13:30 15 листопада 2017 р.
Фото: railway.lviv.ua
Працівники «Львівської залізниці» зафіксували за 10 місяців 2017 року 215 випадків розкрадання та навмисного пошкодження пристроїв сигналізації та автоматики.
У прес-центрі «Львівської залізниці» повідомили сьогодні, 15 листопада: «Крадіжки матеріалів та елементів інфраструктури є однією з найбільших проблем, що становить серйозну загрозу для безпеки руху поїздів із вантажами та пасажирами. Особливе занепокоєння залізничників викликає тенденція до збільшення кількості випадків зазіхань на майно та обладнання магістралі. Найбільше від злочинних дій сторонніх осіб потерпають господарства колії та сигналізації і зв’язку».
«За 10 місяців 2017 року у господарстві сигналізації і зв'язку регіональної філії «Львівська залізниця» зафіксовано 215 випадків розкрадання та навмисного пошкодження пристроїв сигналізації та автоматики, із них у жовтні – 15. Внаслідок злочинних дій, з урахуванням фактичних витрат на відновлення викраденого та пошкодженого обладнання, залізниця зазнала збитків на суму майже чотири мільйони гривень. Для порівняння, торік цей показник становив понад 2,1 млн. гривень», – поінформували також у прес-центрі «Львівської залізниці»
«Увага злодіїв до приладів та матеріалів, які експлуатуються у господарстві сигналізації і зв’язку, не випадкова, адже саме тут використовується чи не найбільше пристроїв із металевими деталями, у тому числі матеріалів із кольорових металів, на які активно полюють зловмисники. Серед них сумну першість утримують прилади СЦБ і зв'язку, зокрема акумулятори та дросель-трансформатори. Якщо у 2015 році було пошкоджено і викрадено 29 цих пристроїв, то в 2016-му – вже 50, а станом на середину листопада 2017 року ця цифра впевнено наближається до сотні випадків», – розповіли також у прес-центрі «Львівської залізниці».
«Зважаючи на тривожну статистику, на нещодавній нараді керівного складу магістралі директор регіональної філії «Львівська залізниця» Іван Груник дав доручення керівництву служби сигналізації та зв’язку вжити додаткових заходів захисту, зокрема збільшити замовлення на виготовлення залізобетонних саркофагів для накриття дросель-трансформаторів. Першочергово таким захистом залізничники оснащують обладнання на дільницях, де неодноразово фіксувалися випадки крадіжок залізничного майна, зокрема в межах обслуговування Львівської, Стрийської, Мукачівської та Ужгородської дистанцій сигналізації і зв’язку», – поінформували також у прес-центрі «Львівської залізниці»
«Упродовж минулого року у регіональній філії «Львівська залізниця» було встановлено 221 захисну конструкцію. Приблизно стільки ж 800-кілограмових саркофагів заплановано встановити й цього року. Загалом на території філії функціонує 1,9 тисячі дросель-трансформаторів Близько 600 із них уже захищені залізобетонними саркофагами. Втім, залізничники відзначають, що поряд зі захистом від крадіжок такі заходи безпеки обмежують і доступ фахівців до цих приладів. Тож за потреби усунення пошкоджень чи огляду обладнання зв’язківцям доводиться застосовувати вантажопідіймальну техніку», – повідомили також у прес-центрі «Львівської залізниці».