України за сумою донатів

Ворог найбільше атакує на трьох напрямках

Суботній графік відключень на Львівщині 24 січня змінили пізно ввечері

Відновити втрачене посвідчення УБД. Рапорт командиру або звернення в ТЦК і СП

Без світла в Києві через екстрені відключення – більше як 800 тисяч абонентів

Статус УБД для іноземців. Не помилитися з транслітерацією

Проспект Свободи в неділю у Львові не перекриватимуть для автомобілів

Графік на 25 січня. Чотири групи споживачів Львівщини матимуть найтриваліші відключення - 7 годин

Сергій Горначов - 52 роки, Ростислав Хоміцький - 51 рік. Львівщина попрощалася з Воїнами

Пошкоджено понад 170 об’єктів. Енергетична інфраструктура, більше як 60 житлових будинків і 80 цивільних автомобілів