На Львівщині розпочалися тренінги з безпеки у зонах конфлікту для журналістів (відео, оновлено)

12:30 12 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Старт проекту «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів» дали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та представник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефф Ерлік.

«У середу, 11 листопада, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував спільний проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів («Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine»)». Серед організаторів – координатор проектів ОБСЄ в Україні, Міністерство оборони України, ГО »Телекритика» та НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики», –повідомили сьогодні, 11 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Старт проекту дали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та представник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефф Ерлік. Курс для журналістів-практиків викладатимуть міжнародні тренери з багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа і кіно.

Всього відбудеться п’ять етапів. У період з 11 листопада до 5 грудня 2015 року заняття пройдуть понад 100 представників українських ЗМІ.

Під час тренінгів слухачі ознайомляться з такими темами: планування подорожі та оцінка ризиків, проходження контрольно-пропускних пунктів, підготовка до прямої трансляції з «гарячої точки». Журналістів навчать працювати в умовах обстрілу та під перехресним вогнем та ознайомлять з вогнепальною зброєю.

Також розглянуть питання особистого спорядження та особистої безпеки, зокрема, безпеки жінок і сексуального насильства. Крім іншого, відбудеться підготовка щодо медичної допомоги під час поранень, кровотеч, травм, опіків та відмороження, черепно-мозкових травм, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу, а також щелепно-лицьових травм.

Під час курсу розглянуть й теми щодо мови тіла та невербального спілкування, як поводитися під час викрадення, ув’язнення та полону, як подолати посттравматичний стрес (PTSD), а також розкажуть про комунікації та кібербезпеку. На завершення проекту всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка та медичні аптечки, укомплектовані для роботи в умовах гарячих точок».

Натомість у міністерстві оборони України розповіли в середу:

«Сьогодні, 11 листопада, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував спільний проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів («Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine)», який реалізовується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством оборони України, ГО «Телекритика», НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики. Курс відкривали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов з українського боку, та Джефф Ерлік з боку офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Мета проекту – покращити навички журналістів, працівників засобів масової інформації щодо висвітлення конфліктів із урахуванням кращих світових практик дотримання професійних стандартів, забезпечуючи в той же час фізичну безпеку журналістів, які працюють у зоні бойових дій. Окремий компонент проекту сприятиме налагодженню діалогу між співробітниками ЗМІ та військовослужбовцями.

Заступник міністра оборони України Ігор Долгов зазначив: «Сьогодні ми розпочинаємо важливий міжнародний проект співпраці з безпеки та співробітництва в Європі. Європейська спільнота багато робить не тільки у складі моніторингової місії, але й у гуманітарних аспектах. Для Збройних Сил України важливо, щоб журналісти висвітлювали події об’єктивно, своєчасно, оперативно, і щоб вони при цьому знали про всі небезпеки та загрози, які існують під час збройних конфліктів. Необхідно, щоб цивільний контроль над армією посилювався, і преса є потужним елементом цього цивільного контролю. Тому для нас є важливим, щоб ви тут, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, відчули атмосферу армійського життя»

Своєю чергою, представник ОБСЄ Джефф Ерлік зауважив: «Незалежні засоби масової інформації є одним із найважливіших компонентів безпеки. Під час конфліктів журналісти грають визначну роль для встановлення миру. Для того, щоб журналісти виконували свою роботу належним чином, вони мають дбати про свою безпеку. І цей навчальний курс є нашим вкладом у забезпечення безпеки українських журналістів на сході України».

Слід зазначити, що курс для журналістів-практиків (включно з фіксерами та фрілансерами) викладатимуть міжнародні тренери з багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа та кіно. Всього відбудеться п’ять етапів: у період з 11 листопада до 5 грудня 2015 року заняття пройдуть понад 100 представників українських ЗМІ.

Під час тренінгів слухачі ознайомляться з такими темами: планування подорожі та оцінка ризиків, проходження контрольно-пропускних пунктів, підготовка до прямої трансляції з «гарячої точки». Журналістів навчать працювати в умовах обстрілу та під перехресним вогнем та ознайомлять з вогнепальною зброєю.

Також розглянуть питання особистого спорядження та особистої безпеки, зокрема, безпеки жінок і сексуального насильства. Крім іншого, відбудеться підготовка щодо медичної допомоги під час поранень, кровотеч, травм, опіків та відмороження, черепно-мозкових травм, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу, а також щелепно-лицьових травм.

Під час курсу розглянуть теми щодо мови тіла та невербального спілкування, будуть порушені питання як поводитися під час викрадення, ув’язнення та полону, як подолати посттравматичний стрес (PTSD), а також розкажуть про комунікації та кібербезпеку. По завершенні курсу всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка та медичні аптечки, укомплектовані для роботи в умовах гарячих точок».

Про це повідомили сьогодні, 11 листопада, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

РФ намагається перевантажити українську ППО «Герберою» з фанери та іноземної електроніки

Сьогодні - святого мученика Романа

Німеччина передасть Україні Mini-Taurus

На Львівщині на пожежі травмувався 75-річний чоловік

У Сумах через обстріл рф кількість постраждалих зросла до 89, загиблих - 11

Львівські митники зупинили бус, набитий коштовностями Cartier

Львівщина прощається з Героєм Василем Возним, який загинув в останній день минулого року

Львівобленерго скасувало сьогоднішнє вимкнення електроенергії

Президент Туреччини на зустрічі G-20 запропонує заморозити російсько-українську війну

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень електроенергії 18 листопада

Ракети самі за себе скажуть - Зеленський

Загиблі, десятки поранених, 400 евакуйованих. Росія завдала ракетного удару по житловому району в Сумах

Інспектори США, які зробили ревізію американської допомоги Україні, прозвітували про результати перевірки

Пожежу спортзалу у Жовкві загасили

Французи та британці дозволили Україні завдати удару вглиб території Росії своїми ракетами SCALP/Storm Shadow

Байден дозволив Україні вдарити по Росії американськими ракетами великої дальності

Світла не буде 5-6 годин. 18 листопада на Львівщині знову запроваджують графіки вимкнення

У понеділок в усіх регіонах обмежать споживання електроенергії

Козицький повідомив нові подробиці про наслідки ранкового ракетного удару по Львівщині

Горить, ймовірно, великий склад з гуманітарною допомогою на Львівщині (відео)

Пожежа у Рудному забрала життя чоловіка

На підстанціях загинули два енергетики - Дмитро Камінний і Максим Шаргородський

Україна вимкнула 7 з 9 діючих ядерних реакторів - МАГАТЕ

Усі пасажирські поїзди відновили рух - Укрзалізниця

31 крилату ракету і ударний БпЛА збили сьогодні воїни ПвК «Захід»

Перший бойовий пуск і перше влучання. Ексвихователька дитсадка збила на заході України крилату ракету рф (відео)

Тайфун знищив російський автоматизований комплекс РЕБ вартістю 200 млн доларів (відео)

Зросла кількість травмованих внаслідок ракетної атаки по Львівщині

Росія випустила по Україні 210 ракет і дронів. Збито - 144

У трьох областях ліквідовують наслідки масованого ракетного удару по енергосистемі

За ініціативи депутатів «Слуги Народу» з місцевих бюджетів на армію виділили 16,5 млрд грн – Олена Шуляк

Внаслідок ракетної атаки на Львівщині загинула жінка, двоє чоловіків поранені (відео)

Зеленський назвав кількість збитих російських ракет і дронів 17 листопада

Показники радіаційного фону на Львівщині після недільної ракетної атаки

Затримка поїздів через масований ракетний удар

Ракети пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК

Над Києвом збили крилаті, аеробалістичні, балістичні, гіперзвукову ракети, ударні БпЛА

Відбій повітряної тривоги на Львівщині після однієї з найважчих масованих одночасних повітряних атак

Вогнеборці Львівщини ліквідовують наслідки ракетного обстрілу

Одна з найважчих масованих одночасних повітряних атак. Чим била росія