16:04 5 січня 2016 р.
Фото: kvpu.org.ua
Гірники пригрозили перекрити автошлях, який веде до митного переходу «Рава-Руська».
«У другу зміну не вийшли прохідники шахти «Лісова». Вони приєдналися до стихійного страйку, який 2 січня розпочали гірники «Степової», а 4 січня їх підтримали колеги із «Великомостівської». Отже, роботу на цей час припинили уже три шахти ДП «Львіввугілля». Вони добиваються виплати заборгованої зарплати за листопад і грудень минулого року», – повідомив телефоном голові Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайлові Волинцю очільник первинки НПГУ шахти «Межирічанська» Василь Лесняк.
Він також розповів, що у засіданні Ради голів Місцевої організації НПГУ Червонограда, окрім лідерів первинних осередків, взяли участь шахтарі-активісти. Разом вони вирішили вийти о 10-й годині 5 січня на мітинг на центральну площу Червонограда і добиватися виплати заробленого. Якщо належні кошти до Різдва не надійдуть на підприємство та на персональні рахунки шахтарів, 9 січня о 10-й годині вони зберуться на багатотисячний мітинг у Червонограді, а 12 січня одночасно проведуть три акції протесту – перекриють автошлях, який веде зі Львова до митного переходу «Рава-Руська», і влаштують пікетування адмінбудівлі ДП «Львіввугілля» у Сокалі та міськдержадміністрації Червонограда.
Михайло Волинець нагадав, що загальна заборгованість зі зарплатні перед гірниками державних вугледобувних підприємств за минулий, 2015 рік складає 825 мільйони гривень. Окрім шахт Львівщини, складною залишається ситуація із виплатою зарплат і на державних підприємствах Волинської, Донецької та Луганської областей.
Приміром, з шахтарями «Південннодонбаської №3» Донецької області не розрахувалися ще за три місяці й 2014-го. Понад 20 млн грн за 5,5 місяця складає борг і перед працівниками ПАТ «Львівська вугільна компанія». Лідер НПГУ обурюється:
«У той час, коли в Україну прийшли сильні морози і вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ тане, як сніг навесні, у керівництва Міненерговугілля триває зимова сплячка, – справедливо Всього за три останніх дні запаси вугілля на українських ТЕС І ТЕЦ зменшилися на 50 тисяч тонн.
Лише завдяки теплому грудню вдалося накопичити запаси вугілля, щоб Україна змогла пережити цю зиму. Але стан шахт, до якого їх довело нинішнє керівництво галуззю, не залишає надій на майбутнє і наступної зими, якщо не буде вжито термінових заходів для виправлення ситуації у вугільній галузі, нас очікує енергетичний колапс. Бо ось і зараз львівські копальні одна за одною припиняють роботу, а чиновники із Міненерговугілля заспокоюють: заборговане виплатять одразу після підготовки й захисту програм підприємствами та узгодження їх з усіма необхідними держустановами, бо, мовляв, у Держбюджеті-2016 на це кошти передбачені.
Щоправда, при цьому забувають повідомити, що там і справді заплановано 500 мільйонів гривень на погашення боргів перед шахтарям ДП, що виникли на 1 січня 2016 року. Хоча усім зрозуміло, що навіть на це не вистачає понад 300 млн грн. А на 2016 рік коштів взагалі не передбачено. Але шахтарі здатні постояти і за себе, й за вугільну галузь».
Про це повідомили на сайті Комітету вільних профспілок України.